مضرات کوکا کولا

از مضرات کوکا کولا برایتان بگوییم : یک داروساز نشان داده ۶۰ دقیقه بعد از مصرف یک قوطی
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

از مضرات کوکا کولا برایتان بگوییم :

یک داروساز نشان داده ۶۰ دقیقه بعد از مصرف یک قوطی نوشابه کوکا کولا در بدن شما چه اتفاقی می افتد.

گاهی اوقات تمام چیزی که میخواهیم یک نوشیدنی گازدار خنک کوکاکولا است. که با ۳۹ گرم شکر، ۴۵ میلی گرم سدیم، مقداری فسفریک اسید، کافئین و دیگر مواد همراه است.

بدن شما در حال سخت کار کردن برای تجزیه ی هر چیزی است. آقای گالوپ پل نشان داده است که ۴۸ درصد آمریکایی ها هر روز نوشابه می نوشند. یعنی وارد شدن این مواد به بدن بدون اینکه بدانیم چه اثراتی بر بدنمان دارد.

او نشان داد یک قوطی نوشابه کوکا کولا در ۶۰ دقیقه در بدن شما چه کاری انجام می دهد. او بیان کرد که شیره ی ذرت با فروکتور بالا در بسیاری از مواد غذایی فرآوری شده مثل غذاهای آماده، فست فودها، شیرینی ها و نوشیدنی های سرد موجود است و اکثر مردم کاملا از خطر آن ناآگاه هستند.

یک ساعت بعد از نوشیدن کوکا کولا چه اتفاقی می افتد؟

مضرات کوکا کولا

ده دقیقه اول

۱۰ قاشق چای خوری شکر به سیستم بدن شما وارد میشود ( یعنی ۱۰۰ درصد مصرف روزانه ). شما بلافاصله بعد از مصرف این مقدار شیرینی استفراغ نمی کنید چون اسید فسفریک موجود در نوشابه طعم و عطر آن را از بین می برد و اجازه می دهد شما آن را قورت دهید.

۲۰ دقیقه بعد

قند خون شما میخکوب شده و باعث یک انفجار انسولین می شود. کبد شما به این امر با تبدیل کردن تمام قندها به چربی، پاسخ می دهد. (در این لحظه خاص مقدار زیادی قند موجود است )

۴۰ دقیقه بعد

با پاسخ کبد و آزاد سازی قند به جریان خون، جذب کافئین کامل می شود. مردمک های چشم تان گشاد می شود و فشار خون تان بالا می رود. گیرندگان آدنوزین در مغز شما مسدود می شوند و از خواب آلودگی جلوگیری می کنند.

۴۵ دقیقه بعد

بدن شما تولید دوپامین را بالا می برد. دوپامین مراکز لذت مغز شما را تحریک می کند. از نظر جسمی این همان کاری است که هروئین با مغز شما انجام میدهد .

در دقیقه ۶۰ ام

فسفریک اسید کلسیم، منیزیم و زینک را در روده ی کوچک شما مسدود می کند و باعث افزایش متابولیسم بدن شما می شود. این امر با دوز بالای قند و شیرین کننده های مصنوعی همراه است که باعث افزایش دفع کلسیم از راه ادرار می شود.

بعد از ۶۰ دقیقه

خواص ادرار آور کافئین وارد عمل می شود. اکنون اطمینان حاصل می شود که کلسیم، منیزیم و زنیک مسدود شده که باید همراه با آب، الکترولیت و سدیم به استخوان های شما هدایت شوند، از راه ادرار تخلیه می شوند.

به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۸۲دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۵دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۶۸دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۱۳دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۴۴۶دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۳۹۳دیدگاه

ارسال دیدگاه