تمرین سینه با لوفریگنو

لوفریگنو در کنار آرنولد از شناخته شده ترین ستاره های بدنسازی جهان است . او در اواخر دهه

لوفریگنو در کنار آرنولد از شناخته شده ترین ستاره های بدنسازی جهان است . او در اواخر دهه ۷۰ و اوایل دهده ۸۰ میلادی با بازی در سریال هالک شکست ناپذیر به قلب میلیونها نفر راه پیدا کرد .

گرچه او در تمرینات سینه از حرکات با کابل و دستگاه هم استفاده می کرد اما عمده تمرینات او حرکات وزنه آزاد بودند . از این بابت او از همان مدرسه ای بیرون آمده که آرنولد و سرجیو الیوا قد بر افراشته اند . در یک تمرین عادی سینه او هم از دمبل و هم از هالتر استفاده می کرد . این تنوع او را مطمئن می کرد که از همه زوایا عضلات تحت فشار قرار می گیرند . نخستین حرکت تمرین سینه یکی از انواع پرسی بود که معمولا با هالتر انجام می شد اما گاهی هم آن را با دمبل اجرا می کرد .

به طور طبیعی حرکت را ۴ الی ۵ ست با ۸ الی ۱۰ تکرار اجرا می کرد . حرکت بعدی او قفسه سینه یا قفسه بالا سینه با دمبل بود که آن را نیز با همان ۴ الی ۵ ست و ۸ الی ۱۰ تکرار انجام می داد و در آخر ست تمرین وزنه را کم می کرد . حرکت سوم تمرین سینه لو فریگنو اغلب پرس دیگری بود که روی میز تخت یا میز شیبدار اجرا می شد . برای تنوع گاهی اوقات چند ست هم از پرس زیر سینه با پارالل انجام می داد .
این حرکت هم با همان ست و تکرار حرکات قبل اجرا می کرد و بازهم در آخرین ست وزنه را کم می کرد . برای به پایان بردن تمرین سینه او چندین ست از حرکت کراس اور و پلاور دمبل را اجرا می کرد . حرکت پلاور همزمان روی عضلات سینه و زیر بغل اعمال فشار می کند و عضلات روی دنده ای را نیز بیرون می آورد .

او از حرکات کراس اور نه به عنوان حجم ساز بلکه برای پمپاژ مقادیر زیادی از خون داخل سینه ها استفاده می کرد . با حرکت کراس می توانست پیش از مراجعه به عضله بعدی جهت تمرین عضلات سینه خود را سر شار از خون کند .


ثبت دیدگاه