فهرست مطالب

چگونه خرما می تواند باعث کاهش وزن شود ؟

ما همگی از این حقیقت آگاهیم که خرما منبع غنی از مواد مغذی می باشد. اما آیا این میوه طبیعی را به عنوان غذای کاهش وزن در نظر گرفته اید؟ می خواهید که گرسنگی را از خودتان دور کنید؟ این غذای خوشمره را بجوید قطعا شما را سیر می کند و به مدیریت کاهش وزن شما کمک می کند. این تکه های مغذی علاوه بر اکسیر سلامتی بودن، قادر به پاکیزه کردن بدن شما نیز می باشد و کمک می کند آن وزن اضافی کم شود. حتما تعجب می کنید که چطور میوه ای با این کالری بالا باعث کاهش وزن می شود. خوب حقیقت این است که این میوه نه کمکی به برنامه یا رژیم کاهش وزن شما می کند و نه آن را از بین می برد، بلکه خرما به شما کمک می کند یک پازل برای رژیم خود داشته باشید. برای اینکه بدانید خرما چطور باعث کاهش وزن می شود ادامه مطلب را بخوانید.

چطور خرما می تواند جوابگوی کاهش وزن شما باشد
  • دلیل اینکه چطور خرما می تواند به شما در وزن مطلوب کمک کند تنها دو کلمه است و آن کلمه ” انرژی زا بودن” است، بله ، خرما منبع ویتامین ها، مواد معدنی، فیبرهای محلول و نامحلول و کالری ها می باشد. ویژگی غنی از فیبر بودن این میوه به طور خاصی برای شما ضروری است چون می تواند شکم گرسنه شما را خیلی سریع سیر کند و انرژی زیادی نیز به شما بدهد. این روش ولع و اشتهای کاذب شما را کور می کند و به مدیریت وزن شما کمک می کند.
  • این میوه برای حرکات سریع روده نیز مفید می باشد. به یاد داشته باشید که وزن شما تنها با کالری تعیین نمی شود بلکه با کیفیت کالری که می خورید اندازه گیری می شود. خرما کالری لازم را بر حسب کمیت و کیفیت به شما می دهد.
  • میوه هایی که کالری بالایی دارند قطعا سریعتر معده ی شما را پر می کنند و به شما احساس سیری کامل می دهند. اگر به دنبال رژیم کاهش وزن هستید پس توصیه می شود برنامه کاهش وزن سالم شامل ۵۰۰ کالری از کل مصرف کالری خود را هر روز که به طور طبیعی در روز مصرف می کنید کم کنید. یعنی شما حدود نیم کیلو در هفته کم می کنید.
  • سلامت ذهن خود آگاه شما قطعا خرما را به لیست غذاهای سالم اضافه خواهد کرد زیرا خرما عاری از کلسترول و چربی های ترانس می باشد. خرما بدن شما را با آهن، پتاسیم، منیزیم، کلسیم و ویتامین غنی سازی می کند.
خرما به کاهش وزن کمک می کند – روش های استفاده از خرما در برنامه غذایی
  • یک روش خوب برای خرما خوردن، در آوردن هسته ی آن و قرار دادن گردو یا بادام در خرما است زیرا طعم دلپذیری به آن می دهد.
  • اضافه کردن خرمای له شده به سالاد میوه یا دسر یک میان وعده ی عالی برای شما خواهد بود.
  • می توانید خرما را در سبزیجات، ظرف برنج یا آرد مخلوط کنید و یک غذای مقوی درست کنید. یک روش رایج برای خوردن خرما مخلوط کردن آن در شیر است.

ارزش غذایی هر دانه خرما

کالری : ۲۳

چربی : ۱ گرم

چربی اشباع شده : ندارد

کلسترول : ندارد

کربوهیدرات : ۶۱ گرم

پروتئین : ۲ گرم

فیبر رژیمی : ۶ گرم

سدیم : ۲ میلی گرم

نیاسین : ۱ میلی گرم

پانتوتونیک اسید : ۱ میلی گرم

ویتامین ب ۶ : ۱ میلی گرم

کلسیم : ۳۲ میلی گرم

مس : ۱ میلی گرم

آهن : ۱ میلی گرم

منیزیم : ۳۶ میلی گرم

پتاسیم : ۵۴۱ میلی گرم

ویتامین کا : ۲.۲میلی گرم

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اولین امتیاز را بدهید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه