سالم ترین رژیم های غذایی دنیا

سالم ترین رژیم های غذایی دنیا

موقعی که دانشجو بودم به عنوان یک دانشجو در خوابگاه بین المللی با افراد زیادی که دارای عادات
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
0

سالم ترین رژیم های غذایی توسط آیرون جکسون کانادی

موقعی که دانشجو بودم به عنوان یک دانشجو در خوابگاه بین المللی با افراد زیادی که دارای عادات غذایی متفاوت بودند آشنا شدم. در این مقاله می خواهم شما را با عادات غذایی چهار کشور که دارای پایین ترین درصد چاقی و جزء سالم ترین رژیم های غذایی دنیا هستند آشنا کنم که برای خودم نیز بسیار جالب بود.

هفته اول: فرانسه

با وجود نان باگت و پنیر فتا، زنان فرانسوی پائین ترین درصد چربی بدن را در اروپا دارند.

اسرار لاغری فرانسوی ها

آهسته غذا بخورید. امروزه متوسط مدت زمان غذا خوردن یک فرانسوی کاهش پیدا کرده اما هنوز هم غذا خوردن آنها در ساعات فراغت حدود ۴۲ دقیقه طول می کشد. وعده غذایی آنها شامل سه چیز است مثل سالاد قبل از غذا، پاستا، یک دانه سیب بعد از غذا. سالاد و سیب باعث احساس سیری طولانی مدت می شود، همچنین آنها در حین غذا خوردن به موسیقی گوش میدهند.

صبحانه آنها کم است و ناهار وعده اصلی آنهاست که دارای مخلفات زیادی مثل سوپ، سالاد، مرغ، سبزی و یک دسر سبک مثل میوه های خشک است. شام سبک تر و دیرتر حدود ساعت ۸ تا ۹ شب صرف می شود. میان وعده های آنها نیز قهوه و کلوچه است. آنها پس از پایان هر وعده غذایی یک تکه شکلات تلخ، ‌یک اسپرسو و یا یک نوشیدنی می خورند.

هفته دوم: ژاپن

جای تعجب نیست که آمار افراد چاق در ژاپن کمتر از ۴ درصد است. رژیم سنتی این کشور به عنوان یکی از سالم ترین رژیم در دنیا منتشر شده است.

   اسرار لاغری ژاپنی ها

با سوپ شروع کنید. سوپ میسو بخشی از غذای اصلی آنهاست که به عنوان صبحانه می خورند. سوپ گوشتی می تواند به شما احساس سیری طولانی مدت بدهد و مصرف کالری روز شما را تامین کند.

بشقاب خود را رنگین کنید. ژاپنی ها از شش رنگ در غذای خود استفاده می کنند؛ قرمز، آبی، سبز، زرد،‌ سفید و سیاه. مثل میوه ها و سبزیجات دارای فیبر بالا و کالری پائین.

وقتی شما آلو و هلو را برای میان وعده، گوجه و کاهو در ساندویچ بوقلمون، انواع توت روی پودینگ کم چرب مصرف کنید می فهمید که تمام این فیبرها شما را سیر نگه می دارند.

ژاپنی ها  به تمام کردن غذا اعتقادی ندارند آنها تنها ۸۰ درصد سیر می شوند به همین دلیل است که مردم ژاپن در سنین ۲۰ تا ۱۰۰ سالگی وزن ثابت دارند.

هفته سوم: منطقه شمال اروپا

مردم کشورهای سوئد، نروژ و دانمارک یکی از پائین ترین آمار چاقی را در اروپا دارند. تنها ۱۳.۴ درصد از مردم دانمارک و ۱۰ درصد نروژی ها چاق هستند و ایسلندی ها ۵۰ درصد کمتر از آمریکایی ها میزان مرگ و میر بر اثر بیماری قلبی و دیابت دارند.

اسرار لاغری این مردم

نان خود را بهتر کنید. در اسکاندیناوی محبوب ترین نان، نان چاودار (گندم سیاه) است. دو نوع فیبر وجود دارد: فیبر قابل حل که در گندم سیاه یافت می شود و فیبر غیر قابل حل که در گندم معمولی دیده می شود. هر دو گندم حس سیری به شما می دهند اما نوع فیبر قابل حل کلسترول کمتر و قند خون کمتری دارد که باعث می شود گلوکز کمتری در خون تولید شود.

ماهی مصرف کنید. مردم دانمارک بیشتر از دو برابر مردم آمریکا ماهی مصرف می کنند. غذاهای دریایی کالری و چربی کمتری نسبت به دیگر منابع پروتئینی دارند و بسیاری از ماهی های پرچرب محبوب اسکاندیناوی ها شامل شاه ماهی، تن ماهی، ماهی آزاد، ماهی خال مخالی، ماهی کاد است که دارای امگای ۳ می باشند و برای سلامت قلب مفید هستند.

به بازار کشاورزان سر بزنید. اما نه فقط در تابستان. رژیم نروژی پر از سبزیجات سرد مثل کلم، گل کلم، کلم پیچ، کلم بروکلی و قارچ می باشد.

هفته چهارم: مدیترانه

در یک تحقیق، مردمی که رژیم سنتی مردم مدیترانه (که عناصر اصلی رژیم شامل چربی های سالم، غلات سبوس دار، پروتئین بدون چربی) را به مدت ۲۵ هفته مصرف کردند به طور متوسط ۸ درصد از وزن بدن خود را کم کرده اند.

اسرار لاغری این مردم

روغن خود را تغییر دهید. روغن زیتون خالص، سنگ بنای رژیم مردم مدیترانه، اشتهای شما را کنترل می کند.

غذاها را ادویه بزنید، آشپزی مدیترانه ای فقط در مورد سبزیجات تازه است: ریحان، شوید، برگ بو، رازیانه و نعناع و ادویه جات.

از گوشت کمتر استفاده کنید. در رژیم غذایی مدیترانه، انتخاب استیک برای شام غیر معمول است. آنها از گوشت برای طعم غذا استفاده می کنند.

منبع : مجله اینترنتی fitness

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۰۰دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۸دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۷دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۳۷دیدگاه

ارسال دیدگاه