تمرین با وزنه برای خانمها خوب است یا بد ؟

تمرین با وزنه دارای فواید زیادی است اولین تاثیر مثبت آن  تاثیرات کوتاه و بلند مدت روی متابولیسم

دریافت آنلاین برنامه بدنسازی و تغذیه

تمرین با وزنه دارای فواید زیادی است اولین تاثیر مثبت آن  تاثیرات کوتاه و بلند مدت روی متابولیسم و چربی سوزی است تمرینات با وزنه می توانند به کاهش وزن و چربی بدن کمک کنند چرا که بدن پروتئین کمتر و چربی بیشتری را از دست خواهد داد و بدین ترتیب در زمان رژیم بدن روی فرم می آید .

تحقیقات بی شماری نشان داده اند که تمرینات با وزنه می توانند سلامت ذهنی و روانی را بهبود داده ناهنجاری های عضلانی – استخوانی و برخی از مشکلات وابسته به افزایش سن از جمله پوکی استخوان آرتروز و تحلیل بافت های عضلانی را کاهش دهد و کارایی بدن را بالا ببرد.

تمرینات با وزنه موجب افزایش میزان هموگولوبین می شود و گردش خون بیشتری را موجب می گردد و این مساله باعث بالا رفتن ظرفیت تمرین و کاهش خستگی می شود .

متاسفانه در حالی که فواید تمرینات با وزنه برای خانم ها بسیار مشهود و مسلم است اما خیلی از آنها از تمرین سرباز می زنند چرا که از عضلانی شدن بیش از حد واهمه دارند و بیشتر تمرینات هوازی یوگا یا مشابه آنها را اجرا می کنند و در نهایت هم برای رسیدن به بدن دلخواه تقلب یا بهتر بگوییم کار شکنی می کنند . برای خانمها بلند کردن وزنه ها بهترین روش برای شکل دادن به بدن و رسیدن به تناسب اندام است.

هیچ نوع تمرینی مثل تمرینات با وزنه نمی تواند در عین حالی که برای بدن عضله سازی می کند ظاهر زنانه را نیز مطلوب تر کند خانمها مثل مردها نمی توانند عضله بسازند پیدا کردن ظاهر بسیار عضلانی برای خانمها فقط یک موضوع خیالی است زیرا سیستم هورمونی و ژنتیک خانمها چنین امکانی را نمی دهد که بخواند مثل مردها عضلانی شوند مگر با سوء استفاده کردن از داروهای استروئیدی .

تفاوت های هورمونی و تاثیرات آن روی عضلات و تمرین

هرچه میزان هورمون آنابولیک آنروژنیک تستسترون در بدن مردها بیشتر باشد بیشتر منجر به بروز تفاوت در عضلات و حجم چربی ها و پاسخ دهی تمرینات می گردد. تستوسترون سنتز پروتئین توسط عضلات را افزایش می دهد و بالانس خالص پروتئین عضلات منجر به افزایش حجم عضلانی می شود .

از سوی دیگر به واسطه وجود تفاوت های زیاد بین هورمون های جنسی آقایان و خانم ها ، خانم ها قابلیت مقادیر زیادی حجم عضلانی را ندارند .

مشکل این است که خانم ها فیزیک قهرمانان زن جهان را می بینند و تصور می کنند اگر تمرین با وزنه انجام دهند شبیه به آنها خواهد شد .آنها فراموش می کنند که حجم های بزرگ عضلانی که این خانم ها می سازند به واسطه استروئیدهاست .
نباید از عضله ترسی داشته باشید زیرا برای شما فواید زیادی دارد ، با یک برنامه تمرین با وزنه مناسب می توانید دقیقا به فیزیک دخواه خود دسترسی پیدا کنید . تمرینات با وزنه یک تجربه مثبت است .

به اشتراک بگذارید:

ثبت دیدگاه