m1

برچسب گذاری اصالت برای جلوگیری از قاچاق

دکتر ویدا کاظمی، مدیر کل نظارت و ارزیابی مکمل های سازمان غذا و دارو در مصاحبه بیان کرد: 

دکتر ویدا کاظمی، مدیر کل نظارت و ارزیابی مکمل های سازمان غذا و دارو در مصاحبه بیان کرد:  قیمت مکمل ها در چند ماه اخیر بالا رفته است که علت  این امر خارج شدن مکمل ها از لیست تخصیص ارز دولتی می باشد.

 

مکمل

مدیر کل نظارت و ارزیابی مکمل های سازمان غذا و دارو افزود: طرح برچسب اصالت روی مواد دارویی، آرایشی و lبهداشتی برای جلوگیری از قاچاق از امسال شروع شده است  این امر از اول آبان ماه اجباری شده است و همه کالاهای دارویی باید با بر چسب اصالت فروخته شوند..
وی  تأکید کرد  این امر سبب کاهش قاچاق مکمل ها شده است با شروع این برچسب گذاری آمار قاچاق و عرضه مکمل های قاچاق در باشگاه های بدنسازی کاهش یافته است، lبه طوریکه پیش از این امر در بسیاری از باشگاه های بدنسازی مکمل های قاچاق و حتی مکمل های دست ساز lبه فروش می‌رسیدند که نتیجه تحقیقات ما در آزمایشگاه ها بر روی این مکمل ها نشان داد که این مکمل ها حاوی مواد نیرو زا، هورمون ها و ناخالصی ها بوده که عوارضی همچون کبدی، کلیوی برای مصرف کننده داشته است.
دکتر ویدا کاظمی افزود: با همکاری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و سازمان تربیت بدنی عرضه ی هر نوع مکمل در باشگاه های بدنسازی ممنوع شده و در صورت دیدن این تخلف با باشگاه مورد نظر برخورد می‌شود.


ثبت دیدگاه