برنامه بدنسازی

موزیک بدنسازی

کلیپ بدنسازی

معرفی کارخانه بدنسازی

آموزش مربیان

کاتالوگ

مقالات

مشاوره تجهیز باشگاه

اخبار بدنسازی

لیست مربیان بدنسازی

لیست باشگاه بدنسازی

تبلیغات

برنامه بدنسازی

موزیک بدنسازی

کلیپ بدنسازی

معرفی کارخانه بدنسازی

آموزش مربیان

مقالات

اخبار بدنسازی

کاتالوگ

مشاوره تجهیز باشگاه

تبلیغات

لیست باشگاه بدنسازی

لیست مربیان بدنسازی

منو
برنامه بدنسازی

موزیک بدنسازی

کلیپ بدنسازی

معرفی کارخانه بدنسازی

آموزش مربیان

کاتالوگ

مقالات

مشاوره تجهیز باشگاه

اخبار بدنسازی

لیست مربیان بدنسازی

لیست باشگاه بدنسازی

تبلیغات

برنامه بدنسازی

موزیک بدنسازی

کلیپ بدنسازی

معرفی کارخانه بدنسازی

آموزش مربیان

مقالات

اخبار بدنسازی

کاتالوگ

مشاوره تجهیز باشگاه

تبلیغات

لیست باشگاه بدنسازی

لیست مربیان بدنسازی

فهرست مطالب

پرسش از شما و پاسخ از ما

* آیا روزانه ۳۰ دقیقه فیگور گرفتن در تمام سال می‌تواند به شکل بدن و کات‌تر شدن کمک کند؟ آیا ضرر ندارد؟ ۶ الی ۷ ساعت بعد از تمرین، فیگور می‌گیرم.

ـ می‌تواند به زیبایی و شکل فیگور گرفتن و حرفه‌ای‌تر ایستادن و نمایش بدن شما کمک کند ضمناً به عمیق‌تر شدن شکل عضلات نیز کمک می‌کند، اما فیگور عضله را کات‌تر نمی‌کند.


* ۱۷ ساله ۵۵ کیلو وزن و ۱۷۵ قد. لطفاً به من بگویید در روزهای هفته چه عضلاتی را با هم در یک روز قرار دهم؟ ترتیب آن‌ها را هم بگویید. آیا مکملی هم نیاز است؟ (می‌خواهم حدود ده کیلو وزن اضافه کنم).

ـ سینه + زیربغل ـ سرشانه + پشت بازو ـ پا + شکم زیر شکم پهلو ـ سینه + جلوبازو ـ زیربغل + پشت بازو ـ سرشانه + پشت بازو ـ ۶ جلسه تمرین در هفته مکمل هم می‌توانید مصرف کنید برای افزایش وزن تا این حد علاوه بر مکمل و برنامه تغذیه مناسب بلکه به زمان هم نیاز دارید.


* آیا می‌شود بدون رژیم غذایی ولی با انجام ورزش‌های هوازی و رفتن حرکات شکم، عضلات شکم را ساخت؟

ـ می‌توان عضلات را ساخت اما به هیچ عنوان نمی‌توانید زیبایی آنها را مشاهده کنید زیرا انبوه چربی‌ها روی بافت‌های عضلانی شکم شما را می‌پوشانید.


* می‌خواستم کارایی نیتریکس شرکت BSN و تی‌بمب شرکت MHP را بگویید.

ـ نیتریکس برای افزایش پمپ خون و بالا بردن طول دم و افزایش احتمال رشد بافت‌ها مصرف می‌شود و تی‌بمب پروهورمونی می‌باشد که نه تنها باعث تولید، تحریک و جذب هورمون‌های بدن و تستوسترون طبیعی بدن می‌شود بلکه به ترشح هورمون‌های رشد نیز کمک شایانی می‌کند.


* هفته‌ای ۳ جلسه صبح‌ها تمرین می‌کنم. با توجه به ساعت تمرین در صبح زود لطفاً طرز مصرف مکمل real mass و کراتین را توضیح دهید.

ـ ریک‌مس را روزانه ۴ پیمانه، ۲ پیمانه صبحانه و ناهار و ۲ پیمانه بعد از تمرین و کراتین را در ۵ روز ۴ وعده‌ای g5 قبل از صبحانه، g5 قبل از تمرین ـ g5 بعد از تمرین ـ g5 شب موقع خواب ـ از روز ششم g5 قبل از تمرین و g5 بعد از تمرین مصرف شود


* لطفاً طریقه مصرف صحیح گلوتامین را بگویید.

ـ گلوتامین را روزانه تا ۲۰ گرم نیز می‌توانید استفاده کنید اما بهترین زمان مصرف آن بعد از تمرین و شب موقع خواب می‌باشد.


* آیا عضلات جلوبازو و پشت بازو باید در یک روز تمرین داده شوند؟

ـ بستگی به شرایط بازوهای شما و میزان استعداد رشد ژنتیکی عضلات شما دارد.


* آیا برای مصرف کراتین حتماً باید بارگیری انجام شود؟

ـ حتماً باید کراتین را بارگیری کنید در غیر این صورت میزان ذخیره کراتین در کبد به حد نصاب لازم برای احتباس املاح معدنی و آب و همینطور سنتز پروتئین بیشتر جهت عضله‌سازی شما نمی‌رسد.


* برای قسمت میانی پشت بازو، چه حرکاتی مفید هستند؟ و برای قله‌ای‌شدن بازوها چه حرکاتی؟

ـ انجام حرکات مچ برعکس مثل سیمکش مچ برعکس یا پشت بازو هالتر مچ برعکس تأکید روی بخش میانی پشت بازو را افزایش می‌دهد. پیک‌شدن جلوبازو یا به قول شما قله‌شدن آن تا حدود زیادی بستگی به ژنتیک دارد اما انجام حرکات جلوبازو دست جمع هالتر، جلوبازو دمبل میز بالاسینه و… با تأکید روی بخش خارجی جلوبازو می‌تواند به تولید پیک در بازوها کمک کند.


* وزنم ۹۳ قدم ۱۹۰ و ۲۶ سالم است بدنم چندان چرب نیست می‌خواهم برای اولین بار از مکمل‌های وی مای‌فی یوژن، کراتین و ال گلوتامین استفاده کنم. نظرتان چیست؟ چند روز در هفته کار کنم؟

ـ بهتر است که مکمل‌ها را نوبتی به رژیم خود اضافه کنید یعنی مثلاً اول کراتین را شروع کنید و بعد از ۱ الی ۲ هفته پروتئین را اضافه کنید و بعد هم گلوتامین را تا هم بتوانید تأثیر آنها را متوجه شوید هم ناگهان چند مکمل همزمان به بدن وارد نشود. هفته‌ای ۳ الی ۴ جلسه وزنه بزنید و حداقل ۳ جلسه ۳۰ دقیقه‌ای هوازی کار کنید.


* در مورد قرص فارماتون اطلاعات می‌خواستم؟

ـ مکملی که به نام فارماتون می‌شناسید در واقع مولتی ویتامین است که برای افراد مسن توسط پزشک تجویز می‌شود اما برای جوان‌ها بهتر است از مولتی‌ ویتامین‌ هایی مثل سنتروم استفاده شود.


* آیا این حرف صحت دارد که می‌گویند انجام حرکت لانگز باعث واریکوسل می‌شود؟

ـ در این رابطه تا به حال چیزی نشنیده‌ام. در مورد لانچ گفته می‌شود که اگر سنگین و نادرست اجرا شود برای زانو خطرناک است و بهتر است که سبک‌تر اجرا شود.


* ۳ سال بدنسازی کار می‌کنم ۲۵ کیلو وزن کم کردم ۲۴ سانتی‌متر هم کمر کم کردم الآن دور کمرم هنوز شل است. رژیم هم رعایت می‌کنم شیرینی سرخ‌کردنی نمی‌خورم بازو سینه پاها ساق رشد کرده ولی دور کمرم هنوز کم نشده است.

ـ زمانی که کاهش وزن غیر اصولی باشد، مشکلات این چنینی پدید می‌آید. در حالی که خیلی‌ها کاهش سریع وزن را به منزله نتیجه‌گیری مطلوب قلمداد می‌کنند، این اقدام برای بدن مضرات زیادی دارد. کاهش وزن حداکثر باید هفته‌ای ۱ کیلوگرم باشد و از لحاظ منابع علمی این میزان نیم کیلو است.

تمرین با وزنه را توصیه می‌کنم به اضافه رژیمی که به اندازه کافی پروتئین برای بدن تأمین کند (وزنه ۲/۲ گرم پروتئین به ازای هر کیلو وزن بدن). در کنارش تمرین هوازی منظم ترجیحاً صبح ناشتا به مدت ۳۰ الی ۴۵ دقیقه با شدت کمتر.


* آیا پروهورمون ضرر دارد؟ اچ‌ام بی ۱۰۰۰ گالاردو خوب است؟ مصرفش به چه صورتی است؟ قد ۱۸۴، بازو ۳۹، گردن ۳۹، سینه ۱۱۸، کمر ۹۲، رژیم می‌گیرم چربی‌سوز خوب برای چربی قهوه‌ای چه شرکتی خوب است؟

ـ بسته به بدن هر فرد، نوع پروهورمون، مدت و مقدار مصرف می‌تواند عوارض کم و زیادی داشته باشد. اما اگر برچسب محصولات پروهورمون را به دقت مطالعه کنید متوجه می‌شوید که اکثراً برای کوتاه مدت تجویز می‌شوند و بهتر است که به صورت شوک از آنها استفاده کنید نه اینکه به شکل مکمل‌های همیشگی‌تان درآیند.


HMB

محصول ضد کاتابولیک است که می‌توانید بین وعده‌های غذایی از آنها استفاده کنید تا بدن را همواره در حالت آنابولیک (سازنده) حفظ کنید.

مصرف طبق برچسب محصول باشد. به تبلیغات افراطی برخی شرکت‌ها توجه نکنید، بالاخره اغراق همیشه بخشی از تبلیغات است با رژیم غذایی، تمرین شکم و چربی‌سوزی که حاوی سی‌نفرین، کافئین باشد می‌توانید چربی‌سوزی را در حد مطلوب تجربه کنید.


* لطفاً در مورد قرص یا مکمل IGF توضیح دهید؟

ـ IGF-1 یک هورمون است که با هورمون رشد همکاری نزدیکی دارد. این هورمون سازنده و آنابولیک است که از آن در ورزش‌هایی مثل بدنسازی سوءاستفاده می شود. مصرف آن عوارض زیادی روی بدن دارد و مکمل‌هایی که با نام این هورمون عرضه می‌شوند معمولاً به اندازه هورمون آن کارآمد نیستند و صرفاً می‌خواهند از اسم IGF-1 جهت جلب توجه استفاده کنند.


* من ۲۰ سال دارم و ۴ سال پرورش‌اندام کار می‌کنم، اما ضعف شدیدی در قسمت سینه دارم، حرکاتی برای ترمیم این بخش ارائه بفرمائید؟

ـ عضلات سینه را هفته‌ای ۲ نوبت تمرین دهید. یک جلسه با حرکات اصلی و ست‌های ۸ تکراری و وزنه‌های سنگین و یک جلسه با حرکات تک‌مفصلی و ست‌های ۱۲ الی ۱۵ تکراری. از روش‌هایی مثل پیش‌خستگی یا ست‌های کم‌کردنی هم می‌توانید استفاده کنید.


* برای تقویت سطح تستوسترون بدن در تمرین میزان استراحت بین ست‌ها باید به چه اندازه رعایت شود. با تشکر

ـ استراحت ست‌ها را حدود ۱/۵ الی ۳ دقیقه حفظ کنید تا به افزایش ترشح تستوسترون کمک کنید. اما برای تحریک هورمون رشد باید استراحت‌ها کوتاه‌شده تا ترشح اسید لاکتیک بالا برود.


* آیا آرژنین و تریبولوس هورمون هستند و ضرری برای بدن دارند یا خیر؟ و کلاً آیا شما مصرف آن را توصیه می‌کنید؟

ـ آرژنین آمینواسید است و تریبولوس پیش‌سازه تستوسترون که هر دو مکمل هستند. البته تریبولوس باید فقط ۲ هفته مصرف شود آن هم به شرطی بیشتر از ۱۸ سال سن داشته باشید و مصرفش هر چند که یکبار باشد. آرژنین را هم قبل از تمرین می‌توانید برای پمپاژ بهتر خون استفاده کنید.


* مصرف جودوسر و کره بادام زمینی چه سودی در بدنسازی دارد؟ چه زمانی مصرف شوند بهتر است؟

ـ جودوسر منبع دیرهضم کربوهیدرات است و کره بادام‌ زمینی منبع خوبی از چربی‌های سالم و مقداری پروتئین گیاهی است که هر دو انرژی خوبی برای صبحانه و قبل از تمرین می‌توانند تأمین‌ کنند که البته باید در کنارشان مقداری پروتئین مثل سفیده تخم‌مرغ با پنیر کم‌چرب میل کنید.


* آیا بدون استفاده از استروییدها هم می‌توان به یک بدن در سطح قهرمانی در استان رسید؟

ـ بستگی به ژنتیک بدن، سابقه تمرین و روش کار دارد. خیلی‌ها با مصرف سنگین دارو هرگز به قهرمانی استان هم نمی‌رسند و خیلی‌ها با کمترین مصرف دارو به خاطر ژنتیک خوب مقام می‌آورند، عامل وراثت بسیار مهم است اما متأسفانه نقش دارو در سال‌های اخیر روی تمام رشته‌های ورزشی سایه سنگینی انداخته است


شما هم سوالات خود را زیر این مقاله مطرح نمایید تا با جواب ان به سوالات بالا اضافه شود

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اولین امتیاز را بدهید
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

479 پاسخ

 1. سلام و خسته نباشید خدمت شما .
  من یه تاپ گینر فارماتک و کراتین ترک نوتریشن و بی سی ای ای ترک نوتریشن خریدم آیا مصرف همزمان سه تاشون مشکلی پیش نمیاره و نحوه مصرفش چجوریه شش روز در هفته تمرین بدنسازی دارم ۱۷۳قد ۶۲ وزن ممنون میشم جواب بدین

  1. باید مربی شما وان کسی که پیشنهاد کرده بنا برشرایط وهدف شما برنامه مصرف بدهد نسخه مصرف عمومی برای مکملها وجود ندارد

 2. باسلام وخسته نباشید من درهفته دو جلسه پا کار میکنم درباشگاه یکی در یک شنبه یکی یک شنبه ودیگری چهارشنبه جدیدا دو روز درهفته صبح ها به دوچرخه سواری هم میرم همون یک شنبه وچهارشنبه ها میخواستم ببینم مشکلی در ریکاوری عضلات پام وجود نمیاد ؟ تغذیه و استراحت وکافی هم دارم همیشه

 3. سلام.بعد از دوره کاهش .با افزایش وزن همون عضله سازی صورت مخصوصا گونه ها پرتر و به حالت اولیه برمیگرده

  1. صورت کمترین چربی را از دست میده ولی متناسب با کاهش وزن کمی هم چربی از صورت کم میشود
   بیشترین افتهای صورت از رژیمهای نادرستی هستند که به دنبال کاهش سریع وزن هستند رژیم اصولی کمترین افت درصورت را دارند

 4. سلام من سه روز در هفته صبح ها هوازی کار میکنم و شش روز در هفته بعد از ظهر های باوزنه کار میکنم که قبل و بعد تمرین وی مصرف میکنم میخواستم بدونم برای اون سه روز هوازی مصرف مکمل وی رو چگونه انجام بدهم؟

 5. سندم ۱۸ ولی بدون پروتین تمرین میکنم غذا هم میخورم زیاد اما اونقدر زیاد هم نه اما تمرین ۴۰ دقیقه میکنم ب طور بسیار عالی و تواضن بسیار عالی آیا بدن مه سکس پک خواهد کشید آیا رشت میکنم قدم نمیسوزه؟

  1. نه مشکلی نیست ولی از یک مربی با تجربه برنامه بگیرید حرکات را هم مطمن شوید درست اجرا میکنید

 6. اغراد لاغر باید سنگین بزنند یا سبک ( دمبل ) که باعث افزایش عضله و حجم گیری بشه براشون ؟
  بهتره در چند ست و با چند تکرار باشه؟

 7. ایا میشود فقط هوازی تمرین کرد واندامی خوب مثل کسایی که فیتنس کار میکنن داشته باشیم..؟اگه میشه میتونین بگین چ تمرینات هوازی رو باهم باید انجام بدم؟البته در نظر داشته باشین بدون مکمل و برنامه غذایی

  1. اندام فیتنس فقط با هوازی مثل تردمیل دوچرخه وتردمیل خیر ولی با تمرینات وسایل فیتنس میشود ولی به سختی مثل TRX

 8. سلام
  برای بدنسازی حرفه ای فوتبال درسن ۱۵ سالگی که جلوی رشد قدم رو نگیره چه حرکت هایی پیشنهاد میکنید؟

 9. سلام خسته نباشید
  میشه لطفا جوری راهنماییم کنید که بتونم با همین برنامه ای که فرستادم پیش برم.
  آخه من این وسایلی که شما در سایتتون گذاشتید مثل وزنه رو ندارم و من میخوام بدنسازی برای فوتبال انجام بدم نه بدنسازی خالی.
  ممنون از سایت خوبتون سن:۱۵قد:۱۷۹سانتیمتر

  1. نه امکان چنین برنامه ای که شما میخواهید را نداریم از حرکات وراهنمایی هایی که دراینترنت هست استفاده کنید

 10. سلام
  به نظرتون چقدر از برنامه ورزشیم رو باید عوض کنم؟
  ممنون میشم زوددجواب بدید
  سن: ۱۵ قد: ۱۷۹ سانتی متر

  1. اصلاح برنامه دیگران با ما نیست ولی اگر برنامه میخواهید به قسمت دریافت برنامه سایت مراجعه کنید

 11. سلام
  من سه جلسه در هفته، هر جلسه دو ساعت بدنسازی کار میکنم. اول گرم میکنم، بعد ۱: تمرین برای عضله دو قل زانو کار میکنم( ۳ ست ۱۴ تایی)( ایستادن رو پاشنه پا)۲: بعد یک تمرین برای عضلات چهار سر زانو( نشستن روی زمین و سفت کردن عصلات چهار سر زانو و ضربه روی آنها با دو انگشت)( ۳ ست ۱۵ ثانیه ای) ۳: تمرین برای عضلات چهار سر زانو ( هر پا یک ست ۴۶ تایی)( به این صورت که کش بدنسازی را از بار فیکس آویزون میکنم و بعد پام رو در جای دست کش میزارم و به سمت پایین فشار میدم)۴: یک ست ۶ تایی بارفیکس۵: دو تمرین برای سر سینه با کش بدنسازی آویزون از بارفیکس هر کدام به ترتیب یک ست ۳۲ تایی ویک ست ۲۸ تایی۶: یک تمرین با کش برای بازو به صورت وزنه زدن با کش( یک ست ۳۵ تایی) یک تمرین با کش برای عضلات مثلثی بازو( یک ست ۳۰ تایی)۷: یک تمرین با کش برای پشت بازو ( هردست یک ست۲۲ تایی) ( همه تمرینات با کشی که انجام میدم نه خیلی با فشار زیاد و نه خیلی با فشار کم هست )۸: یک ست ۶ تایی بارفیکس ۹: فیله روی تخت( مثل فیله روی دستگاه )( یک ست ۱۰ تایی)۱۰: دو ست ۱۴ تایی شنا۱۱: دو ست یک دقیقه ای پلانک۱۲: یک ست ۲۳ تایی درازو نشست و یک ست ۱۲ تایی درازو نشست۱۳: یک ست ۶ تایی بارفیکس ۱۴: یک ست ۹تایی ایر اسکات ۱۵:نگه داشتن دست و پای مخالف روی هوا ( برای فیله کمر) دست چپ و پای راست روی هوا( یک ست ۱۰ ثانیه ای) و دست راست و پای چپ( یک ست ۱۰ ثانیه ای) ۱۶: فیله دست و پای مخالف ( دست راست و پای چپ و دست چپ و پای راست(هر کدام یک ست ۱۰ تایی)۱۷: یک ست فیله دو دست و دو پا( یک ست ۱۰ تایی) ۱۸: حرکت گربه کمر ( برای فیله کمر) (یک ست ۲۶ تایی)( ۱۳ تا بالا و ۱۳ تا پایین) و درآخر سرد کردن.
  چهار روز دیگه رو هم ۳۰ دقیقه ورزش میکنم که شامل همه موارد ۱۵تا۱۸میشه.
  من همه روز های هفته رو تمرین با توپ دارم برای فوتبال دارم.( روزی ۳۸ دقیقه)
  من میخوام در آینده فوتبال رو به صورت حرفه ای بازی کنم و جزو بهترین بازیکنان جهان بشم.
  )))))میخواستم بدونم با توجه به هدفم این مقدار تمرین زیاد هست و جلوی رشد قدم رو میگیره یا مشکلی نداره؟)))))

 12. من ۱۵ سال دارم. قد من ۱۷۹ سانتی متر هست . به نظر شما روزانه چقدر فعالیت بدنی داشته باشم تا جلوی رشد قدم رو نگیره؟

 13. سلام من علیرضا هستم
  ۱۵سال و ۱۰ ماه سن دارم ، قد ۱۸۱ سانتی متر ، وزن ۷۱.۵
  در خانه تمرین میکنم ۶ جلسه در هفته هر جلسه حدود ۱ساعت و نیم،برنامه تمرینی و غذایی درستی ندارم ،(هر جلسه فقط ۱ عضله رو تمرین میدم ، تازه فهمیدم که این روش اشتباهه و متاسفانه و حدود ۶ ماه باهاش تمرین میکردم ، به این صورت بود که روز اول عضله سینه ،، روز دوم سرشانه ،، سوم پشت بازو ،، چهارم سینه ،،پنجم سرشانه ،، ششم جلو بازو)وسایلی که برای تمرین در اختیار دارم :هالتر ، دمبل ، وزنه،میز پرس سینه و میز بالا سینه .میخواستم لطف کنید یه راهنمایی بکنید ک یه برنامه درست بنویسم برای خودم . و راستی یه چیز دیگه، جدیدا مچ دست چپم هنگام چرخش صدای تق تق میده (مثل اینکه هنگام چرخش ساییده بشن)، از یه دکتر طب سنتی پرسیدم بهم گفت غضروفت مشکل داره ،ولی ب نظرم دلیلش اشتباه کار کردن با هالتر باشه تو وزنه های سنگین (چون میز پرس سینم نمیتونم مستقیم هالتر رو صحیح بگیرم و باید اول هالتر رو بلد کنم و تو هوا دستم رو جای مناسب بگذارم)اگه میشه این مورد هم راهنمایی کنید. سپاس.

  1. برای برنامه تمرین به بخش دریافت برنامه مراجعه نمایید صدای مچ دست هم اگر با درد همراه نباشد ایرادی ندارد فقط گرم کردن ونرمشهای بدنی را قبل تمرین جدی بگیرید

 14. سلام
  من ۱۹ سالمه وزن ۵۶ کیلو و قدم ۱۷۰. یه ۲ ماهی میرم بدنسازی از کیه‌و از چه نوع مکملی مصرف کنم تا حجم بگیرم؟؟

  1. سلام خسته نباشید.وخت بخیر.من قدم ۱۶۶ هستش.کوتاه ترین دسته قدی _۱۷۲ هستش.گفتم اختلافم با ۱۷۲ شیش سانت.به نظرتون می زارن تو مسابقات شرکت کنم؟

   1. اگر دسته های از مسابقاتی که نیازی به دسته قدی باشد شما متناسب با قد خودتون باید وزن مورد نیاز همان دسته قدی را رعایت کنید

 15. سلام. من با وزن ۷۷ کیلو و قد ۱۷۹ قصد افزایش توده و حجم عضلانی تا ۸ آلی ۱۰ کیلو را دارم. سابقه تمرینم خوب است. حدود ۳ سال. و آمادگی بدنی خوبی هم دارم. لطفا یک برنامه کلی در مورد نحوه کار کردن بر روی کدام عضلات با هم در یک روز. و تعداد روز های تمرینی در هفته رو (که هر روز کدام عضلات رو تمرین بدم برای افزایش حجم با کیفیت) راهنمایی کنید. ممنونم.

 16. سلام عرض شد من بدنم خیلی استخوانی یعنی استخوان هام کوچیک قدم ۱۷۳ وزنمم ۵۰ خورده ای خیلی لاغرم میخواستم ببینم اول از هم قرصی چیزی هست تا بتونم استخوان هام رو درشت (بزرگ)کنم یا نه ؟ سوال بعدیم اینه که دور مچم خیلی لاغر و ساعد خیلی ضعیفی دارم چه حرکاتی باید بزنم که ساعد عضلانی و رگ دار داشته باشم و دور مچم بزرگ تر شه؟ ممنون میشم پاسخ بدید

  1. اگر درسن رشد باشید میشود با مکمل تقویت کنید ولی اگر سن رشد گذشته روی تقویت عضلات کار کنید

 17. سلام خسته نباشین من سرباز هستم من دروز در محل کارم هستم دوروز در خانه می خواستم برنامه بدنسازی بگیرم من با اپلیکیشن
  ورزش در خانه کار میکنم می خواستم بدونم برای این زمان مشاوره بدن سازی میدین اگر امکانش هست از ظریق ایمیل سوالاتم رو از شما بپرسم
  متشکر
  خداحافظ

 18. سلام ۳۴ سالمه ۶۵ کیلو یک ماهه باشگاه و شروع کردم کراتین میخوام بخرم نمیدونم چه مدل و چه برندی لطفا راهنمایی میکنید ممنون میشم و طریقه مصرف با تشکر

 19. سلام من تازه بدنسازی رو شروع کردم مربی علاوه بر مکمل بهم تستست…. داده و گفته هفته یدونه باید تزریق کنم میخواستم ببینم آیا صالحه یا نه؟!

 20. سلام وقت بخیر بعداز قرنطینه چه مکمل هایی پیشنهاد میکنید برای حجم عضلات سایز وزن؟چرا؟
  راجب مکمل هاهم توضیح میدید لطفا

 21. سلام
  من ۱۷ سالمه و تازه میخوام بدنسازی رو شروع کنم میخواستم بدونم که تو دوره مبتدی که دوره ماه عسل بدنسازی هم بهش میگن با این سن میتونم نهایت استفاده رو ازش ببرم یا صبر کنم بعد ۱۸ سالگی از این دوره نهایت استفاده رو ببرم درضمن چه مکملی به من پیشنهاد میکنید.

  1. بدون مکمل وبدنسازی اصولی متناسب با سن ونزن وسابقه خودتون را الان شروع کنید اگر تمرینات اصولی باشد همیشه رشد اتفاق خواهد افتاد

 22. سلام خسته نباشید…..ایا با رفتن به باشگاه بدنسازی میتوان انعطاف پذیری بدن را افزایش داد و غوز پشت را از بین برد؟

 23. سلام و وقت بخیر
  ایا قرص های استانوزولول برای سن ۱۷سال مشکلی ندارند،اگر مصرف این قرص هارو قطع کنیم به حالت اولیه بر میگردیم

 24. با سلام …
  برای افزایش حجم عضله و وزن گیری در کنار گینر بهتر است از گلوتامین استفاده شود یا بی سی ای ای؟

  1. سلام خداقوت .ببخشید اگر فقط روی یک حرکت تمرکز کرد قد رشد نمیکنه؟ مثلا اگر فقط ساق پا کار کنی قد رشد نمیکنه؟؟ من میخام بدونم کدوم حرکت بدنسازی باعث نیشه رشد قد نباشه؟

 25. جناب وقت بخیر
  تازگی یه مکمل serious mass high protein weight gain powder از یه فرد قابل اعتماد گرفتم ولی متاسفانه بعد از هر بار مصرف این مکمل دچار سردرد و میزان کمی هم معده درد میشم.
  مقدار رو از یه scoop به نصف کاهش دادم، معده درد از بین رفته ولی همچنان سردرد سر جای خودش باقیه.
  می خواستم بدونم راهکاری هست؟
  در ضمن یکی از دوستان وقتی از این مکمل مصرف کرد نه از سردرد خبری بود و نه از معده درد.

  1. افراد حساسیتهای مختلفی به مکملها دارند باید به پزشک مراجعه کنید ودیگر هیچ مکملی مصرف نکنید

   1. سلام من ۱۶ سالمه و چهار ساله کار میکنم و ۶۷ کیلو هستم میخواستم بپرسم من کول و پاهام و پهلو هام نسبت به بقیه عضلاتم کمرنگ ترن میخواستم بدونم اگه یه ماه فقط روی این ها کار کنم ایرادی داره؟

   2. هر عضله که کار میکنید نیاز به دو تا سه روزاستراحت داره بدون استراحت نمیتونید تقویتش کنید پس ققط یک یا دو قسمت را تمرین دادن بدنون استراحت اشتباه است

 26. سلام.وقتتون بخیر برای اولین بار میخام گلوتامین مصرف کنم فقط بعد تمرین و قبل خواب کافیه یا صبح هم مصرف کنم .واینکه روز استراحت چه مقدار باشه.ممنون

 27. سلام
  من یه گلوتامین دارم که فقط یکبار بازش کردم و پیمانشو چک کردم و درشو بستم تا الان که بیش از ۳ ماه ازش میگذره
  میتونم استفاده کنم ازش؟

 28. با سلام وخسته نباشید علت تیر کشیدن جلو بازو در مواقع هل دادن چیست ممنون میشوم اگه جواب بدید

  1. متوجه نمی شوم دقیقا چه ایرادی دارید بهتر است از یک متخصص با نشان دادن حرکت وجای دقیق درد کمک بگیرید

 29. سلام ممنون از سایت خوبتون
  من تو حرکت پرس سینه الان حدودا ۶ هفته است که از وزنه ی مناسب استفاده میکنم و اصلا وزنمو سنگین نکردم چون من مبتدی هستم تو هفته ی ۶ ام تو حرکت پرس سینه تخت تو ست اول به دلیل بی دقتی حرکتو درست نزدم و وزنه به طرف زیرسینه متمایل بود و دستهام موازی با زمین نبود تو ۴ تکرار آخر یه سوزش شدیدی تو قسمت زیرسینه و قسمت خارجی سینه به سمت خارج احساس کردم اما تو ست های بعدی که فرم صحیح رو انجام دادم دیگه هیچ درد و سوزشی تو عضلم نبود این سوزش شدید که مشکل دایمی برای عضله ایجاد نمیکنه؟؟؟ مشکل مثل مشکل رشد یا پارگی یا سوختن عضله ؟؟؟؟؟
  در ضمن این سوزش فقط تو سینه ی چپم احساس شد البته دست چپه خیلی ضعیفی هم دارم
  ممنون میشم جواب بدین

 30. سلام ببخشید میخواستم گلوتامین و کراتین را مصرف کنم ضمنا بارگیری با کراتین هم انجام بدم چه برنامه ای برای مصرفش مناسب تره باتوجه به اینکه نباید باهم مصرف بشن

 31. سلام شرمنده من دو سه روزی هست میرم باشگاه الان نیاز هست تو هر ست وزنه رو سنگین کنیم تعداد تکرار کم یا که الان زوده ؟؟؟؟؟؟ و اگه تو برنامه حرکتی باشه که ما باید تو هر ست وزنه رو سنگین کنم و تعداد تکرار رو کم کنم ام نتونم وزنه ی سنگین شده رو بزنم میتونیم به وزنه دست نزنم اما تو هر ست تعداد حرکت رو زیاد کنم ؟؟؟؟؟ ممنون میشم جواب بدین

  1. نه نیازی نیست همیشه اضافه کنید بخصوص چند هفته اول نیازی نیست شاید چندین ماه ویا هفته نتوانید اضافه تر بزنید ولی وزنه ها برای رشد موثرند

 32. سلام‌ممنون از پاسخگویی شما….‌ایا مصرق گلوتامین و امینو ۲۲۲۲ روی سنگ سازی کلیه تاثیر گذاره؟ کلیه ام تا حدودی سنگ سازه… ۲_ نحوه مصرفدگلوتامین و امینو اسید با هم به چه طریق است؟

 33. با سلام…میخواستم بدونم چطور میشه قوس جلوبازو رو بیشتر کرد منظورم قوسی هست که در محل اتصال قسمت داخل ساعد به جلو بازو هست به طوری که قسمت پایین بازو بزرگتر بشه و قوس بیشتری داشته باشه…با تشکر

 34. سلام.میخواستم بدونم بهترین مکملی که میشه همزمان با پروتیین وی برای ایجاد حجم خشک استفاده کرد چیه تا بیشترین کمک رو داشته باشه.ممنون

 35. سلام خانومی ۲۸ ساله هستم چندین ساله بدنسازی کار میکنم تاالان هیچ مکملی استفاده نکردم فقط مولتی ویتامین. میخواستم ببینم مولتی ویتامینی هست که باعث ریکاوری سریع تر بشه ممنون از شما

 36. سلام.سه چهار ماهه بدنسازی کار میکنم سنم۱۶ قدم۱۷۳ و وزنم ۴۸ مربی باشگام میگه برا وزن گیری یه مکمل کراتین و یه کربو بخر.میخواستم بدونم اگه درست مصرف کنم میشه از ضررایی که واسه کبد و کلیه ایجاد میکنه پیشگیری کرد؟؟؟

 37. ۱۶ سالمه و حدود ۵ سال تکواندو کار کردم اما ی سه سالی وقفه افتاد و در بدنم ترک ایجاد شد الان هم میخوام تقریبا یکی دوماه برم فیتنس، اگه دوباره فیتنسو رها کنم ممکنه در بدنم ترک ایجاد بشه؟ چطوری جلوگیری کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

 38. سلام.من۴ساله تمرین میکنم بدنم درحد خوب تااینکه یه مریض سخت شدم ۱ماه درگیرش بودم خوب شدم ولی خیلی وزن کم کردم الانم استپ خوردم رشد نمیکنه عظلاتم لطفا راهنمایی کنید ممنون.

  1. بدن شما از بیماری ریکاوری نشده هنوز وقتی به شرایط امادگی برسد دوباره رشد خواهد کرد فقط فشار کم واستراحت زیاد داشته باشید تا اماده شوید

 39. سلام
  من قرص ال کارنتین و مکمل های اچ ام بی .آمینو انرژی.پروتئین وی گلد.کراتین دارم
  لطفا زمان مصرف صحیح رو بهم بگین
  مچکر

 40. سلام .خدا قوت. من دست راستم بخاطر سرطان وجراحی فاقد غدد لنفاوی هست و ورم هم داره آیا میتونم ایزی لاین رو انتخاب کنم؟سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درج آگهی بدنسازی

حداکثر 10 عکس مجاز می باشد