نتایج مسابقات مستر المپیای پیشکسوتان
قهرمانی دکستر در شلوغ ترین مسابقه سال
در شلوغ ترین مسابقه حرفه ای سال ۲۰۱۲، سی و چهار بدنساز بالای چهل سال برگزار کننده مسابقه المپیای پیشکسوتان بودند. در این مسابقه همانطور که انتظار می رفت عنوان قهرمانی به دکستر جکسون رسید که به لحاظ سطح آمادگی تفاوت چندانی با سالی که قهرمان مستر المپیا شد، نداشت. در واقع جکسون در ۲ سال گذشته هیچ گاه تا این اندازه آماده نبود و عضلات ساق او که همیشه یکی از نقاط ضعفش بود، آشکارا بهتر شده بود. او در رقابت با نزدیک ترین رقیبش، تونی فریمن هم یک سر و گردن بالاتر نشان می داد و عجیب نبود که با رای قاطع همه داوران به مقام قهرمانی برسد. بدین ترتیب دکستر جکسون، اولین بدنساز تاریخ شد که هم در مستر المپیا قهرمان شده و هم در رده پیشکسوتان به این عنوان رسیده است.

 

دکستر جکسون

یک از تصمیم های بحث انگیز داوران در این دوره، دادن عنوان سومی به دنیس جیمز بود. در حالی که ادوارد نون برای قرار گرفتن در این رده به مراتب لایق تر نشان می داد. نون که سالی توام با ناکامی و بدشانسی را پشت سرگذاشت، عضلاتی شاداب تر و پوستی جوان تر از دنیس جیمز داشت. رانی راکل هم که به تازگی ۴۰ ساله شده، در این مسابقه کمتر از حد انتظار بود و در نهایت پنجم شد.
در رده های پایین تر، حضور دارم چارلز بعد از مدت ها غیبت جالب توجه بود. چارلز برخلاف دکستر جکسون، در این سال ها افت زیادی کرده است. دقیقا مثل تروی آلوز که به زحمت در رده نهم ایستاد. در میان ناکامان این دوره باید به سرگئی شلستوف روسی اشاره کرد که حتی به جمع ۱۵ نفر برتر هم نرسید.
یکی از نکات جالب این مسابقه، حضور بدنسازی به نام”بودوودراف” بود که در سن ۷۰ سالگی روی صحنه آمده بود. همچنین باید به فیگوریست های افتخاری این دوره، رونی کولمن فاتح ۸ دوره المپیا، سمیر بن نوت قهرمان اسبق المپیا و همچنین فرانسیس بن فاتو بدنساز پیشکسوت فرانسوی اشاره کرد که در میان آنها، آمادگی بن فاتو حیرت انگیز بود.
رده بندی نهایی:
۱-دکستر جکسون(۷۰هزار دلار)
۲-تونی فریمن(۳۵هزاردلار)
۳-دنیس جیمز(۲۰هزار دلار)
۴-ادواردنون(۱۰هزار دلار)
۵-رانی راکل(۵هزار دلار)
۶-مایکل کفالیانوس
۷-دارم چارلز
۸-بیل ویلمور
۹-تروی آلوز
۱۰-دروجموت
۱۱-تریکی جکسون
۱۲-لی بنکس
۱۳-ناتان ونسلی
۱۴-جرومی فرگوسن
۱۵-شان آلن

سایرین(بدون ترتیب):مارک آنتونی، لی آپرسون، روبرت بلیسل، آلبرتو بیستوچی، آندریاس کالینگ، جیان لوکا کاتاپانو، کنستانتین دیمیتریو، جمیز همپتن، رالف هرگت، تیموهونکالا، ژوسلین جین، مارک لاوی، راد کاچنز، دیوید مارینلی، چاک سانو، بیل اسکارناتی، سرگئی شلستوف، بود وودراف، کن پارساریلو.

بادی فول

 


ثبت دیدگاه