5 روش چربی سوزی

۵ روش چربی سوزی

با این پنج تکنیک ساده از محمت ادی (Mehmet Edie) ، چربی سوزی سریع اما موثر داشته باشید
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+

۵ روش چربی سوزی

با این پنج تکنیک ساده از محمت ادی (Mehmet Edie)، چربی سوزی سریع اما موثر داشته باشید:

دفن کردن رژیم

به عنوان یک مدل فیتنس و یک بدنساز طبیعی موفق، هر ترفند رژیم غذایی در کتاب ها را امتحان کردم تا در حین نگه داشتن عضلات خود لاغر شوم.

رژیم کربوهیدرات، چرخه ی کربوهیدرات، رژیم کتوژنیک و حتی رژیم پالئو هرکدام جوانب مثبت و منفی خود را داشت. عوامل زیادی در چربی سوزی واقعی دست دارند که بهتر است استراتژی های اساسی که به کات شدن بدن شما سرعت می بخشد را بدانید.

  • LISS یا HIIT

همه ما از کاردیو (هوازی) وحشت داریم اما این مهم ترین بخش تمرین است که کمک می کند کمبود کالری مورد نیاز را رفع کنید و متابولیسم بدن را سرعت ببخشید. اما کدام شکل کاردیو بهتر است؟

 حالت پایدار با شدت کم (LISS) یا تمرین با شدت بالا (HIIT)؟

هر دو جایگاه خود را در برنامه چربی سوزی دارند اما HIIT در ورزش های کاردیو ارجحیت بیشتری کسب کرده است.

کاردیو حالت پایدار با شدت کم (LISS) برای یک جلسه و چربی سوزی طولانی تر است اما تمرین HIIT میزان سوخت و ساز بدن شما را بالا می برد و میزان اکسیداسیون چربی را برای ساعت ها بعد از تمرین افزایش می دهد.

به جای انتخاب یکی از این کاردیوها، چند ست از HIIT را امتحان کنید سپس به تمرین حالت پایدار (LISS) بپردازید. این کار باعث می شود از هر دو در یک تمرین نفع ببرید.

روش دیگر قبل از صبحانه به مدت ۴۰ دقیقه LISS انجام دهید و کاردیو HIIT را در جلسات جداگانه اجرا کنید. تحقیقات اخیر از انگلستان نشان داده که وقتی افراد قبل از صبحانه کاردیو انجام دهند ۲۰ درصد بیشتر از کسانی که بعد از صبحانه کاردیو انجام می دهند چربی می سوزانند.

  • چربی های سالم بخورید

وقتی سعی می کنید چربی های اضافه خود را کاهش دهید ممکن است به نظر برسد کاهش چربی در رژیم غذایی مناسب باشد. در ۹ کالری از هر گرم مواد غذایی، چربی ها نسبت به کربوهیدرات ها یا پروتئین ها یک توده متراکم کالری هستند.

در حقیقت چربی ها برای شما خوب هستند به شرطی که چربی های مفید باشند از جمله چربی های اشباع نشده، چربی های اشباع نشده چندگانه و اسیدهای چرب امگا ۳. در واقع این چربی ها کمک میکنند چربی بسوزانید، عضله بسازید و از تمرینات سریعتر ریکاوری پیدا کنید.

چربی های سالم همچنین خواص درمانی متعددی دارند که می توانند شما را از آسیب های کاردیو محافظت کنند. آووکادو، روغن زیتون خالص و ماهی چند منبع غذایی اولیه برای چربی های خوب هستند.

  • یک روز همراه با کربوهیدرات زیاد

وقتی سعی می کنید وزن خود را کاهش دهید اکثر مردم به رژیم های کم کربوهیدرات روی می آورند. اما چیزی که اکثرا فراموش می کنند این است که کربوهیدرات ها سوخت ترجیحی بدن شما می باشند. به همین دلیل مهم است که کربوهیدرات را به رژیم روزانه خود اضافه کنید تا بدنتان بتواند سوخت و ساز موثر داشته باشد.

رژیم کم کربوهیدرات در طولانی مدت، عوارض جانبی مثل کاهش سریعتر لپتین در بدن شما خواهد داشت که باعث کاهش سوخت و ساز بدن است.

برای جلوگیری از این اتفاق، رژیم کربوهیدرات بالای خود را با جلسات کاردیو شدت بالا (HIIT) همراه کنید مثل روز تمرین پا، سپس قبل و بعد از تمرین کربوهیدرات بیشتری مصرف کنید.

  • پروتئین، پروتئین و پروتئین بخورید

تنها در ۴ گرم کالری، انتخاب پروتئین یک انتخاب ایده آل برای نگه داشتن میزان کالری مصرفی خود است. پروتئین همچنین شما را به مدت طولانی تر سیر نکه می دارد و به بازسازی و حفظ عضله کمک می کند.

همچنین تحقیقات نشان داده که رژیم دارای پروتئین زیاد چربی سوزی را افزایش می دهد زیرا میزان سوخت و ساز بدن را بالا می برد و احساس گرسنگی را کم می کند.

احتمالا با توصیه M&F برای ۱.۵-۱ گرم پروتئین برای هر نیم کیلو از وزن بدن آشنا هستید. اگر تازه این نقل را شنیده اید پس آن را اجرا کنید و آن را با میزان کالری مورد نظر خود تنظیم کنید.

  • آب، آب و آب بنوشید

می توانید اشتیاق خودتان را برای کم تر غذا خوردن در هر وعده کم کنید یا می توانید سر میز غذا خوری چند مطلب علمی برای کم غذا خوردن خود قرار دهید. تحقیقات سال ۲۰۱۰ نشان داده افرادی که یک لیوان قبل از غذا آب نوشیده اند ۷۵ تا ۹۰ کالری از آن غذا کمتر مصرف کرده اند.

خیلی پیچیده نیست، آب باعث شده آن ها احساس سیری کنند و کمتر غذا بخورند.

نوشیدن زیاد آب باعث می شود متابولیسم بدن شما به آرامی جریان پیدا کند و علاوه بر آن مصرف آب بیشتر باعث می شود بدنتان آب بیشتری از دست دهد تا کات شود. برخی از ورزشکاران دریافته اند موقعی که آب بیشتری مصرف می کنند بدنشان آب کمتری نگه می دارد. به ازای هر یک کیلو از وزن بدن، ۶۰ گرم آب مصرف کنید. یعنی کسی که ۱۰۰ کیلو است باید ۶۰۰۰ گرم آب مصرف کند.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۰۰دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۸دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۷دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۳۷دیدگاه

ارسال دیدگاه

3 دیدگاه در “۵ روش چربی سوزی

  1. Avatar
  2. Avatar
    1. اصغر مرادی

ارسال دیدگاه