4 دلیل برای شروع به خوردن مکمل روغن ماهی

۴ دلیل برای شروع به خوردن مکمل روغن ماهی

اگر یک عیب در مورد شیوه ی زندگی جامعه ی ورزشی فیزیک وجود داشته باشد این است که
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
0

مکمل روغن ماهی

اگر یک عیب در مورد شیوه ی زندگی جامعه ی ورزشی فیزیک وجود داشته باشد این است که اغلب آنها به جای سلامتی و طول عمر بیشتر بر روی زیبایی اندام خود تاکید دارند. به همین دلیل است که باید خوردن مکمل روغن ماهی خود را شروع کنند. تحقیقات زیادی نشان داده که این مکمل سلامتی و عروق را به روش های متعددی بهبود می بخشد.

  1.  قرص روغن ماهی چربی خون به خصوص در کاهش تری اسیل گلیسرول پلاسما را بهبود می بخشد. سطح تری اسیل گلیسرول بیشتر برای پیش بینی خطر بیماری عروق کرونر شناخته شده است.
  2. این مکمل مانع تجمع پلاکت بر روی دیواره های شریانی می شود. سطح بالای پلاکت می تواند به لخته شدن خون و فشار خون بالا منجر شود. DHA/EPA آزاد شدن نیتریک اکسید (NO) را از سلول ها تحریک می کند. NO منجر به تاخیر خون سیاهرگ می شود که جریان خون را بهبود و فشار خون را کاهش می دهد.
  3. روغن ماهی بدن را در برابر آریتمی بطنی محافظت می کند. قلب می تواند اسیدهای چرب امگا ۳ را آزاد کند و از تپش قلب جلوگیری می کند که می تواند منجر به ایست قلبی شود.
  4. روغن ماهی چندین مزیت کم شناخته شده دارد. این مکمل پشتیبان محکمی برای سلامت استخوان ها می باشد و مانع از دست رفتن تراکم مواد معدنی استخوان ها می شود. اگر شما اسیدهای چرب امگا ۶ بسیار زیادی مصرف کنید می تواند اثری معکوس داشته باشد پس مصرف امگا ۶ خود را کم کنید و مصرف امگا ۳ را بالا ببرید.

مکمل امگا ۳ همچنین به داشتن خلق و خوی بهتر و همچنین در درمان اختلالات روانی و کاهش خطر ابتلا به بیماری آلزایمر و زوال دیر رس عقل کمک می کند. هنگامی که رژیم دارید گاهی اوقات عوارض جدی بر خلق و خوی دارد. اما مصرف مکمل روغن ماهی می تواند باعث افزایش سروتونین می شود که نشان داده این هورمون تولید کننده ی حس خوب است و به کنترل استرس کمک می کند.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۸دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۵۸۸دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۷دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۳۵دیدگاه

ارسال دیدگاه