میوه های ویژه بدنسازان

میوه های ویژه بدنسازان

یک سیب میوه ای است که با اندازه متوسط میان وعده ای است که به راحتی شکم تان
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
0
  • سیب

یک سیب میوه ای است که با اندازه متوسط میان وعده ای است که به راحتی شکم تان را پر می کند و حاوی ۴ گرم فیبر محلول است، یعنی ۱۷ درصد میزانی که در طول روز به مصرف آن نیاز دارید. این میوه به جهت سلامتی روده ها مفید است و سطح میزان قند خون را کنترل می کند. همچنین آن یک منبع خوب از مایه افزایش دهنده عملکرد سیستم ایمنی ویتامین C است. سیب همچنین حاوی کرستین است که دارای خواص ضد حساسیت و آلرژی است.

  • شاه توت

شاه توت دارای قدرت استثنائی فوق العاده ای در آسیب شناسی و محتوی میزان فوق العاده ویتامین K است. این مسئله بسیار مهم است زیرا نشان داده شده که مصرف این میوه منجر به کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات می شود آن همچنان حاوی میزان زیادی از ماده معدنی منگنز می باشد که به حمایت از تولید میزان مطلوب هورمون تستوسترون کمک می کند.
شاه توت در کنار سایر میوه های خانواده توت به لحاظ محتوی آنتی اکسیدان لوتین غنی است. این آنتی اکسیدان به توسعه سلامت چشم کمک می کند و از تحلیل بافت های چشم جلوگیری می کند.

  • انار

پژوهش ها نشان داده که عوامل آنتی اکسیدان قدرتمند موجود در دانه و عصاره انار می توانند به برطرف سازی آسیب های اکسیداسیونی بپردازند. این میوه نقش مهمی را در بازسازی عروق خونی بازی می کند.

  • لیمو ترش

اسید سیتریک موجود در لیمو به تجزیه و تحلیل چربی ها کمک می کند و یک عصاره محرک گوارشی است. افزودن عصاره نیمی از یک لیمو به یک لیوان آب هر صبح به حمایت عملکرد کبد کمک می کند.
مصرف لیمو انرژی زا است و نشان داده شده که منجر به کاهش خستگی، عصبانیت و اضطراب ناشی از انجام تمرین با وزنه می شود. عصاره این میوه همچنین منجر به افزایش هوشیاری و تمرکز می شود.

  • پاپایا

پاپین یک آنزیم در پاپایاست که نشان داده منجر به رفع مشکل نفخ ایجاد شده در فرآیند هضم می شود. آنزیم دیگر این میوه کیمو پاپین نام دارد که به جهت رفع التهاب و آماس از آن استفاده می شود.

یک فنجان پاپای تازه و رسیده حاوی ۶۰ کالری می باشد که به میزان ۸۸ میلی گرم حاوی ویتامین C است.

  • انگور

پژوهش ها نشان داده که مصرف کربوهیدرات های حاوی شاخص گلیسمیک بالا بعد از تمرین می تواند منجر به تولید حجم بیشتری گلیکوژن شود. در واقع این میوه به احیا انباری می پردازد که بعد از انجام یک نشست تمرینی خالی شده است.
انگور یک میوه پر گلیسمیک است و بدین ترتیب می تواند یک میان وعده بسیار مناسب و ایده آل برای زمان بعد از تمرین باشد.
این میوه با ویتامین B6 ،C ،A و فولات بارگیری شده است. علاوه بر این حاوی مواد معدنی ضروری نیز می باشد.

  • گریپ فروت

تحقیقات نشان داده افرادی که به مصرف نیمی از یک میوه گریپ فروت قبل از هر وعده غذا پرداخته اند چیزی در حدود ۲ کیلوگرم وزن طی ۱۲ هفته کم کرده اند. این میوه یک فرونشاننده فوق العاده اشتهاست. هم چنین حاوی پکتین است که یک فیبر محلول است و نشان داده منجر به کند شدن پیشرفت بیکاری تصلب شرائین می شود.

  • گیلاس

متخصصین عقیده دارند التهاب ایجاد شده در بدن ریشه بسیاری از بیماری ها و ناراحتی است. التهاب و تورم مزمن می تواند منجر به ویران سازی سیستم عروقی شما شود. اما همچنان بدنسازان بسیاری هستند که از تورم های شدیدی رنج می برند که در اثر آسیب ها و جراحات ورزشی ایجاد شده است.
مطالعات نشان داده سربازانی وجود دارند که می توانند به محو این دردها و ناراحتی ها بپردازند و این کار تنها با مصرف گیلاس میسر است. این میوه دارای بیشترین و بالاترین میزان آنتوسیانین ۱ و۲ است که به مسدود سازی آنزیم هایی کمک می کنند که مرتبط با ایجاد التهاب و تورم هستند.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۰دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۷دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۶دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۵۶۲دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۵دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۳۳دیدگاه

ارسال دیدگاه