df55fc9c1ce4f6c1ac3714ba26d73fea

مشخصه های مهم بدنسازی-بادی فول-

مشخصه های مهم بدنسازی نقش مهم مشخصه ها این موضوع یک موضوع کلیشه ای اما بسیار مهم است.

مشخصه های مهم بدنسازی

نقش مهم مشخصه ها
این موضوع یک موضوع کلیشه ای اما بسیار مهم است. عقاید متفاوتی در این مورد بین افراد متخصص در نقاط مختلف وجود دارد.علی رغم این مسئله، بدنسازی بستگی به ترکیبی از فاکتورها دارد. بدنسازی نمی تواند تنها از یک جنبه ایجاد شود. حجم مناسب و انتخاب تمرین، رژیم و مکمل، ریکاوری، قدرت تمرکز و ژنتیک همگی نقش مهمی در فرآیند بدنسازی دارند. همه این مشخصه ها به تعیین توانایی شما به جهت کسب یک فیزیک مناسب می پردازند. مهم است درک کنیم غذاهایی که می خورید چیزهایی هستند که شما را با انرژی مهیا می کنند تا سخت در باشگاه تمرین کنید. غذاهای مناسب کمک می کنند تا منجر به افزایش عامل بالقوه عضله سازی در بدن تان شوید.

تمرین عضلات
همانطور که قبلا نیز گفته شد، نیاز دارید تا عضلات تان را به جهت رشد تحریک کنید. در بدنسازی بافت عضلات در اثر کار با وزنه دچار آسیب می شوند. فیبرهای عضلانی در طی انجام تمرین های شدتی در اثر عدم مقاومت مناسب و تکرار آسیب می بینند، در این حالت عضلات مستعد پاسخگویی به تمرین ها نیستند و رشد شان متوقف می شود.

 

عضلات

رژیم و مکمل در بدنسازی
برای اینکه عضلات بتوانند به بهترین اجراء های تمرینی بپردازند، انواع و حجم مناسب مواد غذایی باید در زمان های مناسب مصرف شود. در این راه تعادل صحیح درشت مغذی ها(پروتئین، کربوهیدرات ها و چربی ها) و ریز مغذی ها(ویتامین ها، مواد معدنی و سایر عوامل) ضروری است. زمان مناسب مصرف این مواد مغذی نیز بسیار حایز اهمیت است. انجام تمرین های لازم نیز در زمان مناسب بسیار مهم است در جایی که مصرف مواد غذایی معین و مکمل ها می توانند کمک موثری در کسب سایز عضلانی، نیرو و قدرت باشند. برای مثال، تاخیر در مصرف مکمل ها برای بیشتر از دو ساعت می تواند به صورت برجسته ای منجر به کاهش سنتز پروتئین و احیاء گلیکوژن عضلانی شود. مصرف یک مکمل مایع کربوهیدراتی/ پروتئینی بعد از تمرین در افزایش فرآیند های آنابولیک بدن موثر است. مصرف مکمل در زمان قبل از تمرین نیز مسئله مهمی است که باید به آن توجه شود.

ریکاوری و رشد عضله
ما در باشگاه قدری تمرین می کنیم که خسته شویم. در واقع به این طریق می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که تمرین های آتی ما از کیفیت بالایی برخوردار هستند، به این صورت که استراحت کافی و ریکاوری مورد نیاز ماست. این استراحت و ریکاوری کمک می کند تا به مسئله سازگاری عضلات و رشد آنها در فرآیند تمرینی پرداخته شود. رشد مطلوب وقتی رخ می دهد که عضلات به اندازه کافی استراحت کرده باشند. به هیچ وجه نباید بر روی عضلات معین چند روز متوالی کار کرد. اطمینان حاصل کنید که حداقل عضلات تان ۴۸ ساعت ریکاوری داشته اند. این مسئله منجر به انجام اجراء بهتر در باشگاه می شود و به این طریق شما می توانید شاهد حداکثر رشد بهینه عضلات آن باشید.

استراحت و افزایش سایز
ما همه تجربیاتی در مورد این مسئله داشته ایم که چگونه استراحت شبانه مناسب می تواند منجر به توسعه اجراهای فیزیکی  و ذهنی شود. ۸ الی ۱۰ ساعت استراحت به قهرمانانی پیشنهاد می شود که به انجام تمرین های شدتی می پردازند. کمبود خواب مرتبط با مسایل بی شماری از جمله دیابت و افزایش مقاومت به انسولین، کاهش توانایی شناختی، تغییرات هورمون رشد و تولید کورتیزول، کاهش توانایی مرمت و تغییراتی در اشتها، گرسنگی و مصرف غذاست. همه این فاکتورها می توانند به صورت منفی بر روی توانایی شما در ریکاوری ناشی از تمرین ها تاثیر بگذارند و به کسب هدف نهایی عضله بپردازند.

ژنتیک و رشد
شما نمی توانید به انجام کارهایی بپردازید که بتوانند ژن هایتان را هوشیار کنند. DNA شما از مدت ها قبل از تولد تنظیم شده است. با وجود اینکه ژنتیک می تواند تا حدودی باعث محدودیت در فرآیند کسب عضله و قدرت شود، هر کسی می تواند منجر به فواید تاثیر گذاری در امر قدرت و سایز شود.

گرایش های ذهنی در رشد عضلانی
علی رغم سطح عضلانی که خواهان آن هستید، خواه در سطح سلامت عضلانی یا در حد یک مسابقه بدنسازی باشد، باید به حفظ یک گرایش ذهنی مثبت بپردازید. شما نمی توانید در این رابطه دست به یک رویکرد، نیمه کاره بزنید تا مغلوب شوید.

در صد اهمیت نقش تغذیه
تمام موارد بالا نقش بسیار مهمی در فرآیند بدنسازی دارند و جالب این مه این موارد جنبه های به هم پیوسته ای در این رویداد هستند. اما به هر حال این رویداد ها طبق نظر متخصصین به صورت زیر رده بندی شده اند: تغذیه و مکمل ۶۵ درصد، تمرین ۲۰ درصد و ریکاوری ۱۵ درصد به صورت خلاصه، تغذیه و مکمل مهم ترین جنبه بدنسازی هستند که به وسیله تمرین و ریکاوری دنبال می شوند.

بادی فول


ثبت دیدگاه