عضلات را تخریب نکنید

عضلات را تخریب نکنید

به منظور حفظ عضلات به مصرف پروتئین کافی وقتی بین 6 الی 10 ساعت در خواب هستید، نیاز
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
0

حفظ عضلات

  •  ۳ ساعات قبل از خواب چیزی نخورید

به منظور حفظ عضلات به مصرف پروتئین کافی وقتی بین ۶ الی ۱۰ ساعت در خواب هستید، نیاز دارید. شما نیاز دارید جذب پروتئین ها را با افزودن چربی های ضروری کند کنید تا به این شکل منبع انرژی خوبی برای خود مهیا کنید. از این روست که گفته می شود پروتئین به عنوان سوخت استفاده نمی شود و در عوض از آن به جهت حفظ حجم عضلانی در رشد و مرمت استفاده می شود.

  •  مصرف ویتامین c و سایر آنتی اکسیدان ها بلافاصله بعد از تمرین

مصرف هر چیزی که در مجموعه دامنه آنتی اکسیدان ها قرار گرفته است در هر زمان دیگری علاوه بر زمان قبل و بعد از تمرین مفید است. به ویژه در زمان هایی که بدن آسیب دیده و در یک فرآیند طبیعی به جهت دفع استرس تلاش می کند تا به این شکل بافت های عضلات جدید بسازد و در واقع در مرحله رشد و پیشرفت است.

  •  استفاده از جایگزین های غذایی مناسب است

یک جایگزین غذایی مناسب مانند محلول های پروتئینی به تنهایی برای رشد، مرمت و حفظ بدن کافی نیستند. شما به یک بسته کامل از درشت و ریزمغذی ها نیاز دارید. پروتئین در طبیعت بدون حضور درشت مغذی ها و ریزمغذی ها یافت نمی شود. با این حال توصیه ما برای مصرف یک محلول عالی نه به عنوان یک جایگزین غذایی بلکه به عنوان یک مکمل می باشد.

  • خودداری از چربی ها

به عنوان یک انسان ما به مصرف انواع چربی ها از سنین پایین پرداخته ایم. اما هرگز به اندازه دنیای حاضر کربوهیدرات های تصفیه شده مصرف نکرده ایم و این کربوهیدرات های تصفیه شده یکی از سوغات های دنیای مدرن است.

  • به مصرف فیبر بپردازید

بدون مصرف فیبر کافی هر چیزی که می خورید در مسیر گوارش تان باقی می ماند و کار سیستم هاضمه را دچار اختلال می کند. اگر به میزان کافی به مصرف فیبر نپردازید مطمئناً دچار انواع و اقسام اختلالات گوارشی به ویژه در روده ها می شوید. فیبر منجر به ایجاد سلامتی می شود و کمک می کند تا از ابتلاء به سرطان کولون بر حذر بمانید.

  •  مصرف محصولات لبنی خام ممنوع

سالهاست که مصرف محصولات لبنی خام یک بخش طبیعی از رژیم نوعی افراد است. این محصولات به ویژه از این لحاظ دچار اهمیت ویژه هستند که در برگیرنده باکتری های مفید هستند. مکمل هایی نظیر پروبیوتیک ها به جبران عدم حضور این محصولات می پردازند. مصرف این مواد منجر به افزایش عملکرد سیستم ایمنی می شود و به طبع افراد با مصرف این مواد می توانند گارد موثرتری در قبال این بیماری داشته باشند.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۸۸دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۷دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۶دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۵دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۵۳۴دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۲۹دیدگاه

ارسال دیدگاه