فهرست مطالب

قهرمان مسترالمپیا دوریان یتس در ۱۹ آوریل ۱۹۶۲ در دهکده کوچکی به نام استافوردشایر در حومه بیرمنگام چشم به جهان گشود. نام کامل او دوریان آندروماینتیریتس است. وی در یک مزرعه و یا به قول انگلیسی ها در یک مک اجاره ای کوچک زندگی می کرد. مادرش معلم اسب سواری بود. و به اتفاق خواهر دوریان به خرید و فروش اسب و شرط بندی روی اسب ها می پرداختند. دوریان در سن ۱۳سالگی پدرش را در اثر حمله قلبی از دست داد و پس از آن به همراه مادرش به بیرمنگام نقل مکان کرد. دوریان نوجوان در بیرمنگام به یک گروه کله پوستی (نژادپرستی) پیوست و با سری تراشیده و چکمه هایی با پنجه فولادی در شهر قدم می زدند. در همین مواقع شغلش را که در یک کشتارگاه بود به خاطر عقب افتادن پرداخت صورت حساب هایش از دست داد. سه سال بعد پلیس او را در یک آشوب خیابانی بازداشت کرد و به خاطر جوان بودن و به خاطر مقررات انگلیس تنها شش ماه محکومیت برای او صادر شد. در زندان بود که دوریان تحت نظر نگهبانی قوی هیکل شروع به ورزش پاورلیفتینگ کرد و مسیر زندگی او از همین نقطه تغییر کرد.
دوریان یتس پس از آزادی از زندان، تمریناتش را در یک زیرزمین تاریک و کوچک ادامه داد و در ۲۱ سالگی برای اولین بار در مسابقات رسمی پرورش اندام شرکت کرد. در سال ۱۹۸۷در اثر یک آسیب دیدگی شدید زیر تیغ جراحان رفت و دقیقا یک سال بعد در مسابقات قهرمانی باشگاهای انگلیس در دسته سنگین وزن به مقام قهرمانی دست یافت. دوریان در ۲ نوامبر ۱۹۹۱ با همسرش دبی ازدواج کرد و هم اکنون به همراه همسرش و تنها پسرش لوئیز، در استون کلدفیلد زندگی می کند. دوریان در میان علاقمندان پرورش اندام به “سایه” شهرت دارد چرا که او در مسابقات با قدرت ظاهر می شود و بعد از مدتی ناپدید می شود تا مسابقات بعدی که باز قهرمان می شود و دوباره غیبت او آغاز می شود. او همچنین به سگ وحشی بریتانیا و فوق ستاره بریتانیا مشهور است.
لقب دوریان یعنی سایه از پیتر مک گاف گرفته شده است که سردبیر مجله فلکس است.
دوریان قهرمان مسترالمپیا تنها ورزشکار حرفه ای انگلیس است که در دهه نود شش بار جایزه مستر المپیا را فتح کرده است. او در سال ۱۹۹۸ از دنیای حرفه ای خداحافظی کرد و یک سال بعد شرکتی به نام خود تاسیس کرد که در آن مکمل تولید می کنند. او زندگی در آغوش طبیعت را دوست دارد و در مزرعه ای زیبا با خانواده خود زندگی می کند.

عناوین و افتخارات دوریان یتس :

سال ۱۹۸۸ مسابقه قهرمانی انگلیس: نفر اول
سال ۱۹۹۰ مسابقه شب قهرمانان: نفر دوم
سال ۱۹۹۱ مسابقه شب قهرمانان: نفر اول
سال ۱۹۹۱ مسابقه مسترالمپیا: نفر دوم
سال ۱۹۹۱ مسابقه جایزه بزرگ انگلیس: نفر اول
سال ۱۹۹۲ مسابقه مسترالمپیا: نفر اول
سال ۱۹۹۲ مسابقه جایزه بزرگ انگلیس : نفر اول
سال ۱۹۹۳ مسابقه مسترالمپیا: نفر اول
سال ۱۹۹۴ مسابقه جایزه بزرگ آلمان: نفر اول
سال ۱۹۹۴ مسابقه جایزه بزرگ انگلیس: نفر اول
سال ۱۹۹۴ مسابقه جایزه بزرگ اسپانیا: نفر اول
سال ۱۹۹۴ مسابقه مسترالمپیا: نفر اول
سال ۱۹۹۵ مسابقه مسترالمپیا: نفر اول
سال ۱۹۹۶ مسابقه مسترالمپیا: نفر اول
سال ۱۹۹۶ مسابقه جایزه بزرگ آلمان: نفر اول
سال ۱۹۹۶ مسابقه جایزه بزرگ انگلیس: نفر اول
سال ۱۹۹۶ مسابقه جایزه بزرگ اسپانیا: نفر اول
سال ۱۹۹۷ مسابقه مسترالمپیا: نفر اول

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه