آغاز سایز مرغوب

آغاز سایز مرغوب

جدا از بخش چاق جامعه افرادی در کنار ما زندگی می کنند که علی رغم تلاش بسیار جهت
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

سایز مرغوب

جدا از بخش چاق جامعه افرادی در کنار ما زندگی می کنند که علی رغم تلاش بسیار جهت افزایش دادن وزن در این مهم با مشکل مواجه هستند. بعضی ها فقط اندکی سایز اضافی می خواهند بهترین روش برای اضافه کردن سایر مرغوب به بدن چیست؟ پاسخ به این سوال ها شاید خیلی ساده تر از چیزی باشد که تصور می کنیم خیلی ها که در تکاپوی افزایش وزن هستند از این قواعد به نظر ساده پیروی نمی کنند. در حالی که فکر می کنند آنها را رعایت می کنند. کافی ست صادقانه با خودتان این قواعد را کنترل کنید و به خودتان یک دوره کوتاه ۴ هفته ای فرصت بدهید تا ببینید که عمل کردن به این تکنیک ها چقدر موثر است.

 

تغذیه

گرچه می تواند بسته به اینکه می خورید تاثیر بعضی غذاها روی بدن و… مسئله پیچیده ای باشد، اما اگر به اندازه کافی کالری به بدن ترسانید، وزن تان اضافه نخواهد شد. در یک پوند چربی ۴۵۴گرم حدود ۳۵۰۰ کالری انرژی وجود دارد و در حالی که در یک پوند عضله فقط ۶۰۰ کالری انرژی است (موسسه ISSA   اظهار داشته که ۲۵۰۰کالری دارد).
به هر حال فقط باید بدانید در چربی کالری بیشتری وجود دارد. برای افزایش وزن باید کالری بیشتری نسبت به آنچه می سوزانید بخورید. اگر روزی ۵۵۰۰ کالری می سوزانید و فقط ۲۰۰۰ کالری غذا می خورید پس یعنی روزی ۴۵۰ گرم وزن می کنید. جدا از مسئله کالری باید پروتئین و کربوهیدرات مرکب به رژیم خود اضافه کنید. پروتئین کمک می کند عضلات بعد از تمرین ریکاوری شوند. مقدار زیادی پروتئین مصرف کنید و همچنین کربوهیدرات به وفور بخورید تا به تمرین خوب کمک کنید.

خواب

اگر به حد کافی نمی خوابید پس بدن ریکاوری نمی شود. وقتی که خواب هستند مقدار زیادی هورمون رشد در بدن ترشح می شود بنابراین استراحت کنید. ۸ ساعت خواب یا بیشتر برای هر ورزشکار یک میانگین عالی است.

مکمل

مکمل ها همیشه برای افزایش سایز عضله ضروری نیستند. خیلی از بدنسازان هستند که بدون مکمل هم موفق به افزایش وزن می شوند اما مکمل ها می توانند کمک کنند. آنها رژیم غذایی را تکمیل می کنند می توانید از پروتئین وی، کراتین منوهیدرات، آمینو اسیدها و … استفاده کنید.

تمرین زدگی ممنوع

تمرین دادن یک عضله به صورت هر روز باعث می شود فیبرهای عضلانی دوباره تخریب شوند. وقتی که عضله می سازید مثل یک برش روی بازو است. این برش بازسازی می شود و بافت عضله قوی تر و سخت تر از قبل می شود. اگر بخواهید با زخم دائم بازی کنید التیام پیدا نمی کند. باید بین ۲ بار تمرین روی یک عضله حداقل ۴۸ ساعت فاصله رعایت شود.

منبع: بشیر

به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۸۴دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۵دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۷۴دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۲۱دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۴۹۸دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۱۳دیدگاه

ارسال دیدگاه