مبارزه با چاقی از روی برنامه و روش صحیح

مبارزه با چاقی از روی برنامه و روش صحیح: درمان چاقی بطور ساده عبارت است از "کمتر کردن

مبارزه با چاقی از روی برنامه و روش صحیح

درمان چاقی بطور ساده عبارت است از “کمتر کردن میزان ورودی انرژی به بدن از میزان مصرف انرژی یا به عبارت ساده تر ایجاد بی غذایی نسبی”

برای این منظور، بیشتر رژیمهای غذایی چنان طرح می شوند که محتوی مقدار زیادی مواد کم انرژی اما پر حجم باشند که بطور عموم از مواد سلولزی فاقد ارزش غذایی تشکیل شده اند. این مواد کم انرژی و پر حجم، معده را متسع کرده و به این وسیله تا حدودی گرسنگی را برطرف می سازند. قابل ذکر است که در دوران رژیم گرفتن می بایستی از بروز کمبود ویتامین ها جلوگیری شود. روش علمی کاهش وزن یعنی رژیم غذایی با کالری محاسبه شده و توجه به مواد مورد نیاز بدن، که می توان برای از دست دادن وزن اضافی غذایی به صورت چربی متمرکز از آن استفاده کرد. درمان هرگونه چاقی موضعی با یک رژیم غذایی علمی و کالری محاسبه شده و حرکات ورزشی مرتب، امکان پذیر است.

مبارزه با چاقی از روی برنامه و روش صحیح

کم کردن وزن به روشهای غیر علمی باعث شکسته شدن چهره و پیری زودرس می شود.

اگر فرد با رژیم غیر اصولی اقدام به لاغر شدن کند، پیش از آنکه ذخیره چربی شکم، ران و لگن را از دست بدهد، چربی طبیعی و ذخیره استراتژیک گونه ها و چهره و بخشهای مهم دیگر بدن را از دست می دهد. وقتیکه افراد چاق با گرسنگیهای سخت و رژیمهای شدید شروع به کم کردن وزن می نمایند، در درجه  اول ذخیره طبیعی و مورد لزوم خود را از دست می دهند و با ادامه رژیم در درجه دوم چربی ساختمانی خود را می سوزانند و فقط با رعایت رژیمهای طولانی مدت و سخت در مراحل آخر است که ممکن است مقداری از چربیهای بی فایده بدن از بین برود. به همین دلیل است که اکثر افراد چاق از این امر شکایت دارند که پس از این همه زجر و رژیمهای سخت، مواضعی از بدن آنها لاغر شده است که زیاد میل نداشته اند. یعنی پوست صورتشان کشیده شده، چشمها به گودی افتاده، ولی شکم، رانها و بازوها خیلی کم تغییر نموده است. چربیهای نازیبا که آرزو داشته اند از بین برود هنوز پابرجا باقی مانده است.

نتیجه رژیم های غلط و خطرناک باعث می شود که:

این افراد چربی های لازم و مفید که برای پوشش استخوانها و حفاظت اعضاء لازم است را از دست بدهند. پوستشان چین خوردن و صورتشان پیر و چروک دار جلوه کند. و در مراحل آخر، بیمار مبتلا به بی حالی مفرط، ضعف اعصاب، ناراحتی های قلبی و عوارض دیگر می گردد.

 


ثبت دیدگاه