تخم مرغ و فیتنس

تخم مرغ و فیتنس

چون تخم مرغ حاوی پروتئین طبیعی با کیفیت بالا و دیگر ویتامین های مفید و مواد معدنی است،
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
4+

تخم مرغ و فیتنس

چون تخم مرغ حاوی پروتئین طبیعی با کیفیت بالا و دیگر ویتامین های مفید و مواد معدنی است، یک غذای رژیمی ایده آلی برای هنگام ورزش است. خواه هدفتان عضله سازی یا کاهش وزن باشد خواه هدف متناسب تر و سالم تر شدن باشد تخم مرغ می تواند نقش کلیدی در یک رژیم متعادل برای رسیدن به اهدافتان داشته باشد.

 • تخم مرغ ها یکی از مغذی ترین مواد غذایی است که می توان با پول راحت خرید.
 • تخم مرغ سرشار از پروتئین با کیفیت بالا است.
 • یک تخم مرغ متوسط حاوی کمتر از ۷۰ درصد کالری است.
 • تخم مرغ ها به طور طبیعی سرشار از ویتامین B2 (ریبوفلاوین)، ویتامین B12 و ویتامین D می باشند.
 • تخم مرغ ها حاوی ویتامین A و تعدادی از ویتامین های دیگر B ازجمله فولات، بیوتین، اسید پانتونیک و کولین می باشد.
 • تخم مرغ ها حاوی مواد معدنی ضروری و مقدار کمی عناصر از جمله فسفر، ید و سلنیوم می باشند. محدودیت های پیشین در مورد مصرف تخم مرغ به عناصر محتوای کلسترول آن ها دیگر منقضی شده است.

 تغذیه قبل و بعد از تمرین

غذا برای ریکاوری قبل و بعد از تمرین بسیار ضروری است. با دانستن اینکه چطور، چه موقع و چرا بدن ما از انرژی های مختلف در طول تمرین استفاده می کند می تواند به ما در ورزش کردن به روشی موثر و امن کمک کند.

تخم مرغ و رشد عضله

تخم مرغ ها با غنی بودن از پروتئین با کیفیت می توانند نقشی در عضله سازی داشته باشند. این امر تنها برای ورزشکاران یا بدنسازان صدق نمی کند بلکه هرکسی که می خواهد سالم تر و متناسب تر و سفت تر شود برای او نیز صادق است.

یک تیم تحقیقاتی از مرکز بیوشیمی در بانون روگ (لوژینا) یک تحقیق ۸ هفته ای بر روی ۱۵۲ شرکت کننده ی چاق هم مردان و هم زنان اجرا کردند. شرکت کنندگان به گروه هایی با برنامه ی غذایی مختلف تقسیم شدند که وزن و سطح کلسترول آنها روی مانیتور نشان داده می شد. به گروه ۱ اجازه داده شد تا برای صبحانه هر چیزی دوست دارند بخورند در حالی که گروه ۲ دو تخم مرغ برای صبحانه و گروه سوم برای شروع روز خود نان شیرینی حلقوی (پیراشکی) خوردند. افرادی که تخم مرغ خوردند ۶۵ درصد وزن بیشتری  کم کردند و ۳۵ درصد چربی شکم کمتری نسبت به افرادی که پیراشکی خوردند، داشتند. همزمان هیچ اثر منفی روی سطح کلسترول گروه ۲ یافت نشد.

علت آن: اگر ما کلسترول زیادی با غذای خود مصرف کنیم بدن تولید کلسترول درونی خود را کم می کند.

در مورد تخم مرغ در سایت Runtastic از یک متخصص تغذیه، آقای کریستین پاتشر چند سوال پرسیده شده که با هم جواب ها را مرور می کنیم.

 • چند عدد تخم مرغ در هفته برای سلامتی یک ورزشکار لازم است؟

تعداد آن به تحمل فرد بستگی دارد. اما برای افراد چاق یا کسانی که کلسترول بالا دارند یک عدد در روز هیچ مانعی ندارد. ورزشکاران یا افراد سالم می توانند ۳ الی ۴ عدد تخم مرغ در روز بخورند به شرطی که تخم مرغ دوست داشته باشند و تحمل آن را نیز در خود داشته باشند.

 • چه چیزی تخم مرغ را برای ورزشکاران خیلی خاص می کند؟

تخم مرغ همزیستی گسترده ای از تمام مواد مغذی دارد برای مثال بالاترین محتوای آمینو اسید ضروری را دارد. چیزی که آن ها را خاص کرده محتوای مواد مغذی مثل فولیک اسید، ویتامین A، ویتامین D، ویتامین های گروه B و محصولات گیاهی ثانویه است.

 • آیا تخم مرغ یک میان وعده ی تمرینی مناسب است؟

تخم مرغ چه گرما دیده باشد چه آب پز یا نیمرو باشد یک میان وعده ی قبل از تمرین عالی می باشد که بهتر است یک ساعت قبل از تمرین خورده شود. اما از تخم مرغ های زیاد پخته شده صرف نظر کنید زیرا هضم آن ها برای معده مشکل است.

یک ساعت بعد از تمرین، تخم مرغ رشد عضله و ریکاوری فیبرهای عضلانی شما را پوشش می دهد. تخم مرغ حاوی کالری پایینی است و تراکم مواد مغذی آنها بسیار چشمگیر است. تخم مرغ ها برای آماده کردن بدن شما با تمام آمینواسید های ضروری و مواد مغذی حیاتی ایده آل است و برای افزایش چربی سوزی و یک میان وعده کم کالری عالی می باشد.

 • برای جذب بهتر پروتئین، چه مقدار تخم مرغ باید بخوریم؟

تخم مرغ ها خیلی متنوع هستند. علاوه بر غذاهایی مثل برنج همراه با تخم مرغ سرخ شده، پاستا با سس کاربونارا یا تخم مرغ های نیمرو شما می توانید آنها را در دستورهای غذایی شیرین مثل سس وانیلی، پنکیک، پودینگ و برنج پخته استفاده کنید. شما می توانید ارزش بیولوژیکی یک طرف تخم مرغ را با ترکیب موارد درست مثل گندم + تخم مرغ، شیر + تخم مرغ یا گوجه + تخم مرغ افزایش دهید. با ترکیب تخم مرغ، جو و آهن را بالا می برد.

 • آیا کیفیت تخم مرغ مهم است؟

به عقیده من تخم مرغ های محلی یا بومی خیلی مناسب نیستند. از این رو بهتر است از تخم مرغ های آلی یا پرورشی استفاده کنید.

منابع :

egginfo.co.uk 

runtastic.com

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۵۹۲دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۸دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۷دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۳۵دیدگاه

ارسال دیدگاه

3 دیدگاه در “تخم مرغ و فیتنس

 1. Avatar
 2. Avatar
  1. اصغر مرادی

ارسال دیدگاه