بارفیکس

فعلا به بارفیکس فکر نکنید

فعلا به بارفیکس فکر نکنید استوارت مک رابرت از مربیان کارآزموده و قدیمی بدنسازی است که تالیف های

فعلا به بارفیکس فکر نکنید

استوارت مک رابرت از مربیان کارآزموده و قدیمی بدنسازی است که تالیف های بسیار زیادی در این زمینه داشته است.او که از طرفداران بدنسازی طبیعی است در مورد تمرین دانش زیادی دارد.دراین مقاله می توانید از نظرات او درباره جزئیاتی از تمرین زیر بغل استفاده کنید.

بارفیکس

آیا می شود طول زیر بغل را اضافه کرد؟
نمی شود طول هیچ عضله ای را اضافه کرد مگر آنکه هنوز به طور کامل رشد  نکرده باشید. تمام کاری که می شود برای افزایش طول عضلات زیر بغل انجام داد، این است که عضله ای که وجود دارد را گسترش دهید و این درباره همه عضلات دیگر در بدن صادق است.
نمی شود بخش بالایی و پائینی زیر بغل را به صورت مجزا از هم تمرین داد. شما عضلات پشت را به صورت کامل و یکپارچه تمرین خواهید داد. حرکت زیر بغل سیمکش یا شاید پول اور با دستگاه بهترین حرکات باشند تا زمانی که بتوانید بارفیکس را ۶ تکرار کامل اجرا کنید.
هر وقت توانستید بارفیکس را ۶ تکرار کامل بروید، یعنی که می توانید بارفیکس سنتی (مچ برعکس) یا بار فیکس عادی را به جای پول اور و سیمکش اجرا کنید.
حتی پس از آن حرکات زیربغل سیمکش و پول اورهم می توانند همچنان برای توسعه دادن زیر بغل ها خوب باشند.

بارفیکس

چگونه بارفیکس را قوی کنیم؟
تا زمانی که هنوز توان انجام حداقل ۶ تکرار کامل در حرکت زیر بغل سیمکش با وزنه ای اندکی بیشتر از وزن بدن را به دست نیاورده اید به بارفیکس فکر نکنید! در حرکت سیمکش باید در هر تکرار میله را تا استخوان شانه پائین بکشید. چنانچه در باشگاه دستگاه بارفیکس کمکی دارید می توانید از آن در برنامه ها استفاده کنید. با تنظیم دستگاه متناسب با سطح فعلی قدرت بدن می توانید بارفیکس را با کمک مختصری اجرا کنید.
حتی با اینکه نمی توانید حرکت را در مدل اصلی اجرا کنید با دستگاه کمکی می شود آن را اجرا نمود. وقتی که قدرت زیادتر شود می توانید مقدار کمک دستگاه را کاهش دهید و در نهایت کار به جایی می رسد که می توانید بدون کمک بارفیکس بروید.

عضلات پشت

چندین فرم برای تک دمبل خم
زیر بغل تک دمبل خم اساسا طوری اجرا می شود که یک پا روی میز قرار می گیرد و پای دیگر روی زمین. پشت باید صاف و بی حرکت باشد و یک دست هم جلوتر از بدن روی میز قرار می گیرد تا تعادل بدن به خوبی حفظ شود. دمبل در حالت آویزان قرار می گیرد و سپس با حداقل پرتاب و تاب خوردن به طرف سینه کشیده می شود.
هدف این است که بدن ثابت و بی حرکت بماند تا عضلات پشت به خوبی درگیر شوند. هر وقت می دیدم بدنسازانی حرکت را با اندکی هیجان اجرا می کردند می توانستند وزنه بیشتری را جابجا کنند.
اولین بار یک بازیکن فوتبال را دیدم که این کار را انجام می داد. او در کلاس های گروهی تیم بود و هم تیمی هایش نیز تمرین می کردند. دمبل ها از ۵۰ کیلو شروع می شد و تا ۹۰ کیلو می رسید. فرم حرکت آنها خیلی ضعیف تر از چیزی بود که در اکثر باشگاه ها می دیدم.
هدف مربی شان این بود که هر چقدر عضله بیشتری که می شود در حرکت در گیر شود و هیچ کار تک عضله ای صورت نگیرد.
آن روش برای تولید قدرت و توان بود. آنها کشش ها را سریع و سخت انجام می دادند و بالاتنه او حین حرکت اندکی در بخش بالای حرکت چرخش پیدا می کرد.
یکی از بچه های تیم دمبل ۷۲٫۵ کیلویی را ۵ ست ۱۰ تکراری اجرا کرد. یکی دیگر از آنها دمبل ۹۰ کیلویی را ۵ ست ۵ تکراری جابجا کرد.
نوبت دومی که این فرم تک دمبل خم را دیدم، قایقران های المپیک بودند.به راحتی می توان گفت قایقران ها به قدرت زیادی در ناحیه کمر و بخش میانی پشت نیاز دارند. قایقران ها از دمبل های خیلی سنگین مشابه با فوتبالیست هایی که گفتم استفاده می کردند. قایقران ها خودشان را به خوبی ثابت می کردند تا بتوانند دمبل را به سرعت بالا بکشند و در بخش حرکت هم بالاتنه را اندکی تاب می دادند.
هیچکدام از دو گروهی که ذکر کردم از انجام زیر بغل تک دمبل خم با فرم کامل سود نبردند. البته ورزشکاران سطح متوسط هم با این فرم از تمرین نمی توانند نتیجه ای بگیرند.

رونی-کلمن-در-حرکت-بارفیکس
هدف از نوشتن مقالات این است که به مربی ها، ورزشکاران و قهرمانان کمک کنم تا متوجه شوند روش های متفاوتی برای اجرای یک حرکت وجود دارد که می شود برای هدف های متفاوتی از آنها استفاده نمود.
باید هوشمندانه تمرین کرد این کار باعث می شود در باشگاه بمانید و پیشرفت را مداوم کنید.

بادی فول


2 دیدگاه در مورد “فعلا به بارفیکس فکر نکنید

  1. hamid4161@yahoo.com'
    1. نویسنده:

ثبت دیدگاه