body1

زودتر تمرین کنید، بهتر بخوابید

زودتر تمرین کنید، بهتر بخوابید اگر برای خوابیدن مشکل دارید، احتمالا عادات روزمره شما مسئول این مشکل است.

زودتر تمرین کنید، بهتر بخوابید
اگر برای خوابیدن مشکل دارید، احتمالا عادات روزمره شما مسئول این مشکل است. با انجام تغییراتی ساده می توانید به حل شدن مشکلات خواب خود کمک بزرگی کنید.
اگر سر کار خواب تان می گیرد، یا اینکه نمی توانید روز خودرا بدون نوشیدن ۳ فنجان قهوه سپری کنید ، به احتمال فراوان دچار اختلال خواب هستید. البته در این مشکل تنها نیستید. حدود ۳۰ درصد از کل مردم آمریکا که کارمند هستند شب ها کمتر از ۶ ساعت می خوابند. اکثر مردم به ۸ ساعت خواب شبانه نیاز دارند بنابراین چرا خیلی ها به این موضوع توجه نمی کنند و بیش از اندازه بیدار می مانند؟
به نظر می رسد خیلی ها ارزش خواب را نمی شناسند. یکی از بهترین کارهایی که می شود برای بهبود سلامت سلامت و حس نشاط انجام داد این است که “خواب “را به عنوان بخش مهمی از مجموعه سلامت بشناسید و برای آن زمانبندی قائل باشید. حتی اگر زود به رختخواب بروید، بعضی از عادات نادرست می توانند مانع از خواب کافی شوند. موردی که در ادامه اشاره می شود کلی از مشکلات را نمایان می کند.

تمرین

۱-تمرین در ساعات پایانی روز
تمرین با وزنه یا تمرین هوازی باعث افزایش سطح دوپامین می شود، این هورمون ناقل عصبی “حس خوب” است. این معمولا چیز خوبی است مگر آنکه بخواهید طی ۱ یا ۲ ساعت آینده بخوابید.
جدا از اینکه با لذت در ارتباط است، دوپامین همچنین با خراب کننده های خواب مثل حرکت و هشیاری ارتباط دارد. تمرین کردن در ساعات نزدیک به خواب می تواند خوابیدن را دشوار نماید.
چون می تواند باعث هشیاری بیش از حد شود. اگر نمی توانید در طول روز تمرین کنید، سعی کنید برای ورزش رشته های آرامش بخش مثل یوگا یا تائی چی را انتخاب کنید.

۲-نوشیدن یا مصرف زیادی کافئین
در حالی که قدرت تحریک کننده کافئین برای ابتدای صبح یا قبل از تمرین عالی است، اگر در ساعات پایانی روز مصرف شود می تواند خوابیدن را دشوار کند. مصرف کافئین بعد از ساعت ۲ باعث این اتفاق می شود. خیلی ها ممکن است بیشتر از آنچه تصور می کنند در طول روز کافئین مصرف کنند چرا که به غیر از قهوه، این ماده در خیلی غذاهای دیگر موجود است.
اگر برچسب ارزش غذایی روی نوشیدنی های ورزشی یا مکمل های خود را کنترل کنید متوجه می شوید که در آنها کافئین وجود دارد، مکملهایی مثل هیدروکسی کات و دیگر چربی سوزی مقادیر “خواب خراب کنی” از کافئین را دارند.
علاوه بر این، داروهای کاهش وزن مثل inula racemosa می توانند حاوی کافئین هم باشند. دیگر مکمل ها شامل ال کارنیتین هم ممکن است با بی خوابی مرتبط باشند.
چای سبز(در دیگر انواع چای) نیز حاوی کافئین هستند بنابراین باید در مورد نوشیدن آنها و مصرف شان به صورت مکمل متوجه باشید. همیشه اول برچسب مکمل ها را مطالعه کنید.

۳-چک کردن ایمل ها ساعت به ساعت
امروزه چک کردن ایمیل ها در هر لحظه از شب و روز کار آسانی است و آنهایی که موبایل شان دائم به اینترنت اتصال دارد ممکن است با صدای رسیدن ایمیل جدید حتی در نیمه شب از خواب بیدار شوند.
کار کردن در ساعات پایانی شب می تواند باعث بی خوابی شود چرا که هیجان زده می شوید و ممکن است نگران فردا شوید.
این فقط باعث موقت تر شدن آرامش ذهن هنگام خواب می شود. باید برای خودتان در چک کردن ایمیل ها محدودیت قائل شوید مثلا ۲ ساعت قبل از خواب قید اینترنت چک کردن را بزنید. قطع کردن این ارتباط کمک می کند تا ذهن تان ریلکس شود و در نتیجه می توانید سریع تر به خواب فرو بروید.

۴-اعتیاد به DVR!؟
نور روشن تلویزیون، بازی های کامپیوتری یا ipad می تواند بدن را فریب دهند که روز شده است. نور به مغز سیگنال می دهدکه زمان بیدار شدن است بنابراین اگر نزدیک به زمان خواب تلویزیون نگاه می کنید احتمالا می تواند خواب تان را مختل کند.
تلویزیون باید از اتاق خواب خارج شود تا برای روشن کردن آن وسوسه نشوید. وقتی که در رختخواب دراز کشیده اید خوابیدن ساده تر است.

بادی فول


ثبت دیدگاه