عباس عاقلی

داستان محرومیت عاقلی از زبان خودش

داستان محرومیت عاقلی از زبان خودش عباس عاقلی که تا سال گذشته یکی از اعضای ثابت تیم ملی

داستان محرومیت عاقلی از زبان خودش
عباس عاقلی که تا سال گذشته یکی از اعضای ثابت تیم ملی ایران به حساب می آمد و طی چند سال گذشته مدال های رنگارنگی را برای تیم ملی کسب کرده بود بی سر و صدا و بدون حاشیه خود را برای رقابت های آرنولد کلاسیک اروپا آماده کرد و توسط شرکتBigman که اسپانسر محسوب می شد راهی اسپانیا شد.

 

عباس عاقلی

او با بیش از ۴۰ سال سن هنوز هم امید اول کسب مدال در رقابت های آماتوری محسوب می شود. اما متاسفانه در رقابت های آرنولد کلاسیک پس از وزن کشی از رقابت او جلوگیری به عمل آمد.
عاقلی در خصوص مسائل و مشکلات پیش آمده در اسپانیا به خبرنگاری گفت: ۳ ماه قبل از مسابقه تصمیم گرفتم که شرکت کنم. شرکت Bigman اسپانسرم بود و این شرکت در اسپانیا مستقر است به همین خاطر دعوت نامه داشتم. تمام کارهای مربوط به واریز را انجام دادم، اما از طرفی می بایست در لیست تیمی می بودم به همین دلیل با آقای امیری هماهنگ کردم. از طرفی نامه رسمی از فدراسیون و کمیته ملی المپیک هم داشتم با تمام این فکرها مطمئن بودن که شرکت خواهم کرد و مشکلی نخواهم داشت.
از طرفی به دلیل مشکلات بین رافائل و پل چوا قانونی وضع شده که کسانی که در مسابقات زیر نظر تشکیلات پل چوا شرکت کنند از حضور در رقابت های IFBB به مدت ۲ سال محروم هستند. من یک سال از حضورم در WBPF گذشته بود با این شرایط مسئولین IFBB قبول کردند.
عاقلی در ادامه گفت: من وزن کشی کردم ولی اسم من در لیست قرار نگرفت. وقتی موضوع را به رافائل گفتیم اسم من را زیر لیست اضافه کرد.
من هم در دسته ۸۵ بزرگسالان و هم در دسته ۹۰ کیلوگرم پیشکسوتان وزن کشیدم. من رنگ زدم، دم انداختم و وقتی خواستم شرکت کنم اجازه ندادند.
گفتند که امید امیری نامه زده و از همه تیم امضاء گرفته که من شرکت نکنم، اما وقتی اصل نامه را دیدم متوجه شدم مضمون نامه اتفاقا در حمایت من است.
من هیچ اعتراضی نکردم و کاملا حرفه ای عمل کردم و وقتی رافائل این برخورد من را دید فردای آن روز با من جلیه گذاشت.
عاقلی در انتها گفت: من اگر در رقابت ها شرکت می کردم بدون رقابت ۲ مدال طلا می گرفتم ولی متاسفانه این فرصت از بین رفت.
در حال حاضر استراحت می کنم و دوباره برای مسابقات آتی آماده خواهم شد.

بادی فول


ثبت دیدگاه