۲۵ شیوه مبارزه با چربی و توقف در ایستگاه شکم شش تکه ( قسمت اول)

قسمت اول وقتی فردی آرزو دارد یک شکم شش تکه داشته باشد و برای به این آرزو عجله

قسمت اول

وقتی فردی آرزو دارد یک شکم شش تکه داشته باشد و برای به این آرزو عجله هم داشته باشد . مطالعه این مقاله بسیار ضروری به نظر می رسد .

صبح زود بعد از برخاستن از خواب

۱- کافئین در اکثر مکمل های چربی سوز وجود دارد

از این رو این ماده با ارزش مانع از ذخیره چربی در بدن می شود و چربی های اضافه را نیز در حین تمرین می سوزاند . نوشیدن یک فنجان بزرگ قهوه قبل از تمرین هوازی محشر است اما اطمینان حاصل کنید که قهوه سیاه باشد . در ضمن از افزودن شکر یا خامه به قهوه تان خودداری کنید. زیرا کالری های اضافی مانع از به نتیجه رسیدن تلاش های شما در فرآیند چربی سوزی می شوند .

25 شیوه مبارزه با چربی و توقف در ایستگاه شکم شش تکه ( قسمت اول)
۲- استقامت از مکمل BCAAS  و کارنتین قبل از تمرین هوازی

کاردیو به چربی سوزی کمک می کند اما همچنین می تواند منجر به نابودی عضلات نیز بشود . بنابراین مصرف ۵ گرم اسید آمینه زنجیره ای و ۱ الی ۲ گرم کازئین ۳۰دقیقه قبل از انجام کاردیو بسیار مهم است . اسید آمینه های زنجیره ای تجزیه و تحلیل پروتئین را به حداقل می رسانند و کارنتین ، فرآیند چربی سوزی طی تمرین را به حداکثر می رساند و به حفظ سطح تستوسترون کمک می کند.

25 شیوه مبارزه با چربی و توقف در ایستگاه شکم شش تکه ( قسمت اول)
۳- انجام هوازی قبل از صبحانه

وقتی با شکم خالی به تمرین کاردیو می پردازید ، بدن تان بیشتر مستعد سوزاندن چربی تحت عنوان منبع اولیه انرژی است. زیرا ذخایر گلیکوژن بعد از هشت ساعت ناشتا بودن تخلیه شده اند . با انجام کاردیو قبل از صبحانه ممکن است مجبور شوید ۳۰دقیقه زودتر از همیشه بیدار شوید ، اما مزایای چربی سوزی ارزشمند تر از هر چیز دیگری هستند.

25 شیوه مبارزه با چربی و توقف در ایستگاه شکم شش تکه ( قسمت اول)
۴- وقفه هایی نیز به خود بدهید

انجام هر نوع تمرین هوازی بهتر از هیچ نوع است .اما داشتن وقفه منجر به سوزاندن چربی بیشتر در هر جلسه تمرینی با یک شدت کند تا میانگین می شود . یک مطالعه بالینی نشان داده ، افرادی که با وقفه تمرین می کنند ۹ برابر بیشتر از سایرین چربی می سوزانند البته سایرینی که به انجام برنامه کاردیو با شدت متوسط به بالا می پردازند ، اما هیچ وقفه ای در برنامه خود ندارند . سعی کنید به مدت ۲۰الی ۲۵ دقیقه دربرنامه خود وقفه داشته یا که برنامه تمرینی تان را از یک دامنه شدید به دامنه کند یا متوسط ببرید . برای مثال برای یک دقیقه با سرعت بدوید ، سپس به مدت یک دقیقه پیاده روی کنید و این روند را تکرار کنید.

25 شیوه مبارزه با چربی و توقف در ایستگاه شکم شش تکه ( قسمت اول)
۵- صبحانه تخم مرغ میل کنید

بعد از کاردیو ، زمان صرف غذاست ، در این زمان هیچ چیز بهتر از مصرف تخم مرغ کامل نیست . زرده ها شامل مواد مغذی نظیر چربی های سالم و لسیتین هستند که باعث افزایش رشد عضله ، توسعه فرآیند چربی سوزی و افزایش عملکرد ذهنی می شوند . کلسترول موجود در تخم مرغ به ساخت تستوسترون کمک می کند . تستوسترون نیز به نوبه خود و به صورت غیر مستقیم به فرآیند چربی سوزی به واسطه توسعه فرآیند کسب عضله کمک می کند چربی موجود در زرده همچنین انرژی مورد نیازتان را به جهت تامین انرژی سلول های عضلانی مهیا می کند و این انرژی به عنوان چربی بدن ذخیره نمی شود یک مطالعه نشان داده که مصرف تخم مرغ برای صبحانه منجر به کاهش گرسنگی و مصرف غذا در مدت زمانی بیشتر از ۲۴ ساعت می شود و این با صبحانه ای مقایسه شده که حاوی نان شیرینی است . مصرف دو یا سه تخم مرغ کامل علاوه بر ۲ الی ۳ عدد سفیده برای صبحانه بسیار مناسب و کافی است و البته طبق نتایج حاصل از مطالعه های بالینی به هیچ رو نگران کلسترول زرده نباشید .

    25 شیوه مبارزه با چربی و توقف در ایستگاه شکم شش تکه ( قسمت اول)

                                                                                     ادامه دارد ….

به اشتراک بگذارید:

ثبت دیدگاه