برنامه بدنسازی

موزیک بدنسازی

کلیپ بدنسازی

معرفی کارخانه بدنسازی

آموزش مربیان

کاتالوگ

مقالات

مشاوره تجهیز باشگاه

اخبار بدنسازی

لیست مربیان بدنسازی

لیست باشگاه بدنسازی

تبلیغات

برنامه بدنسازی

موزیک بدنسازی

کلیپ بدنسازی

معرفی کارخانه بدنسازی

آموزش مربیان

مقالات

اخبار بدنسازی

کاتالوگ

مشاوره تجهیز باشگاه

تبلیغات

لیست باشگاه بدنسازی

لیست مربیان بدنسازی

منو
برنامه بدنسازی

موزیک بدنسازی

کلیپ بدنسازی

معرفی کارخانه بدنسازی

آموزش مربیان

کاتالوگ

مقالات

مشاوره تجهیز باشگاه

اخبار بدنسازی

لیست مربیان بدنسازی

لیست باشگاه بدنسازی

تبلیغات

برنامه بدنسازی

موزیک بدنسازی

کلیپ بدنسازی

معرفی کارخانه بدنسازی

آموزش مربیان

مقالات

اخبار بدنسازی

کاتالوگ

مشاوره تجهیز باشگاه

تبلیغات

لیست باشگاه بدنسازی

لیست مربیان بدنسازی

فهرست مطالب

بهترین مواد غذایی دوران استراحت

به منظور تفکیک عضلانی، سینه بوقلمون: بهترین گوشت

سینه بوقلمون کمترین میزان چربی را حتی در مقایسه با لخم ترین گوشت قرمز دارد. این گوشت حاوی کالری اندک و پروتئین بسیار است. ۲۵۰ گرم از آن حاوی ۴۵ گرم پروتئین و ۲ گرم چربی است، در حالی که همین میزان گوشت گوساله حاوی ۱۵ گرم چربی و ۱۱۷ کالری است.

به منظور افزایش حجم عضلانی: استیک

ساختن عضله نیازمند دو جزء عمده است: کالری و پروتئین و شما هر دو آن را در استیک پیدا می کنید. نوع کم چرب آن بهترین گزینه است. این در حالی است که حجم اندک چربی در برنامه های حجم ساز سودمند است. چربی به میزان مناسب به ایجاد ذخایر گلیکوژنی کمک می کند. منجر به نابودی تأثیرات کاتابولیک می شود به تنظیم توانایی بدن در تولید گلیکوژن عضله منجر می شود. چربی اشباع شده موجود در گوشت قرمز به جهت تولید تستسترون مهم است. گوشت قرمز سرشار از کراتین، آهن و ویتامین B12 است که مواد غذایی مهمی به جهت عضله سازی هستند.

به منظور تفکیک عضلانی: قزل آلا

رژیم های پیش از مسابقه بدون چربی یا در دفع چربی بدن موثر است. قزل آلال شبیه سینه بوقلمون بسیار کم چرب و سرشار از پروتئین است. همچنین کم کالری است و همین مسئله آن را به منظور تفکیک عضله ایده آل می سازد.

به منظور افزایش حجم عضلانی: ماهی آزاد

بسیاری از بدنسازان به ماهی آزاد به عنوان ماهی مسابقه فکر می کنند. زیرا شامل اسیدهای چرب امگا ۳ است.
گزارش ها نشان داده که اسیدهای چرب امگا ۳ می توانند به حمایت از چربی سوزی بپردازند و در این زمینه بسیار موثر هستند. بنابراین ماهی آزاد بهترین گزینه برای یک بدنساز نزدیک به انتهای یک رژیم است. اسیدهای چرب امگا ۳ با تورم عضله می جنگند و منجر به افزایش ذخایر گلیکوژن می شوند. ذخایری که به صورت غیر مستقیم به حمایت از سنتز پروتئین و در نهایت رشد عضله می پردازند. این چربی ها همچنین به مبارزه با فرآیند تجزیه و تحلیل عضله می پردازند.

بهترین سبزیجات

به منظور تفکیک عضلانی: بروکلی و گل کلم

این سبزیجات کم کالری اجزایی را در بدن مهیا می کنند که سطح استروژن را در بدن کاهش می دهند. استروژن به تسهیل ذخیره چربی بدن کمک می کند. مصرف بروکلی و گل کلم در کنار هم تأثیر بهتری دارد.

به  منظور افزایش حجم عضلانی: ذرت و نخود فرنگی

ذرت و نخود فرنگی در رده کربوهیدرات های مرکب قرار دارند. این دسته از سبزیجات حاوی فیبر و مواد مغذی گیاهی هستند و جز بهترین مواد غذایی است. در واقع بدن به سبزیجات نیاز دارد تا منجر به افزایش هضم شود. آنها منبع فوق العاده ای از فیبر، ویتامین ها و مواد معدنی هستند تا به این طریق به حفظ سلامت سیستم ایمنی بپردازند و به بدن کمک کنند تا به صورت صحیح به استفاده از اسیدهای آمینه و کربوهیدرات های مرکب بپردازند.

بهترین میوه ها

به منظور تفکیک عضلانی: توت فرنگی

تنها ۵۰ کالری به واسطه مصرف یک فنجان کامل از آن کسب می کنید. میزان فیبر آن به شما کمک می کند تا پر بمانید. کمتر غذا بخورید و میزان کالری مصرفی تان را تحت کنترل داشته باشید. توت فرنگی ها همچنین سرشار از ویتامین C و دیگر مواد مغذی هستند.

به منظور افزایش حجم عضلانی: کشمش و انجیر

در برنامه غذایی یک سخت بدن، کشمش معمولاً در اولین وعده غذایی روزانه گنجانده می شود و معمولاً آن را با جو دوسر یا سایر غلات ترکیب می کنند. نصف فنجان کشمش حاوی ۶۰ گرم کربوهیدرات است که یک منبع ممتاز انرژی برای عضلات در حین تمرین محسوب می شود. کشمش ها نه تنها سرشار از کربوهیدرات هستند، بلکه سرشار از آنتی اکسیدان های قدرتمند نیز می باشند. مخلوط کشمش با غلات از آن یک میان وعده ایده آل برای زمان قبل و بعد از تمرین می سازد. انجیر نیز حاوی کربوهیدرات است و حاوی ترکیبی است که یک جزء ضد سرطان است. همچنین حاوی آنزیمی است که به هضم پروتئین کمک می کند. اجزاء ضد سرطان انجیر همچنین ضد تورم هستند و از سیستم ایمنی نیز محافظت می کنند. همچنین در فرآیند ریکاوری عضله نیز موثر هستند.

بهترین غلات

به منظور تفکیک عضلانی: جو دوسر

یک فنجان کامل (پخته) از آن تنها ۲۵ گرم کربوهیدرات دارد. جو دوسر کمتر باعث می شود تا چاق شوید. جو دوسر سرشار از فیبر است و فرآیند هضم را کند می کند. این مسئله به شما کمک می کند تا پر بمانید و کمتر احساس گرسنگی کنید. همچنین کمک می کند تا به کنترل هورمون ها و آنزیم هایی نظیر انسولین و لیپوپروتئین لیپاز بپردازید موادی که در فرآیند ذخیره چربی بدن موثر هستند.

به منظور افزایش حجم عضلانی: پاستا

بدنسازانی که به سختی تمرین می کنند معمولاً به اندازه هر ۵۰۰ گرم از وزن بدن به مصرف ۲ گرم کربوهیدرات می پردازند و این میزان را به تدریج تا ۳ الی ۴ گرم افزایش می دهند. به منظور به دست آوردن این میزان کربوهیدرات نیاز به خوردن غذاهایی دارید که سرشار از کربوهیدرات هستند و پاستا در این رده بهترین گزینه است. اکثر پاستاها هضمش بهتر از آرد سفید است. پاستا یک سوخت پایدار به جهت ریکاوری بهتر برای شما مهیا می کند.

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اولین امتیاز را بدهید
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درج آگهی بدنسازی

حداکثر 10 عکس مجاز می باشد