oliva9

مرگ قهرمان سه دوره المپیا-بادی فول-

مرگ قهرمان سه دوره المپیا سرجیو الیوا ملقب به “اسطوره” هفته گذشته در گذشت. مرگ قهرمان اسبق ۳

مرگ قهرمان سه دوره المپیا
سرجیو الیوا ملقب به “اسطوره” هفته گذشته در گذشت.
مرگ قهرمان اسبق ۳ دوره مستر المپیا، دوشنبه ۲۲ آبان به دلیل بیماری “نارسایی کلیه” رقم خورد و این در حالی بود که ۲ روز پیش از مرگش، پسرش به نام”سرجیو الیوای جوان” بر روی صحنه رقابت های ملی ۲۰۱۲ NPC در دسته سنگین وزن به مصاف حریفان رفت که البته از دور رقابت ها حذف شد.

 

سرجیوالیوا

سرجیو الیوا که در سن ۷۱ سالگی در گذشت، در سال های ۱۹۶۷،۱۹۶۸،۱۹۶۹ قهرمان مستر المپیا شده بود و خاطر نشان می شود که در سال ۱۹۶۹ موفق به شکست آرنولد شوازینگر شده بود.

دوران گذشته
سرجیو الیوا در کوبا متولد شده بود و در سن نوجوانی به رشته وزنه برداری روی آورد و به خاطر ژنتیک مطلوبی که داشت، عضو تیم ملی وزنه برداری کوبا شد و به دلیل وضعیت سیاسی حاکم بر کوبا، وی به همراه ۶۵ ورزشکار کوبایی دیگر در یک فرصت از پیش طراحی شده در سال ۱۹۶۲ پناهنده آمریکا شدند و در شهر میامی، تعمیر کار تلویزیون شد و سپس در سال ۱۹۶۳ به شیکاگو نقل مکان کرد و در یک کارخانه فولاد مشغول به کار شد و در همان دوران در رشته پرورش اندام نیز به عنوان اولین مسابقه رسمی اش، قهرمانی شیکاگو را به دست آورد.
الیواپس از درخشش در رشته پرورش اندام در سال ۱۹۷۶ به استخدام اداره پلیس آمریکا درآمد و از همان زمان نیز مالک باشگاهی در شیکاگو شد و در سال ۱۹۹۹ نیز تحت حمایت “جو ویدر” مربیگری بدنسازان معروف را به عهده گرفت.
وی در سال ۱۹۸۶ توسط همسرش مورد اصابت گلوله قرار گرفت و پس از چند عمل جراحی ، جان سالم به در برد و در سال ۱۹۸۷ همسرش را طلاق داد و یک پسر و یک دختر از آن همسر، یادگار دارد و پس از جدایی از همسرش، سرپرستی فرزندانش را خود به عهده گرفت؛ تا این که چند سال بعد، مجدد ازدواج نمود.

دوران قهرمانی
همانطور که اشاره وی در سال ۱۹۶۳ قهرمان شیکاگو شد و در سال ۱۹۶۴ در رقابت های آقای آمریکا شرکت کرد که فینالیست شد؛ ولی در سال ۱۹۶۵ قهرمان شد و سپس با کسب چند عنوان قهرمانی آقای آمریکا در سال ۱۹۶۶ موفق به کسب کارت حرفه ای شد که در همان سال نیز مقام قهرمانی آقای دنیا را تصاحب نمود و سپس به مستر المپیای ۱۹۶۶ راه یافت که به مقام چهارم دست یافت و قهرمانی آن مسابقه به نام “لاری اسکات” به ثبت رسید. ولی حاکمیت مطلق او در بدنسازی جهان، یک سال بعد شروع شد که تا سال ۱۹۶۹ نیز موفق به کسب ۳ عنوان قهرمانی مستر المپیا شد.
آخرین مسابقه حرفه ای سرجوالیوا در سال ۱۹۸۵ رقم خورد که با کسب مقام هشتم مستر المپیا همراه بود و در آن رقابت، لی هنی قهرمان شد.


ثبت دیدگاه