عضلات زیر بغل

عضلات زیر بغل

عضلات زیر بغل اگر چه ورزشکاران رشته های پرورش اندام از اهمیت پرورش دادن تک تک عضلات تا

عضلات زیر بغل
اگر چه ورزشکاران رشته های پرورش اندام از اهمیت پرورش دادن تک تک عضلات تا حدود زیادی اطلاع دارند اما این وجود می توان ادعا کرد که این ورزشکاران، عضلات سینه ای را به معنی واقعی کلمه سلطان عضلات دانسته و در تمرینات خود نیز بیشترین تمرکز خود را بر روی این عضلات اعمال می کنند. اما با این وجود از اهمیت عضلات زیر بغل نمی توان گذشت که این عضلات بدن را در زیبایی و همچنین در تناسب اندام ورزشکاران دیگر رشته های ورزشی نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.

شاید به دلیل اینکه ورزشکاران نمی توانند در حین تمریناتی که دارند عضلات پشت و عضله زیر بغل خود را به راحتی در آینه ببینند تمایل چندانی به تمرین بر روی این عضلات نشان نمی دهند اما به دلیل اینکه عضلات عضلات سینه ای و حتی عضلات کول در حین تمریناتی که انجام می شود در برابر دید آنهاست این عضلات همواره بیشتر مورد توجه آنان بوده است. برخی از ورزشکاران نیز عدم رشد و یا کندی آهنگ رشد این عضلات را بهانه قرار داده و از پرداختن به تمرینات شدید و مناسب بر روی عضلات زیر بغل سرباز می زنند.
برای داشتن تمرینی شدید و واقعا کار ساز بر روی هر کدام از عضلات بدن، فرد باید از موقعیت آناتومیکی و از وظیفه و عملکرد هر کدام از عضلات بدن، اطلاعات کامل داشته و علاوه بر این، به هنر انتقال فشار بر روی عضله مورد تمرین نیز تسلط کافی داشته باشد.

آناتومی عضلات زیر بغل
عضلات زیر بغل که در اصطلاح علمی و در متون پزشکی”Latissimus Dorsi” نامیده می شود دو وظیفه عمده و مهم را بر روی بازوهای آدمی انجام می دهند:
-کشیدن دست ها از جلو به سمت بغل یا پهلوهای بدن همانند آنچه که در پارو زدن اتفاق می افتد.
-کشیدن بازوها به داخل و به سمت پهلوها زمانی که دست ها به حالت افقی باز است همانند زمانی که در حین کار با دستگاه لت اتفاق می افتد.

آگاهی داشتن از این دو عملکرد در مورد عضلات زیر بغل، فرد را در تنظیم برنامه و تمرین مناسبی که در پاراگراف بالا نیز به طور مختصر اشاره شد عضلات زیر بغل فشار عمده و زیادی را به استخوان بازو که در اصطلاح علمی “هومروس” نامیده می شود وارد می کنند.

Teres Major
زمانی که در مورد عضلات زیر بغل بحث می کنیم به ناچار باید در مورد عضلات “Teres Major” نیز بغل را در همان جهت وارد استخوان های بازوها می کنند می توان گفت که این عضلات در عمل به کمک عضلات زیر بغل می شتابند. به طور خلاصه در مورد این دو گروه از عضلات می توان گفت نمی توان بدون اینکه بر روی یکی از این عضلات تمرین کرد بر روی دیگری فشار تمرین را اعمال نمود.
موقعیت دقیق عضلات”Teres Major” در لبه پایین و انتهایی استخوان کتف و بر بالای عضلات زیر بغل می باشد که در تصویر نیز می توانید آن را به وضوح مشاهده کنید.

بادی فول


ثبت دیدگاه