دلایل کم اشتهایی

۱-چربی ها واضح ترین مقصری که وجود دارد چربی است . بله چربی های سالم می توانند باعث

۱-چربی ها

واضح ترین مقصری که وجود دارد چربی است . بله چربی های سالم می توانند باعث کاهش سرعت شوند اما متوجه شده ام که این حالت در چربی های اشباع شده وجود دارد. اگر تا به حال یک وعده گوشت قرمز خورده باشید و در وعده بعد از آن ماهی داشتید متوجه منظورم می شوید .
بدن برای هضم کردن چربی هایی که در گوشت قرمز وجود دارد مشکل دارد. با خوردن این غذاها در نهایت برای مدت طولانی تری احساس سیری می کنید و این یعنی در طول روز غذای کمتری خواهید خورد و رشد کمتر می شود . مصرف چربی های اشباعی را محدود کنید و نیاز چربی بدن را از مصرف چربی های سالم تامین کنید .

۲678– غذاهای نمکی

تحقیقات زیادی وجود دارد که اهمیت نمک در انقباض عضله را نشان می دهد اما به صورت همزمان می تواند مضر هم باشد . نمک می تواند سرکوب گر اشتها باشد و در واقع خیلی ها برای کنترل اشتها ازین ماده استفاده می کنند . مقدار مصرف پیشنهادی سدیم در طول روز برای یک فرد عادی حدود ۱۷۰۰میلی گرم است . از آنجا که ما سخت تمرین می کنیم تعریق داریم و دنبال سدیم برای طعم بهتر در غذاها هستیم فکر می کنم باید سدیم را در مقادیر بیشتری نسبت به افراد عادی مصرف کنیم اما در عین حال باید با دقت عمل کنیم.

 

676 تنبل بودن 

چطور تنبل بودن می تواند یکی از عوامل باشد؟ فقط به این خاطر که روزی ۱ ساعت باشگاه می روید تا تمرین کنید به این معنا نیست که بدن تان بتواند یک رژیم ۵۰۰کالری را مدیریت کند . اگر می خواهید بزرگ تر شوید باید کار اضافی هم انجام دهید. توصیه ام انجام ۳ یا ۴ جلسه تمرین هوازی هم در طول هفته است که می تواند  قبل یا بعد از صبحانه باشد . درست به همین دلیل است که کسانی که مثل مایکل فلپس می تواند روزانه ۱۰ هزار کالری غذا بخورد و باز هم بدنش مثل یک شنا گر تراشیده و روی فرم باشد چنین داستانی درباره شما هم صدق می کند . اگر بدنتان نیاز به کالری نداشته باشد فرقی نداره بدنتان چقدر کات باشد در هر حال نمی توانید آن همه غذا را با سرعت کافی بسوزانید .

پاکسازی

آخرین مورد است اما از لحاظ اهمیت چیزی از دیگر عوامل کم ندارد . اگر هفته ای ۴ الی ۵ نوبت در رژیم تقلب می کنید شاید متابولیسم تان کند کم سرعت شود . بدن ما ساخته نشده تا مک دونالد را هضم کند بنابراین بعد از خوردن چنین غذایی ممکن است تا ۲ روز در بدنمان بماند.
سالم غذا خوردن استفاده از پروتئین های کم چربی خوردن کربوهیدرات های نشاسته دار طبیعی و دیرهضم ، چربی های سالم که بدن می تواند از آنها برای تامین انرژی استفاده کند بهترین گزینه است . از خوردن برخی اضافات غذایی اجتناب کنید چرا که می توانند سرعت هضم را کم کنند و در این صورت باعث می شوند کمتر غذا بخورید . 

منبع : بشیر


ثبت دیدگاه