فهرست مطالب

۵ روش چربی سوزی

با این پنج تکنیک ساده از محمت ادی (Mehmet Edie)، چربی سوزی سریع اما موثر داشته باشید:

دفن کردن رژیم

به عنوان یک مدل فیتنس و یک بدنساز طبیعی موفق، هر ترفند رژیم غذایی در کتاب ها را امتحان کردم تا در حین نگه داشتن عضلات خود لاغر شوم.

رژیم کربوهیدرات، چرخه ی کربوهیدرات، رژیم کتوژنیک و حتی رژیم پالئو هرکدام جوانب مثبت و منفی خود را داشت. عوامل زیادی در چربی سوزی واقعی دست دارند که بهتر است استراتژی های اساسی که به کات شدن بدن شما سرعت می بخشد را بدانید.

  • LISS یا HIIT

همه ما از کاردیو (هوازی) وحشت داریم اما این مهم ترین بخش تمرین است که کمک می کند کمبود کالری مورد نیاز را رفع کنید و متابولیسم بدن را سرعت ببخشید. اما کدام شکل کاردیو بهتر است؟

 حالت پایدار با شدت کم (LISS) یا تمرین با شدت بالا (HIIT)؟

هر دو جایگاه خود را در برنامه چربی سوزی دارند اما HIIT در ورزش های کاردیو ارجحیت بیشتری کسب کرده است.

کاردیو حالت پایدار با شدت کم (LISS) برای یک جلسه و چربی سوزی طولانی تر است اما تمرین HIIT میزان سوخت و ساز بدن شما را بالا می برد و میزان اکسیداسیون چربی را برای ساعت ها بعد از تمرین افزایش می دهد.

به جای انتخاب یکی از این کاردیوها، چند ست از HIIT را امتحان کنید سپس به تمرین حالت پایدار (LISS) بپردازید. این کار باعث می شود از هر دو در یک تمرین نفع ببرید.

روش دیگر قبل از صبحانه به مدت ۴۰ دقیقه LISS انجام دهید و کاردیو HIIT را در جلسات جداگانه اجرا کنید. تحقیقات اخیر از انگلستان نشان داده که وقتی افراد قبل از صبحانه کاردیو انجام دهند ۲۰ درصد بیشتر از کسانی که بعد از صبحانه کاردیو انجام می دهند چربی می سوزانند.

  • چربی های سالم بخورید

وقتی سعی می کنید چربی های اضافه خود را کاهش دهید ممکن است به نظر برسد کاهش چربی در رژیم غذایی مناسب باشد. در ۹ کالری از هر گرم مواد غذایی، چربی ها نسبت به کربوهیدرات ها یا پروتئین ها یک توده متراکم کالری هستند.

در حقیقت چربی ها برای شما خوب هستند به شرطی که چربی های مفید باشند از جمله چربی های اشباع نشده، چربی های اشباع نشده چندگانه و اسیدهای چرب امگا ۳. در واقع این چربی ها کمک میکنند چربی بسوزانید، عضله بسازید و از تمرینات سریعتر ریکاوری پیدا کنید.

چربی های سالم همچنین خواص درمانی متعددی دارند که می توانند شما را از آسیب های کاردیو محافظت کنند. آووکادو، روغن زیتون خالص و ماهی چند منبع غذایی اولیه برای چربی های خوب هستند.

  • یک روز همراه با کربوهیدرات زیاد

وقتی سعی می کنید وزن خود را کاهش دهید اکثر مردم به رژیم های کم کربوهیدرات روی می آورند. اما چیزی که اکثرا فراموش می کنند این است که کربوهیدرات ها سوخت ترجیحی بدن شما می باشند. به همین دلیل مهم است که کربوهیدرات را به رژیم روزانه خود اضافه کنید تا بدنتان بتواند سوخت و ساز موثر داشته باشد.

رژیم کم کربوهیدرات در طولانی مدت، عوارض جانبی مثل کاهش سریعتر لپتین در بدن شما خواهد داشت که باعث کاهش سوخت و ساز بدن است.

برای جلوگیری از این اتفاق، رژیم کربوهیدرات بالای خود را با جلسات کاردیو شدت بالا (HIIT) همراه کنید مثل روز تمرین پا، سپس قبل و بعد از تمرین کربوهیدرات بیشتری مصرف کنید.

  • پروتئین، پروتئین و پروتئین بخورید

تنها در ۴ گرم کالری، انتخاب پروتئین یک انتخاب ایده آل برای نگه داشتن میزان کالری مصرفی خود است. پروتئین همچنین شما را به مدت طولانی تر سیر نکه می دارد و به بازسازی و حفظ عضله کمک می کند.

همچنین تحقیقات نشان داده که رژیم دارای پروتئین زیاد چربی سوزی را افزایش می دهد زیرا میزان سوخت و ساز بدن را بالا می برد و احساس گرسنگی را کم می کند.

احتمالا با توصیه M&F برای ۱.۵-۱ گرم پروتئین برای هر نیم کیلو از وزن بدن آشنا هستید. اگر تازه این نقل را شنیده اید پس آن را اجرا کنید و آن را با میزان کالری مورد نظر خود تنظیم کنید.

  • آب، آب و آب بنوشید

می توانید اشتیاق خودتان را برای کم تر غذا خوردن در هر وعده کم کنید یا می توانید سر میز غذا خوری چند مطلب علمی برای کم غذا خوردن خود قرار دهید. تحقیقات سال ۲۰۱۰ نشان داده افرادی که یک لیوان قبل از غذا آب نوشیده اند ۷۵ تا ۹۰ کالری از آن غذا کمتر مصرف کرده اند.

خیلی پیچیده نیست، آب باعث شده آن ها احساس سیری کنند و کمتر غذا بخورند.

نوشیدن زیاد آب باعث می شود متابولیسم بدن شما به آرامی جریان پیدا کند و علاوه بر آن مصرف آب بیشتر باعث می شود بدنتان آب بیشتری از دست دهد تا کات شود. برخی از ورزشکاران دریافته اند موقعی که آب بیشتری مصرف می کنند بدنشان آب کمتری نگه می دارد. به ازای هر یک کیلو از وزن بدن، ۶۰ گرم آب مصرف کنید. یعنی کسی که ۱۰۰ کیلو است باید ۶۰۰۰ گرم آب مصرف کند.

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه

3 دیدگاه در “۵ روش چربی سوزی

ارسال دیدگاه