imagesCAPIDAWD

انتقاد یک مدرس از سطح علمی مربیان-بادی فول-

انتقاد یک مدرس از سطح علمی مربیان با دو هفته کلاس کسی مربی نمی شود یک مدرس آمادگی

انتقاد یک مدرس از سطح علمی مربیان
با دو هفته کلاس کسی مربی نمی شود
یک مدرس آمادگی جسمانی با انتقاد از روند فعلی پرورش مربی، نا آگاهی و نبود علم گرایی را از مسائل نگران کننده در این زمینه دانست و نسبت به عوارض وخیم حضور این مربیان در باشگاه های بدنسازی برای جوانان هشدار داد.

 

کلاس مربیگری

فرزاد یزدانی در گفت و گو با ایسنا در خصوص باشگاههای بدنسازی در اصفهان اظهار کرد: تعداد سالن های بدنسازی در اصفهان زیاد شده و این اتفاق خوبی است و مشخص است که مردم ارزش ورزش را درک کرده اند اما برخی اتفاقاتی که در این سالن ها می افتد مورد تایید هیچ یک از مسئولان ورزشی نیست. بسیاری از این باشگاه های بدنسازی با هزینه هایی بیش از ۷۰۰ میلیون تومان بهترین وسیله ها و دستگاه های ورزشی دنیا را در اختیار می گیرند، ولی اکثر مربی ها حتی آنها که تا سطح قهرمانی پیش رفته اند هنوز علم کافی در خصوص استفاده درست از این دستگاه ها را ندارند.
یزدانی با بیان اینکه افراد یا به فکر قهرمانی هستند یا برای افزایش سلامت عمومی خود به این سالن ها مراجعه می کنند، خاطر نشان کرد: اکثر کسانی که کارت مربیگری می گیرند از لحاظ علمی اصلا در حد خوبی نیستند و این کمبودی است که از دانشگاه گرفته تا فدراسیون آمادگی جسمانی و پرورش اندام وجود دارد؛ بسیاری از این مربی ها تفاوتی بین کسانی که به دنبال سلامت عمومی هستند و افرادی که برای قهرمانی به این سالن ها مراجعه می کنند قائل نمی شوند یزدانی با بیان اینکه بعضی از مربیان داروهایی را تجویز می کنند که مختص حیوان است، تصریح کرد: این مربیان قصد دارند جوانانی را که باید با ۲ سال زحمت به آمادگی بدنی مطلوب برسند با تجویز دارو در عرض ۲ ماه، کار ۲ سال را انجام دهند. شاید اگر تاثیر بسیار بد این داروها را می دانستند هیچ وقت سراغ آنها نمی رفتند. اگر مکمل های ورزشی به اشتباه به مصرف کننده داده شوند مثل این است که فرد روغن زیادی مصرف کرده باشد، اما وقتی پای دارو به میان می آید و دارویی به فردی که سالم است داده می شود این دارو می تواند همچون مواد مخدر مضر باشد.
یزدانی در پاسخ به این سوال که چرا نضارت درست تر و سخت گیری بیشتری در این زمینه وجود ندارد، گفت: من به عنوان مدرس می گویم که بسیاری از مربیان بدنسازی علم این کار را ندارند، ولی خودم به آنها کارت مربی گری می دهم! باید بگویم که انسان برخی مواقع به جایی می رسد که بین بد و بدتر ، بد را انتخاب می کند. وقتی فردی از دانشگاه مدرک می گیرد، ولی هیچ کار عملی انجام نداده انتضار داریم خودش به دنبال کار عملی باشد. من وقتی از دانشگاه فارغ التحصیل شدم هیچ کار عملی انجام ندادم، ولی خودم به دنبال علم رفتم و کارهای عملی زیادی انجام دادم.
وی با با بیان اینکه فارغ التحصیلان باید بعد از اتمام درسشان بتوانند تدریس کنند، اما اصلا آمادگی چنین کاری را ندارند، تصریح کرد: فدراسیون با برگزاری ۲ هفته کلاس انتظار دارد که یک نفر بشود مربی! چنین چیزی امکان ندارد و باید در گزینش افراد سخت گیری داشته باشند و کیفیت را بالا ببرند و مربیان باید از لحاظ عملی ، تئوری و اخلاقی در حد بالایی باشند و همه اینها منوط به این است که هزینه بیشتری کنیم ولی متاسفانه هدف این است که فقط کاری را انجام داده باشیم و دیگر کاری به کیفیت نداریم در صورتی که برگزاری دوره مربی گری باید یک ماه طول بکشد. بحث دایر شدن سالن بدنسازی خیلی خوب است، ولی باید نظارت قوی و دقیق بر کار مربیان وجود داشته باشد.
این مدرس عنوان کرد: بعضی افرادی در سالن ها مشغول مربی گری هستند که نه تحصیلات دانشگاهی دارند و نه در کلاس های مربیگری شرکت کرده اند که این دیگر فاجعه است و با تجویز مکمل قندی به یک فرد دیابتی اتفاقات بد را رقم می زنند و افرادی که این کارها را انجام می دهند ۲۰ سال است که پول های هنگفتی کسب کرده اند و دیگر در این باشگاه ها ماندگار شده اند و یک کار کارشناسی می طلبد که با این افراد مقابله شود.

بادی فول


ثبت دیدگاه