فهرست مطالب

افزایش چربی سوزی با تردمیل

یاد بگیرید چگونه می توانید تمرین تردمیل خود را برای چربی سوزی بهتر اصلاح کنید و سطح تناسب اندام خود را بالا ببرید.

حس می کنید تمرینات تردمیل شما نتیجه دلخواهی که انتظار دارید را به شما نمی دهند؟

به یاد داشته باشید اگر به باشگاه بروید و یک کار را هر روز تکرار کنید دیر یا زود بدن شما با آن سازگار می شود. وقتی این کار صورت بگیرد خبرهای بدی در مورد چربی سوزی شما در آینده خواهد داد. تغیر دادن آن و کار جدید انجام دادن برای به چالش کشیدن بدن یکی از بهترین راه ها برای این است که بتوانید بلافاصله وارد عمل چربی سوزی شوید.

  • شیب دار کردن تردمیل

به جای اینکه همیشه روی افزایش سرعت تردمیل تمرکز کنید یا اینکه زمان تمرین خود را طولانی تر کنید چرا تردمیل خود را شیب دار نمی کنید؟

افزایش ارتفاع تردمیل یکی از بهترین راه ها برای افزایش چربی سوزی شماست، همچنین تمام عضلات پایین تنه شما را نیز قوی و تقویت می کند. این ارتفاع باعث می شود عضلات باسن و ران شما سخت تر کار کنند و به شما اندامی می دهد که همیشه مورد دلخواه شما بوده است.

به علاوه به جای اینکه روی تردمیل سریعتر بدوید و به مفاصل خود آسیب بزنید این روش برای مفاصل شما راحت تر خواهد بود.

  • اضافه کردن مقاومت

روش دیگر برای کالری سوزی بیشتر در حقیقت اضافه کردن مقاومت (وزنه) است. هرگز پیشنهاد نمی کنیم از وزنه دست گرفتن استفاده کنید (چون ممکن است تعادل شما برهم بخورد و آسیب ببینید) اما پوشیدن یک جلیقه وزنی می تواند روشی ایده آل باشد.

این کار مقاومت را به کل بدن به طور مساوی اضافه می کند و مجبورید با هر قدمی که بر می دارید سخت تر کار کنید.

  • اجرای تمرین اینتروال خودساخته

شما می توانید اینتروال های خودساخته را اجرا کنید. بسیاری از افراد تمرین اینتروال انجام داده اند به این صورت که با یک سرعت معین در یک بازه ی زمانی مشخص پیش می روند و سپس برای تکرار آن چند دقیقه استراحت می کنند و سپس دوباره ادامه می دهند. این اینتروال کلاسیک است. هیچ مشکلی با این نوع اینتروال وجود ندارد اما مساله این است این نوع اینتروال شما را به سوی محدودیت هایتان هل نمی دهد. اینتروالی را امتحان کنید که در آن قبل از اینکه به استراحت نیاز داشته باشید تا جایی که می توانید آن را به صورت طولانی و با شدت بالا ادامه دهید سپس تا زمانیکه برای تکرار این پروسه آمادگی داشته باشید، استراحت کنید.

وقت گرفتن را کنار بگذارید و تنها بر روی حسی که دارید تمرکز کنید، اگر حداکثر تلاش خود را انجام دهید، اون موقع است که می دانید روی دور هستید.

  • تمرین مداری را امتحان کنید

در آخر، آخرین روش برای افزایش چربی سوزی شما روی تردمیل در واقع پایین آمدن از خود تردمیل است. یک دقیقه پیاده روی سریع، آهسته دویدن یا دویدن سریع را امتحان کنید. هر کدام را که خودتان بر اساس سطح تناسب اندام خود ترجیح می دهید و سپس با استفاده از دستگاه بارفیکس، یک ست بارفیکس انجام دهید بعد از آن به روی تردمیل برگردید و چند دقیقه کاردیو انجام دهید دوباره از آن پائین بیایید این بار قدم زدن به صورت لانج را انجام دهید.

در این روش متنوع بودن را حفظ کنید، هر زمان که از تردمیل پائین می آیید حرکت مقاومتی دیگری انجام دهید. این روش به افزایش چربی سوزی کلی بدن شما تا ساعت ها بعد از تمرینات کمک می کند.

پس جلسه بعد که با تردمیل روبرو می شوید این نکته ها را در نظر داشته باشید. این روش ها را امتحان کنید و افزایش چربی سوزی خود را مشاهده کنید.

منبع : fitday.com

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه