10 میوه برتر تابستانی

۱۰ میوه برتر تابستانی

در فصل تابستان، استفاده از میوه ها و سبزیجات جهت تامین آب بدن برای همه مفید است، اما
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
0

در فصل تابستان، استفاده از میوه ها و سبزیجات جهت تامین آب بدن برای همه مفید است، اما برای ورزشکاران ضروری و لازم است. کاهش خستگی، چربی سوزی، افزایش سطح تستسترون و … همگی فواید میوه های برتر تابستانی است که در اینجا معرفی می شوند. با گنجاندن این ۱۰ میوه برتر در سبد غذایی تان به اهداف فیتنسی تان نزدیک می شوید.

 • گیلاس

پس از یک تمرین سنگین بروز التهابات بافتی طبیعی است. گیلاس با داشتن آنتی اکسیدان های قوی، روند ریکاوری و بازسازی سلول های تخریب شده را تسریع می کند. تحقیقات نشان می دهد نوشیدن آب گیلاس پیش از تمرین باعث کاهش التهابات و دردهای عضلانی پس از تمرین می شود.

 • گوجه فرنگی سبز

درست شنیدید؛ گوجه فرنگی حتی زمانی که کاملا نرسیده و سبز رنگ است نیز قابل خوردن استفاده است. گوجه فرنگی سبز مقادیر بالاتری توماتیدین دارد. توماتیدین ماده ایست که از تجزیه گوجه فرنگی در دستگاه گوارش تولید می شود. این ماده مانع از بین رفتن عضلات شده و به ساخت عضله در بدن کمک می کند.

 • هندوانه

این میوه دردهای عضلانی را کم می کند. در تحقیقی مشخص گردید نوشیدن آب هندوانه پیش از تمرین باعث کاهش دردهای عضلانی پس از تمرین می شود. دلیلش فراوانی اسید آمینه ال – سیترولین در هندوانه است. این اسید آمینه همچنین باعث اتساع عروق خونی و در نتیجه پمپاژ خون بیشتر به عضلات می شود.

 • ذغال اخته

لیست میوه های برتر تابستانی ما بدون ذغال اخته کامل نمی شود. این میوه انبار آنتی اکسیدان هاست که خستگی عضلات را به شدت کاهش می دهد. یک فنجان ذغال اخته به نوشیدنی پس از تمرین تان اضافه کنید و از احساس خوش پس از آن لذت ببرید.

 • طالبی

یکی از معدود میوه هایی است که به دلیل فروکتوز کم، یک کربوهیدرات زود جذب محسوب می شود. پس از استراحت شبانه که بدن ساعت متابولیکی اش را دوباره تنظیم می کند، این میوه خوشمزه را با صبحانه پروتئینی تان ترکیب کنید تا ذخایر گلیکوژن تان بازسازی شود.

 • کدو سبز

کدو سبز یا زرد هر دو غنی از ویتامین ها و مواد معدنی به خصوص منیزیم هستند. منیزیم نقش کلیدی در انقباض عضله دارد و از عملکرد اکتین و میوزین کوتاه پشتیبانی می کند. هنگامی انقباض عضله، فیبرهای اکتین و میوزین کوتاه می شود و برای بازگشت عضله به حالت اول، این تارها باید مجدد از هم باز شوند. در صورت کمبود منیزیم این اتفاق نمی افتد و در نتیجه گرفتگی های نا خواسته و دردناک عضلانی رخ می دهد. کدو سبز سرشار از ویتامین B9 (فولات) است که مسوول نجزیه و ریز مغذی هاست.

 • فلفل دلمه ای

فلفل دلمه ای یک محصول تابستانی کامل با رنگدانه ها، ویتامین ها، کپسایسین و آنزیم های مختلف است که هر کدام در سلامت انسان نقش حیاتی و موثر دارد. حتما در سالادها و وعده های غذایی تان در تابستان از فلفل دلمه ای استفاده کنید.

 • برگ چغندر

بله برگ چغندر میوه نیست و جزء سبزیجات سبز برگ محسوب می شود. اما به رگه های روشن در ساقه و داخل برگ ها دقت کنید. این رنگ قرمز به دلیل وجود بتاسیانین و بتاگزانتین است که از ریزمغذی های گیاهی نیرومند هستند. برگ چغندر حاوی منیزیم نیز هست. پس اگر از خوردن کاهو و اسفناج خسته شده اید، این بار برگ چغندر را امتحان کنید.

 • هلو

این میوه سرشار از ویتامین B6، نیاسین، فولات و ویتامین C است. زمانی که ویتامین C در حال کاهش سطح کورتیزول هستند، ویتامین های گروه B به تجزیه پروتئین ها و کربوهیدرات ها کمک می کنند و مجموع این فرایندها منجر به افزایش سطح تستسترون در بدن می شود.

مثبت و منفی کورتیزول

 • فلفل قرمز

تحقیقات نشان می دهد وجود کپاسین فراوان در فلفل قرمز باعث افزایش متابولیسم شده و به رسیدن تان به اندامی تابستانی و ساحلی کمک فراوانی می کند. پس تابستان ها کمی تندی به غذای تان اضافه کنید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۰دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۷دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۸دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۵۶۴دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۵دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۳۳دیدگاه

ارسال دیدگاه

1 دیدگاه در “۱۰ میوه برتر تابستانی

 1. Avatar

ارسال دیدگاه