چند نکته ی اساسی برای افزایش روحیه و انگیزه در ورزش بدنسازی

چند نکته ی اساسی برای افزایش روحیه و انگیزه در ورزش بدنسازی

مثلا عضلات سینه + عضلات پشت. مزیت این نوع تمرینات این است که در یک جلسه مختص به
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
2+

 با اجرا کردن این نکات مطمئنا انگیزه و روحیه تان برای ورزش کردن تقویت خواهد شد.

 • از سیستم تمرین سوپر ست بهره ببرید.

اگر تا به حال این سیستم تمرین را در برنامه خود استفاده نکرده اید، برای یک بار هم که شده امتحانش کنید. شما می توانید در یک ست به صورت سوپرست تمرین دهید.

مثلا عضلات سینه + عضلات پشت. مزیت این نوع تمرینات این است که در یک جلسه مختص به عضلات سینه، عضلات پشت را هم کار کرده باشید. بنابراین یک جلسه تمرین جلو هستید. این تمرین مزیت دیگری هم دارد و آن این است که چون بر روی یک گروه از عضله مانند سینه تمرین کرده اید سپس بلافاصله سراغ یک گروه عضلانی دیگر مثل پشت می روید، ضربان قلب شما افزایش یافته در نتیجه از مزایای ورزش های ایروبیک (هوازی) نیز بهره برده اید.

 • سیستم دراپ ست را فراموش نکنید.

خودتان را برای سیستم تمرین جدید مشتاق نشان دهید. پس از گرم کردن عضله، تمرین را با وزنه ای نسبتا سنگین شروع کنید.
این ست را تا حد ناتوانی پیش ببرید، وقتی دیگر قادر به انجام تکرار ها نیستید ۲۰ الی ۳۰ درصد از تناژ وزنه را کم کرده و بلافاصله یک ست دیگر هم تا حد ناتوانی اجرا کنید.
ما این سیستم تمرین را به افرادی توصیه می کنیم که خواهان کاهش وزن و از دست دادن چربی های موضعی هستند، چرا که این نوع تمرین از شدت بالایی برخوردار است.

 • برای افزایش روحیه تناژ وزنه ها را تغییر دهید.

در یک جلسه تمرین سعی کنید برای یک گروه عضلانی مثلا سر شانه یک حرکت با وزنه سنگین، ۶ الی ۸ تکرار و برای حرکت بعدی برای همان وزنه سبک، با تکرار های ۱۲ الی ۱۵ انجام دهید. شما می توانید این الگوی تمرین را در یک جلسه و یا به صورت یکی در میان (سیکل هفتگی و یا ماهیانه) جا به جا کنید.

 • فقط به سراغ یک وسیله در باشگاه نروید.

سعی کنید از تمام ابزار و وسایل داخل باشگاه مانند دمبل، هالتر و کابل و دستگاه بهره ببرید. آقای کامادی از مربیان مشهور کانادایی اذعان می دارد تنوع در حد استاندارد، کلید رشد عضله محسوب می شود.

 • با پیشکسوتان مشورت کنید.

در باشگاه از ورزشکارانی که از تناسب اندام ایده آلی برخوردارند و نگاه شما را به خودشان جلب می کنندکمک بگیرید. از آنها شیوه موفقیتشان را پرس وجو کنید و از خطاهایی که در این ورزش کرده اند درس عبرت بگیرید. مطمئن باشید نصیحت این افراد شما را به هدفتان نزدیک تر خواهد کرد.

 • هر از گاهی روزی ۲ بار تمرین کنید.

اگر این عمل همراه با تغذیه اصولی و استراحت کافی و به مدت طولانی انجام نپذیرد نتایج شگفت آوری خواهد داشت. مثلا شما می توانید صبح قبل از رفتن به محل کار، تمرین مخصوص به عضلات سینه را انجام دهید و تمرین مخصوص به عضلات پشت بازو را بعد از اتمام کارتان اجرا کنید فقط باید دقت کنید این نوع سیستم تمرین را فقط برای ۴ هفته انجام دهید، چرا که اجرای این نوع سیستم تمرینی بیشتر از ۴ هفته باعث تمرین زدگی شما خواهد شد.

 • ورزش های قلبی و عروقی (هوازی) را فراموش نکنید.

اگر شما با کار با وزنه با تکرارهای بالا نمی توانید چربی های بدن را کاهش دهید حتما دوچرخه، استپ، الپتیکال و تردمیل را امتحان کنید. فقط سعی کنید انجام این ورزش ها بیشتر از ۱۵ دقیقه و با ماکسیمم ضربان قلب ۱۰۰ دور در دقیقه انجام شود.

 • زمان ورزش کردن خود را هر ۶ ماه تغییر دهید.

سعی کنید هرازگاهی زمان ورزش کردن خود را در طول روز تغییر دهید. آیا همیشه بعد از اتمام کارتان به باشگاه می روید؟ حالا می توانید از فردا صبح زود ساعت خود را کوک کنید تا بتوانید قبل از رفتن به محل کار به باشگاه بروید.

 • برای افزایش روحیه با یک حریف تمرینی به باشگاه بروید.

شما می توانید از همکاران در محل کار بخواهید تا با هم به باشگاه بروید، اما شاید دوستتان اهل ورزش یا باشگاه نباشند، در این صورت می توانید افرادی که در باشگاه تنها مشغول تمرین کردن هستند را شناسایی کرده و به آنها پیشنهاد چنین طرحی را بدهید. مطمئن باشید از درخواست شما استقبال خواهد شد و یا حتی می توانید اطلاعیه ای در تابلو اعلانات باشگاه زده و برای خود یک حریف تمرینی خوب را خواستار باشید.

داشتن یک حریف تمرینی برای افزایش روحیه و انگیزه در ورزش بدنسازی بسیار موثر است.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۸دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۵۷۰دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۵دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۳۳دیدگاه

ارسال دیدگاه

3 دیدگاه در “چند نکته ی اساسی برای افزایش روحیه و انگیزه در ورزش بدنسازی

 1. Avatar
 2. Avatar
  1. اصغر مرادی

ارسال دیدگاه