تمرین چند جانبه بازو

برای اکثر گروههای عضلانی اصلی بدن هدف قرار دادن عضله با وزنه های سنگین بهترین استراتژی است .

برای اکثر گروههای عضلانی اصلی بدن هدف قرار دادن عضله با وزنه های سنگین بهترین استراتژی است . اما وقتی صحبت از عضلات کوچکتری مثل جلو بازو باشد مقدار وزنه خیلی قابل توجه نیست .به جای آن درگیر مقدار وزنه کاربردی در تمرین بازو شود لازم است خلاقانه و زیرکانه تمرین کنید . چرا که این رویه پاسخی است برای پرورش بهترین بازوها برای تمرین صحیح روی بازوها لازم است ۳ کلید مهم را به خاطر داشته باشید .

 افزایش حجم عضلات جلو بازو

۱• زاویه درست

هدف گیری بازوها از زاویای مختلف ضروری است چون این ست ها راهی برای تحریک کردن حداکثر فیبرهای عضلانی است . هم جلوبازو و هم پشت بازوها دارای چندین عضلاتی هستند که با زاویه خاص بازو و بالاتنه هر کدام به شکل خاصی درگیر می شوند .

۲• دم عضلانی (پمپاژ خون)

دم عضلانی نه تنها حس خیلی خوبی به همراه دارد بلکه یک پمپ خوب کشش روی سلولهای عضله را ارتقاء میدهد که می تواند آنها را به رشد تحریک کند و تمام مواد مغذی و اکسیژن مورد نیازجهت تولید انرژی  ، رشد و ریکاوری را به هرکدام از سرهای عضلانی برساند.

۳• دامنه  تکرار های متفاوت

همانطور که گفته شد وزنه یک روش برای به چالش کشیدن بازوهاست . جلو بازو و پشت بازو های خود را به وزنه های سنگین و تکرارهای کم تمرین دهید تا فیبرهای عضلانی تند انقباض درگیر شوند و همچنین از وزنه های سبک تر و تکرارهای بیشتر هم استفاده کنید تا در پایان تمرین خون زیادی داخل عضلات پمپ شود .


ثبت دیدگاه