بهترین گوشت های غیر رایج

بهترین گوشت های غیر رایج

استفاده از منابع مختلف پروتئین می تواند عضلات شما را با مواد مغذی عضله ساز سیراب کند. البته
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+

گوشت های غیر رایج

استفاده از منابع مختلف پروتئین می تواند عضلات شما را با مواد مغذی عضله ساز سیراب کند. البته برخی از مواردی که در ادامه شاهدش هستید شاید به راحتی در دسترس شما نباشد ولی چنانچه سفری داشتید به کشورها مناطقی که چنین منابعی از پروتئین ها در اختیارتان باشد خوب است که از مزایای آنها مطلع باشید. چنانچه هراز گاهی این گوشت ها را به عنوان جایگزینی برای گوشت گوساله، مرغ و تن ماهی مصرف کنید. می توانید از مزایای خاص هر کدام در جهت عضله سازی بیشتر بهره مند شوید.

گوشت آهو

گوشت آهو از جمله لذیذ ترین و خوش طعم ترین گوشت های قرمز به شمار می آید که بافت تردی هم دارد. نسبت ۹ به ۱ از پروتئین به چربی، آن را به گوشتی با کمترین چربی در حد سینه مرغ بدل کرده است. البته مثل تمام انواع گوشت های کم چربی باید دقت کنید که از طبخ طولانی مدت گوشت آهو خودداری کنید. در غیر این صورت غذای نهایی بسیار و خشک و زمخت خواهد بود که خوردن آن به هیچ وجه برای تان لذت بخش نیست.

گوشت خرگوش

گوشت خرگوش، علاوه بر مقدار بالای پروتئین غنی از سلنیوم و ویتامین B12 است. عضلات در حال رشد شما علاقه زیادی به این ویتامین دارند، چراکه برای تولید و بازسازی سلول های عضلانی مورد نیاز است و گوشت خرگوش هم حاوی مقدار چربی کمی است و طعم ملایمی دارد. خوراک تهیه شده از گوشت خرگوش به همراه سبزیجات، فلفل و ادویه، طرفداران زیادی در مناطق مختلف جهان دارد.

گوشت بوفالو

در سال های اخیر پرورش بوفالو در مناطق مختلف آمریکای شمالی گسترش یافته و صادرات گوشت با کیفیت آن به دیگر مناطق جهان هم در حال گسترش است. گوشت بوفالو غنی از پروتئین است، حدود ۳۶ گرم پروتئین ر هر ۱۸۰ گرم و چربی اندکی هم دارد. در مقایسه با گوشت گوساله طعم بهتری دارد و ضمنا بر خلاف اغلب دام هایی که در دامداری ها پرورش می یابند و داروهای هورمونی و آنتی بیوتیک های زیادی در موردشان استفاده می شود، بوفالو اغلب در چراگاه های طبیعی رشد می یابد و در نتیجه گوشت حاصل از آن حاوی مواد مغذی بیشتر و مواد مضر بسیار کمتری است.

گوشت گوزن

این منبع پروتئین، جز بهترین گوشت های غیر رایج و غنی از آهن و روی است. حتما می دانید ماده معدن روی نقش مهمی در تولید تستوسترون در بدن دارد. طعم گوشت گوزن شباهت زیادی با گوشت بوفالو دارد. می توانید به شکل استیک از آن استفاده کنید یا به صورت چرخ شده در غذاهای مختلف مورد استفاده قرار دهید. ضمنا مشابه دیگر گوشت های این لیست می توانید با افزودن ادویه و فلفل غذاهای لذیذی را از آن تهیه کنید

گوشت شتر مرغ

کمتر پیش می آید گوشت پرندگان را با گوشت قرمز مقایسه کنیم ولی از این بابت شتر مرغ یک استثنا است. حتی ظاهر قرمز آن هم شباهت زیادی به گوشت قرمز دارد، همینطور با بافتی مشابه ولی اغلب بسیار کم چربی تر از گوشت های قرمز است.۱۸۰ گرم گوشت شتر مرغ با ۳۶ گرم پروتئین تنها حاوی ۴ گرم چربی است. همچنین حاوی کراتین است که ماده موثری برای تقویت تلاش های شما در جهت عضله سازی است.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۰۶دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۹۶دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۹دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۴۵دیدگاه

ارسال دیدگاه

2 دیدگاه در “بهترین گوشت های غیر رایج

  1. Avatar
  2. Avatar

ارسال دیدگاه