کات بدون گرسنگی

کات بدون گرسنگی

زیر همین آسمان آبی قهرمانانی در کنار ما زندگی می کنند که تفاوت شان با افرادی عادی در
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+

کات کردن عضلات بدون گرسنگی

زیر همین آسمان آبی قهرمانانی در کنار ما زندگی می کنند که تفاوت شان با افرادی عادی در پشتکار مثال زدنی و حرکت در مسیرهای علمی است. بعضی از این افراد گاهی نکاتی در تمرین می آموزند که ارزش آن معادل سال ها آزمون و خطا است. در این مقاله برخی از ستاره ها نکاتی مهم را با شما در میان می گذارند.

رشید شباز:‌ هوازی خاص

 زمانی که برای مسابقات ملی سال ۲۰۰۴ آماده می شدم روش جدیدی را امتحان کردم که خیلی برایم موثر بود. این تکنیک که مربوط می شود به تمرینات هوازی کمک کرد تا کات تر و کم چرب تر شوم و خطوط تفکیکی بیشتری در عضلاتم به وجود آید، از آن پس نیز این روش هوازی را برای هر مسابقه ای که شرکت می کردم مورد استفاده قرار دادم. تردمیل را روی شیب ۱ تنظیم می کنم و به مدت ۲ دقیقه با سرعت ۱۰ روی آن می دوم پس از آن به مدت ۱ دقیقه از تردمیل پایین می آیم و استراحت می کنم. بلافاصله پس از استراحت ۶۰ ثانیه روی تردمیل باز می گردم و این بار سرعت را روی ۱۱ قرار می دهم و ۲ دقیقه می دوم و باز هم ۱ دقیقه از تردمیل پایین می آیم. این رویه را ادامه می دهم به طوری که ۱۰ بار این بالا و پائین رفتن انجام می شود و کل تمرین ۳۰ دقیقه می شود. این کار را ۳ جلسه در هفته انجام می دهم. همین تکنیک ساده باعث افزایش سرعت متابولیسم می شود و اشتها را بالا می برد. روزهای بین تمرین هوازی، کربوهیدرات را خالی می کنم. در این روزها بیشتر پروتئین می خورم. وقتی که مصرف پروتئینم در حالت نرمال حدود ۳۰۰ گرم باشد، در این روزها به ۴۰۰ گرم می رسد، این برنامه را به مدت ۲۱ روز دنبال می کنم.

جانی جکسون: کات بدون گرسنگی

یکی از مهمترین نکاتی که درباره رژیم غذایی یاد گرفته ام این است که در زمان کات نباید گرسنگی تحمل کرد. وقتی که رژیم می گیرید، مهم است که غذاهای سالم بیشتری بخورید و آنها را اغلب اوقات مصرف کنید تا دچار گرسنگی نشوید. این کار باعث کاهش گرسنگی خواهد شد. به نظرم ساده می رسد اما خود من تا زمانی که تام پرینس را مدتی به عنوان مشاور تغذیه ام انتخاب نکرده بودم متوجه این موصوع نبودم و از گرسنگی در رژیم رنج می بردم. او مرا یاری داد تا رژیم قبل مسابقه و دوران مسابقاتم را برای مدتی تحت نظرش تنظیم کنم.

جرج فرح: سبک سازی جلو بازو

وقتی که بازوها را تمرین می دهم، غرور خود را دم درب باشگاه می گذارم. اکثر مردم در تمرین بازو از وزنه های بیش از حد استفاده می کنند و برای اجرای حرکت به جای استفاده از بازوها از کل بدن استفاده می کنند. من تمرین جلو بازو را اندکی متفاوت اجرا می کنم. در هر تکرار از جلوبازو هالتر مچ دست ها را به طرف ساعد می چرخانم و در واقع یک تکرار ساعد هم می زنم که از حد نرمال اندکی بیشتر است. وقتی که هالتر را پائین باز می گردانم مچ ها را مجدد صاف می کنم. ترکیب مچ و جلوبازو در هر تکرار باعث می شود انقباض شدیدی در بخش بالایی حرکت به وجود آید و خون زیادی در ناحیه بازوها ایجاد شود. از وزنه سنگین استفاده نکنید من وزنه حداکثرم در حرکت جلوبازو هالتر ۱۰ کیلوگرم است و با این وزنه می شود به پمپاژ خون خیلی خوبی رسید.

ملوین آنتونی: اسکوات ضخیم

به طور حتم حرکات وزنه آزاد نیاز به کنترل بیشتری دارند اما از اجرای آنها سود بیشتری خواهید برد به ویژه وقتی که در مراحل اولیه تمرینات هستید. این حرکات شما را وادار به تمرکز بیشتر می کنند و این چیزی است که اوایل کار به آن احتیاج دارید. در حرکت اسکوات شکم را سفت کنید، لگن، بالای پشت و پائین پشت را محکم نگهدارید و نگاه خود را مستقیم به طرف جلو حفظ کنید. نباید حین اسکوات به طرف پائین نگاه کنید و به هیچ عنوان نباید سر را به طرفین بچرخانید. اگر سر را به اندازه یک اینچ (۵/۲ سانتی متر) به طرفین بچرخانید (با آن همه وزنه ای که روی کول قرار داده ایم) احتمال آسیب دیدگی زیاد می شود. همه این موارد را به خاطر بسپارید تا اسکوات تان با ارزش تر و با کیفیت بالاتری اجرا شود.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۰۰دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۸دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۷دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۳۷دیدگاه

ارسال دیدگاه