بیکه ، پشت بازو و رژیم ۲۰۱۳

لیونل بیکه اهل فرانسه است و فعلاً تنها نماینده این کشور در مسابقات حرفه ای رده بالاست .

لیونل بیکه اهل فرانسه است و فعلاً تنها نماینده این کشور در مسابقات حرفه ای رده بالاست . او که زیر نظر هنی رامبد کار می کند ،در سال ۲۰۱۳ در اولین حضور المپیایی خود موفق شد مقام دهم را کسب کند و همین برایش دستاورد فوق العاده ای به حساب می آید . در این مقاله بیکه از برنامه های سال ۲۰۱۳ خود می گوید به اضافه یک نکته تمرینی پشت بازو .
پشت بازو دمبل پشت گردن

پشت بازو دمبل پشت گردن

ترجیح می دهم این حرکت را به صورت تک دست انجام دهم . در این مدل حس می کنم انقباض بهتری دارم. اما همچنین معتقدم که مدل ۲ دست می تواند برای استفاده از وزنه های سنگین تر مفید باشد. مدل تک دست بیشتر حرکت تک مفصلی به حساب می آید .

دهم المپیا در اولین حضور

مستر المپیا در بدنسازان مثل جام جهانی است در فوتبال و آنجا بهترین های جهان گرد هم می آیند تا فینال را برگزار کنند و ببینند در نهایت چه کسی از همه برتر است. برایم افتخار بزرگی بود که تنوانستم بین بهترین های دنیا مسابقه دهم و برایم حضور در صحنه المپیا تحقق یک رویا بود. برای حضور در المپیا از وقتی که نوجوان بودم تلاش کردم درست از زمانی که اولین مجله بدنسازی را در دست گرفتم . در حقیقت مجله فلکس بود که عکس آرنولد روی جلدش چاپ شده بود . هر روز آن مجله همراهم بود و حالا که فکر می کنم خنده ام می گیرد. خواهرم به من میگفت تو دیوانه هستی و آدمهایی که عکسشان در مجله چاپ شده واقعی نیستند. من به او می گفتم شاید حق با تو باشد اما یکی از دوستانم فیلمی را به دستم رساند که در واقع نسخه ای از فیلم  PUMPING IRON آرنولد بود و پس از آن می دانستم که آنها افرادی واقعی هستند. خیلی افتخار می کنم که در المپیای ۲۰۱۲ نفر دهم شدم و این برایم تنها یک شروع است . هم اکنون ۳۲ سال سن دارم و زمان زیادی برای پیشرفت پیش رویم قرار دارد تا بتوانم یک بدن کامل را روی صحنه ببرم . تشکر ویژه ای از شرکت AMI/WEIDER به خاطر شغلی که در اختیارم قرار داده اند و همچنین از تمام داوران هم تشکر می کنم به خاطر کار انجام دادند.

برنامه ۲۰۱۳

در ماه های آینده برنامه ام این است که از فرانسه به آمریکا نقل مکان کنم تا بتوانیم در بهترین وضعیت قرار بگیرم و بتوانم یکی از برترین بدنسازان جهان شوم . نمی خواهم سایز خیلی زیادی کسب کنم چرا که از آن مهمتر نیازم به تمرکز روی ایجاد تقارن و آمادگی بدنم در مسابقه است .

رژیم حجم جدید

در دوره حجم امسال اصلی ترین هدفم این است که سالم و درست غذا بخورم . نمیخواهم صرفاً به خاطر رشد ، وزنم زیاد شود و ترجیح میدهم که وزنم را در دوره حجم بین ۱۲۶ تا ۱۳۰ حفظ کنم با کیفیت عضلانی بالاتر و درصد چربی کمتر در حدود ۱۰ درصد . هنی رامبد که مربی ام است قصد دارد که تقسیم مواد مغذی رژیم را انجام دهد اما این بعد از آرنولد کلاسیک اروپا عملی میشود نه قبل از آن چون باید آنجا هم مسابقه دهم.


ثبت دیدگاه