چهار نکته برای افزایش چربی سوزی در حین استفاده از تردمیل

چهار نکته برای افزایش چربی سوزی در حین استفاده از تردمیل

به یاد داشته باشید اگر به باشگاه بروید و یک کار را هر روز تکرار کنید دیر یا
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+

افزایش چربی سوزی با تردمیل

یاد بگیرید چگونه می توانید تمرین تردمیل خود را برای چربی سوزی بهتر اصلاح کنید و سطح تناسب اندام خود را بالا ببرید.

حس می کنید تمرینات تردمیل شما نتیجه دلخواهی که انتظار دارید را به شما نمی دهند؟

به یاد داشته باشید اگر به باشگاه بروید و یک کار را هر روز تکرار کنید دیر یا زود بدن شما با آن سازگار می شود. وقتی این کار صورت بگیرد خبرهای بدی در مورد چربی سوزی شما در آینده خواهد داد. تغیر دادن آن و کار جدید انجام دادن برای به چالش کشیدن بدن یکی از بهترین راه ها برای این است که بتوانید بلافاصله وارد عمل چربی سوزی شوید.

  • شیب دار کردن تردمیل

به جای اینکه همیشه روی افزایش سرعت تردمیل تمرکز کنید یا اینکه زمان تمرین خود را طولانی تر کنید چرا تردمیل خود را شیب دار نمی کنید؟

افزایش ارتفاع تردمیل یکی از بهترین راه ها برای افزایش چربی سوزی شماست، همچنین تمام عضلات پایین تنه شما را نیز قوی و تقویت می کند. این ارتفاع باعث می شود عضلات باسن و ران شما سخت تر کار کنند و به شما اندامی می دهد که همیشه مورد دلخواه شما بوده است.

به علاوه به جای اینکه روی تردمیل سریعتر بدوید و به مفاصل خود آسیب بزنید این روش برای مفاصل شما راحت تر خواهد بود.

  • اضافه کردن مقاومت

روش دیگر برای کالری سوزی بیشتر در حقیقت اضافه کردن مقاومت (وزنه) است. هرگز پیشنهاد نمی کنیم از وزنه دست گرفتن استفاده کنید (چون ممکن است تعادل شما برهم بخورد و آسیب ببینید) اما پوشیدن یک جلیقه وزنی می تواند روشی ایده آل باشد.

این کار مقاومت را به کل بدن به طور مساوی اضافه می کند و مجبورید با هر قدمی که بر می دارید سخت تر کار کنید.

  • اجرای تمرین اینتروال خودساخته

شما می توانید اینتروال های خودساخته را اجرا کنید. بسیاری از افراد تمرین اینتروال انجام داده اند به این صورت که با یک سرعت معین در یک بازه ی زمانی مشخص پیش می روند و سپس برای تکرار آن چند دقیقه استراحت می کنند و سپس دوباره ادامه می دهند. این اینتروال کلاسیک است. هیچ مشکلی با این نوع اینتروال وجود ندارد اما مساله این است این نوع اینتروال شما را به سوی محدودیت هایتان هل نمی دهد. اینتروالی را امتحان کنید که در آن قبل از اینکه به استراحت نیاز داشته باشید تا جایی که می توانید آن را به صورت طولانی و با شدت بالا ادامه دهید سپس تا زمانیکه برای تکرار این پروسه آمادگی داشته باشید، استراحت کنید.

وقت گرفتن را کنار بگذارید و تنها بر روی حسی که دارید تمرکز کنید، اگر حداکثر تلاش خود را انجام دهید، اون موقع است که می دانید روی دور هستید.

  • تمرین مداری را امتحان کنید

در آخر، آخرین روش برای افزایش چربی سوزی شما روی تردمیل در واقع پایین آمدن از خود تردمیل است. یک دقیقه پیاده روی سریع، آهسته دویدن یا دویدن سریع را امتحان کنید. هر کدام را که خودتان بر اساس سطح تناسب اندام خود ترجیح می دهید و سپس با استفاده از دستگاه بارفیکس، یک ست بارفیکس انجام دهید بعد از آن به روی تردمیل برگردید و چند دقیقه کاردیو انجام دهید دوباره از آن پائین بیایید این بار قدم زدن به صورت لانج را انجام دهید.

در این روش متنوع بودن را حفظ کنید، هر زمان که از تردمیل پائین می آیید حرکت مقاومتی دیگری انجام دهید. این روش به افزایش چربی سوزی کلی بدن شما تا ساعت ها بعد از تمرینات کمک می کند.

پس جلسه بعد که با تردمیل روبرو می شوید این نکته ها را در نظر داشته باشید. این روش ها را امتحان کنید و افزایش چربی سوزی خود را مشاهده کنید.

منبع : fitday.com

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۰۶دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۹۶دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۹دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۴۵دیدگاه

ارسال دیدگاه