رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی ایران در گفت‌وگو با فارس
هزار باشگاه ورزشی تذکر گرفتند/راه‌اندازی بخش حقوقی برای پلمب باشگاه‌های ورزشی

خبرگزاری فارس: رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی ایران با اشاره به اینکه یک هزار باشگاه ورزشی در سال گذشته به دلیل تخلفات از جمله فروش مکمل تذکر گرفتند، گفت: بخش حقوقی فدراسیون پزشکی ورزشی برای پلمب باشگاه‌های متخلف نیز راه‌اندازی شد.
خبرگزاری فارس: هزار باشگاه ورزشی تذکر گرفتند/راه‌اندازی بخش حقوقی برای پلمب باشگاه‌های ورزشی

لطفعلی پورکاظمی در گفت‌‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار داشت: سال گذشته برای نخستین بار در طول تاریخ ورزش کشور به صورت فنی و تخصصی از ۶ هزار و ۵۰۰ باشگاه بازرسی شد.

وی افزود:‌ در این زمینه بیش از یک هزار باشگاه تذکر گرفتند و در هفته قبل نیز ۲۵ باشگاه مجدداً تذکر دریافت کردند و باشگاه‌هایی که تذکر بار دوم را دریافت کنند اگر به مرحله سوم کشیده شود، پلمب می‌شوند.

پورکاظمی ادامه داد: با هماهنگی کمیسیون ماده ۵ وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون پزشکی ورزشی این کار ادامه دارد و بخش حقوقی پلمب باشگاه‌ها فعال شده است و هر باشگاه که تذکر می‌گیرد در کامپیوتر حقوقی فدراسیون ثبت می‌شود.

وی تصریح کرد:‌ مکمل‌ها از ویترین باشگاه‌ها جمع‌آوری شده است و از طریق داروخانه‌ها به فروش می‌رسند. مربیان نیز حق تجویز نسخه مکمل‌ها را دیگر ندارند و حتماً باید پزشک یا کارشناس تغذیه آن را تجویز کند موفقیت بزرگی بوده است.

پورکاظمی گفت: در سطح قهرمانی نیز از جمله المپیک و پارالمپیک تست دوپینگ مثبت نداشتیم و در ورزش‌های همگانی نیز والدین نسبت به گذشته در زمینه مکمل‌ها آگاهتر شده‌اند. خوشبختانه ما برای سال‌های آینده بسیار امیدوار هستیم و مهمترین بخش فعالیت‌های ما در این حوزه اطلاع‌رسانی از طریق چاپ کتاب، مجلات، مقالات و بروشورها در استان‌ها است.

وی با اشاره به برگزاری کلاس‌های متعدد در این زمینه خاطرنشان کرد: ما در سال گذشته ۶۵۰ دوره آموزش مکمل‌ها را در کشور برگزار کردیم. افراد می‌توانند با مراجعه به هیئت‌های ورزشی در ۶۶۰ شهر و شهرستان کشور از مزایای این کلاس‌ها برخوردار شود. هر ماه این کلاس‌ها برگزار می‌شود و افراد می‌توانند گواهینامه این دوره‌ها را دریافت کنند. سال گذشته نیز ۶ هزار و ۵۰۰ گواهینامه صادر شد.


ثبت دیدگاه