معرفی و فواید آمینو اسیدهای غیر ضروری

در این مطلب به معرفی و فواید آمینو اسیدهای غیر ضروری می پردازد . آرژنین ترشح هورمون رشد

در این مطلب به معرفی و فواید آمینو اسیدهای غیر ضروری می پردازد .

آرژنین

ترشح هورمون رشد را افزایش میدهد . به بهبودی زخمها و آسیب دیدگی ها کمک می کند . لنفوسیت های T را تقویت می نماید .مواد شیمیایی خون را خنثی می کند و گلبولهای سفید را تقویت می کند.

تیروزین

ناراحتی های روحی را کاهش می دهد . برای اشخاصی که از استروئیدها استفاده نموده اند و با ناراحتی های روحی روبرو هستند می توانند بسیار موثر باشند . پیش ساز اپی نفرین ، هورمون رشد و هورمون های تیروئید می باشد.

آلانین

کمک می کند عضله و دیگر بافتها انرژی مورد نیاز را از آمینواسیدها بدست آورند و به بنیان سیستم ایمنی بدن کمک می کند.

آسپارتیک اسید

کمک می کند کربوهیدراتها بصورت انرژی در اختیار بدن قرار گیرند و در ساخت آنتی بادی در سیستم ایمنی بدن نقش مهمی ایفا می کند. آمونیاک تولید شده که در اثر تمرین بوجود می آید را کاهش می دهد.

معرفی و فواید آمینو اسیدهای غیر ضروری

گلیسین

به درمان افراد پرخاشگر و عصبی کمک می کند . از اجزاء ساختمان هموگلوبین است و به سنتز آمینواسیدها کمک می کند . میل به مصرف قند را کاهش می دهد و برای افراد دیابتی فوق العاده مفید می باشد.

گلوتامیک اسید

در سوخت و ساز آمینو اسیدها نقش دارد و می تواند در مواقع ضروری انرژی در اختیار بدن قرار دهد.
گلوتامین فراوان ترین آمینو اسید در بدن انسان می باشد ، هورمون رشد را تا ۴ برابر افزایش می دهد. سیستم ایمنی بدن را تقویت می نماید. لازم به توضیح است استروئیدهای آنابولیک باعث ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن می شود و بدنسازانی که از این داروها استفاده می نمایند بیشتر از افراد عادی دچار سرماخوردگی می شوند . مصرف گلوتامین بصورت مکمل به این افراد کمک فراوان می کند تا به سادگی دچار سرماخوردگی نشوند. در افزایش حجم عضلات بسیار موثر است ، قند خون را تنظیم می نماید و در زمان رژیم از پدیده کاتابولیسم جلوگیری می نماید و باعث افزایش توان تمرینی می شود.

تائرین

به عنوان ناقل های عصبی در بعضی از قسمت های مغز و شبکیه فعالیت دارد و به دفع چربی کمک می کند.

سرین

در ساختمان سیستم ایمنی و تولید ایمونو گلوبین نقش مهمی دارد ، در تقویت حافظه و سیستم عصبی نقش مهمی ایفا می کند.

پرولین

تشکیل دهنده در شکل گیری بافت همبند و ترکیب اصلی کلاژن می باشد ، به راحتی به صورت انرژی در اختیار عضلات قرار دارد.

اونیتین

می تواند سطح هورمون رشد را افزایش دهد، سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند در بهبود عملکرد کبد نقش دارد و باعث ترمیم آسیب دیدگی ها خصوصاً ریکاوری تارچه های عضلانی که در اثر تمرین آسیب دیده اند و به دنبال آن بزرگ شدن تارچه های عضلانی کمک می کند.

به اشتراک بگذارید:

ثبت دیدگاه