۵ دلیل قانع کننده برای نوشیدن قهوه تلخ

۵ دلیل قانع کننده برای نوشیدن قهوه تلخ

این روزها خیلی از تحقیقات جدید به این نتیجه رسیده اند که بهتر است بدنسازان نوشیدن قهوه تلخ
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
2+

نوشیدن قهوه تلخ

این روزها خیلی از تحقیقات جدید به این نتیجه رسیده اند که بهتر است بدنسازان نوشیدن قهوه تلخ را روزانه در برنامه غذایی خود جای دهند. کسانی که به این موضوع واقف هستند باید خوشحال باشند که از فواید آن استفاده می کنند.

جالب است بدانید اوایل سال ۲۰۱۵ میلادی در محافل ورزشی و پزشکی آمریکا بر این امر تاکید شده که هر بزرگسال برای داشتن سلامت بهینه می تواند روزانه بین ۳ تا ۵ فنجان قهوه بنوشید. این خبر برای بدنسازان خبر خوبی است، به ویژه آنهایی که به دنبال چربی سوزی هستند و در عین حال دوست دارند سطح انرژی بدن شان حفظ شود. در ادامه به ۵ روشی که قهوه تلخ می تواند به پیشرفت های شما در بدنسازی کمک کند اشاره می شود.

  1. مصرف قهوه قبل از تمرین موجب افزایش قدرت عضلات می شود. محققان بر این باورند که کافئین باعث سرکوبی درد مرتبط با تمرینات غیر هوازی می شود و کمک می کند تا از رکوردهای قبلی خود عبور کنید و فراتر بروید.
  2. قهوه به ریکاوری بعد از تمرینات شدید کمک میکند. آنتی اکسیدان موجود در آن کمک می کندتا با رادیکال های آزاد تولید شده طی تمرین مبارزه شود. قهوه قبل و بعد از تمرین به کاهش آسیب اکسیداتیو ناشی از مواد شیمیایی که طی تمرینات شدید در بدن تولید می شوند، کمک می کند.
  3. قهوه کم کالری است. هر فنجان آن حاوی ۲ کالری است و سرشار از موادی است که اهداف تمرینی شما را حمایت می کند.
  4. قهوه به کاهش ذخیره چربی کمک میکند. کافئین باعث تحریک سیستم اعصاب مرکزی و در واقع هوشیاری بیشتر می شود و از طرفی تسهیل کننده مصرف چربی ها جهت تامین سوخت بدن می باشد، بنابراین قهوه نه تنها به تامین سوخت جهت انجام فعالیت کمک میکند، بلکه همچنین چربی ها رامی سوزاند. هر فنجان قهوه حاوی ۶۰ تا ۱۶۰ میلی گرم کافئین است. به این دلیل است که کافئین را در اکثر چربی سوزها و مکمل های ویژه قبل از تمرین پیدا می کنید.
  5. قهوه بهترین آنتی اکسیدان در رژیم غذایی آمریکایی است. با ذکر این ۵ دلیل قانع کننده بدنسازانی که عاشق قهوه هستند، می توانند بین ۶-۳،۳ میلی گرم کافئین به ازای کیلوگرم وزن بدن در روز استفاده کنند.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۱۰دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۶۰۰دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۹دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۴۵دیدگاه

ارسال دیدگاه