چرا دستگاه را فراموش کردیم؟

چرا دستگاه را فراموش کردیم؟ هر دو مدل دیپ کمک می کنند در ناحیه پشت بازو به رشد

چرا دستگاه را فراموش کردیم؟

هر دو مدل دیپ کمک می کنند در ناحیه پشت بازو به رشد خوبی برسید اما سوالی مطرح می شود تحت این عنوان که کدام حرکت نسبت به دیگری برتر است؟ برای پاسخ دادن به سوال فوق لازم است ابتدا شناختی نسبی نسبت به دو حرکت پیدا کنیم و سپس از بر شماری خواص هر کدام برتری احتمالی هر کدام را مشخص کنیم.

دیپ دستگاه

اکثر دستگاه های دیپ مجهز به کمربند هستند چرا که حرکت روی پشت بازوها فشار خیلی زیاد دارد و لازم است که برای ثبات بدن حین جابجا کردن وزنه های سنگین به حفظ تعادل کمک شود. دیپ دستگاه تقریبا یک حرکت فراموش شده بین بدنسازان است. یکی از چند فایده ای که این حرکت دارد، این است که نیازی نیست نگران حفظ تعادل بدن باشید.

حرکت دیپ در بندسازی

خیلی راحت می توانید روی عضله هدف اعمال فشار کنید. میز صاف ضمانت می دهد تا در طول ست بدن در فرم درستی قرار می گیرد. جابجا شدن عرض دستگیره ها برای تنظیم دستگاه با افراد در سایزهای مختلف مناسب است. دغدغه اصلی تان باید این باشد که اطمینان حاصل کنید که ارتفاع صندلی را طوری تنظیم کنید که مناسب قدتان باشد.
مثل هر دستگاه دیگری در این مورد هم می توانید ارتفاع صندلی را تنظیم کنید. بین تکرارها نباید وزنه با پایه تماس پیدا کند. بنابراین لازم است که ارتفاع صندلی کافی باشد.

دیپ

یک حرکت کلاسیک برای پشت بازوهاست که برای پمپاژ کردن خون در این عضلات ایده آل به حساب می آید و می توان یک تمام کننده عالی باشد برای تمرین این عضله. انجام آن برای کسانی که در ناحیه شانه دچار ناراحتی هستند کار دشواری به حساب می آید اما حتی اگر شانه های فرد سالم هم باشد با پائین رفتن اضافی در بخش پائین حرکت نه تنها فشار از پشت بازوها کم می شود بلکه احتمال آسیب در ناحیه چرخاننده های شانه افزایش پیدا می کند.
باید نشیمن گاه را پائین ببرید تا جایی که بازوها حدود ۹۰ درجه خم شوند و پس از آن به طرف بالا بازگردید تا بازوها صاف شوند. همچنین باید هر ست را تا رسیدن به ناتوانی اجرا کنید چون از وزن بدن استفاده می کنید. برای افزایش دادن شدت حرکت و در صورت حضور یار تمرینی می توانید روی ران های خود وزنه قرار دهید تا به ایجاد اضافه بار در پشت بازوها کمک کنید. در پایان ست هم می توانید از یار تمرینی بخواهید وزنه ها را بردارد و شما هم چند تکرار اضافی با وزن بدن انجام دهید تا به ناتوانی مجدد برسید.

حرکت برتر

همانطور که گفته شد چون دستگاه نیاز به حفظ تعادل ندارد، اجازه می دهد به راحتی عضله را تحت اضافه بار قرار دهید و از حداکثر مقدار وزنه هم استفاده کنید. دیپ با دستگاه اجازه می دهد که پشت بازوها را با مقدار زیادی وزنه تخریب کنید و می توانید این کار را با حفظ ایمنی و بدون نیاز به یار تمرینی اجرا کنید.
چون دستگاه دیپ با جابجا کردن یک سوزن مقدار وزنه اش تنظیم می شود، می توانید با آن از تکنیک هایی مثل دراپ ست و سیستم استراحت توقف را به کار ببرید در حرکاتی دیپ عادی فقط با وزن بدن اجرا می شود.
حتی در مقایسه با مدل عادی که روی پا وزنه اضافه می شود، حرکت دستگاه ارجح است چون در آن می توانید با شروع خستگی بدن را به جلو متمایل کنید و تکرارهای اضافی را با کمک شانه و سینه انجام دهید و با این کار پشت بازوها را به اوج خستگی برسانید.
بنابراین برای حجم پشت بازو حتی در مقایسه با دیپ با وزنه، مدل با دستگاه بهتر است.


ثبت دیدگاه