برنامه بدنسازی

موزیک بدنسازی

کلیپ بدنسازی

معرفی کارخانه بدنسازی

آموزش مربیان

کاتالوگ

مقالات

مشاوره تجهیز باشگاه

اخبار بدنسازی

لیست مربیان بدنسازی

لیست باشگاه بدنسازی

تبلیغات

برنامه بدنسازی

موزیک بدنسازی

کلیپ بدنسازی

معرفی کارخانه بدنسازی

آموزش مربیان

مقالات

اخبار بدنسازی

کاتالوگ

مشاوره تجهیز باشگاه

تبلیغات

لیست باشگاه بدنسازی

لیست مربیان بدنسازی

منو
برنامه بدنسازی

موزیک بدنسازی

کلیپ بدنسازی

معرفی کارخانه بدنسازی

آموزش مربیان

کاتالوگ

مقالات

مشاوره تجهیز باشگاه

اخبار بدنسازی

لیست مربیان بدنسازی

لیست باشگاه بدنسازی

تبلیغات

برنامه بدنسازی

موزیک بدنسازی

کلیپ بدنسازی

معرفی کارخانه بدنسازی

آموزش مربیان

مقالات

اخبار بدنسازی

کاتالوگ

مشاوره تجهیز باشگاه

تبلیغات

لیست باشگاه بدنسازی

لیست مربیان بدنسازی

فهرست مطالب

ورزشکاران جوان بدانید….

  • هیچ ماده معجزه آسایی وجود ندارد که شما را به یک ورزشکار فوق العاده تبدیل کند.

تنها عواملی که میتوانند شما را به بهترین ورزشکار پرورش اندام تبدیل کنند، عبارتند از: عزم راسخ جهت نیل به موفقیت و پایداری و رعایت انضباط. برنامه غذایی مناسب و مکملهای غذایی نیز از جمله عوامل مهمی هستند که شما را به هدف مورد نظر سوق میدهند.
اما قسمت اعضم موفقیت شما به این مطلب بستگی دارد که عادات غذایی را بر پایه علمی تقویت کرده و جهت دستیابی به موفقیت، عزمتان را جزم کنید تا در ورزش بدنسازی موفق باشید.

  • هیچ استروئید آنابولیسمی (هورمون) بی خطری در بازار فروش وجود ندارد:

همه متخصصین جهان معتقدند که استروئیدهای آنابولیسمی جزو مواد خطرناک هستند. استروئیدها هورمون های قوی و مؤثری هستند که بدن را ویران می کنند.
موادی که با خطرات کمتری توأم هستند نظیر هورمون رشد و تستوسترون که تحت عنوان داروهای آنابولیسمی شناخته می شوند، فاقد اثرات جانبی و زیان بار آمپول های استروئیدی هستند.
اگر هیدراتهای کربن (ترشح انسولین را افزایش می دهند) و اسید آمینه هایی چون آرژنین و آورنتین (ترشح هورمون رشد و انسولین را افزایش می دهند) را با تمرینات علمی ترکیب کرده و در دراز مدت از وجودشان استفاده کنید می توانید از یک ترکیب سالم و مؤثر برخوردار شده به جای استروئید از آن استفاده کنید. متأسفانه استرول های گیاهی که امروزه زیاد تبلیغ می شوند، نمی توانند به ادعاهای تولیدکنندگان جامه عمل بپوشانند. در نتیجه فاقد اثرات لازم هستند.
توجه داشته باشید که شما نمی توانید به جای استروئیدها از مواد دیگری استفاده کنید. اگر استرول های گیاهی همان اثر آنابولیسمی ناشی از استروئیدها را به همراه داشتند، مسلما تحت عنوان داروهای محرک شناخته می شدند و همانطور که می دانید عرضه چنین داروهایی ممنوع است.

  • پروتئین و هیدرات های کربن باید اساس رژیم غذایی شما را تشکیل دهند:

اصلا مهم نیست ک از چه برنامه غذایی استفاده کنید تنها نکته مهم این است که مقدار چربی مصرفی را به حداقل ممکن رسانده و همزمان با آن روی استفاده از منابع پروتئینی کیفی و مکملی که غنی از هیدرات های کربن ناخالص باشد تأکید کنید.
اگر بخواهید مقداری چربی به غذایتان اضافه کنید تا خوشمزه تر شود، حتما از روغن اشباع نشده ای چون روغن زیتون استفاده کنید. روغن زیتون بر خلاف چربی های اشباع شده، کلسترول Ldl را افزایش نمی دهد، بلکه به افزایش مقدار کلسترول Hdl کمک می کند در نتیجه احتمال ابتلا به امراض قلبی، عروقی کاهش می یابد.
بدون اینکه به برنامه غذایی شما بپردازیم، باید بگوییم نظر متخصصان پرورش اندام و بدنسازی دراین مورد کاملا آشکار بوده و عبارتست از: اطمینان حاصل نمایید که رژیم غذایی سرشار از منابع پروتئینی کیفی از تبدیل گوشت بدون چربی، مرغ و ماهی باشد. مکمل های پروتئینی مناسب آنهایی هستند که اسید آمینه ها و پپتیدهایشان از طریق سفیده تخم مرغ و کشک تأمین شود.

  • تحت برنامه مکمل غذایی متعادل و علمی قرار بگیرید:

امروزه به توصیه های غذایی متعددی بر می خوریم که بیشتر به تعصب آمیخته بوده واز سوی انجمن های وابسته به سلامت فردی همچون انجمن حمایت از بیماران دیابتی مطرح می شوند. اما به احتمال زیاد اگر فقط از غذاهای طبیعی تغذیه کنید، نمی توانید از تغذیه مطلوب برخوردار شوید.
اکثر ورزشکاران با استفاده از روش آزمایش و خطا این حقیقت ساده را فرا گرفته اند. به عنوان مثال ورزشکاران پیشگام پرورش اندام جهان به شدت به مکمل های غذایی وابسته هستند. زیرا به این ترتیب می توانند فاکتورهای رشد و محافظ بدن را تأمین کنند. به طوری که این فاکتورها به طور منظم تجزیه می شوند.
مواد سمی و آلوده کننده حاصل از محیط، مواد فاسد کننده موجود در غذا، فرآیندهای شیمیایی و غیره از جمله عواملی هستند که نیاز به مصرف مکمل های غذایی را افزایش می دهند.
در جامعه امروزی شاهد آن هستیم که میلیون ها نفر در برابر دود حاصل از اگزوز اتومبیل ها قرار دارند و به همین دلیل لازم است که تحت برنامه مکمل سرشار از مواد غذایی قرار بگیریم. ورزشکاران مشتاق می توانند به کتابهای معتبر غذایی مراجعه نموده و بدانند که کدام مکمل ها، مؤثر و کدام یک بی اثر هستند.

  • اتاق رختکن جای خوبی برای کسب اطلاعات علمی نیست مطالعه کنید:

به حرف هایی که در اتاق رختکن می شنوید و یا سایر ورزشکاران پرورش اندام می زنند گوش فرا ندهید. زیرا بهتر است همه چیز را مطالعه کرده و از اعتبار و ارزش آنها اطمینان حاصل نمایید.
در این مورد بهتر است به کتابخانه مراجعه نموده و یا به مقاله های علمی که از سوی پزشکان به چاپ می رسند، رجوع نمایید. در صورتی که این عمل امکان پذیر نباشد، می توانید کتاب هایی را مطالعه کنید که به نحوی با سلامت فردی ارتباط دارند.
به تدریج می توانید نظریه متخصصین را جمع آوری کرده و در مورد اعتبار یک مکمل غذایی خاص، تصمیم لازم را اتخاذ نمایید

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اولین امتیاز را بدهید
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درج آگهی بدنسازی

حداکثر 10 عکس مجاز می باشد