رژیم غذایی، کاهش آب و چربی

کاهش آب و چربی در دو هفته، استفاده از یک رژیم غذایی کم کالری تا ۷۰ درصد از

کاهش آب و چربی

در دو هفته، استفاده از یک رژیم غذایی کم کالری تا ۷۰ درصد از میزان کاهش وزن اولیه به صورت کاهش آب بدن است. وقتی که بدن قابل دسترس ترین سوخت خود یعنی گلیکوژن ذخیره شده در ماهیچه ها را می سوزاند، به ازای هر گرم گیلوکوژن، سه تا چهار گرم آب را آزاد می کند. بنابراین در دو هفته نخست استفاده از رژیم کم کالری، ممکن است هر هفته سه یا بیش از سه پوند وزن کم کنید. این مقدار کاهش وزن بسیار چشمگیر است و شما را تشویق می کند که به رژیم گرفتن ادامه دهید.
پس از هفته دوم استفاده از رژیم کم کالری، بدن شما سوزاندن چربی ها را آغاز می کند. از آنجا که میزان کالری موجود در هر پوند چربی بسیار بیشتر از یک پوند گلیکوژن است، کم کردن چربی به زمان طولانی تر نیاز دارد.

 رژیم غذایی، کاهش آب و چربی

از این پس دشوارترین بخش رژیم کاهش وزن آغاز می شود، زیرا پس از دو هفته، میزان کاهش آب بدن کمتر می شود. در این دو یا سه هفته وفادار ماندن به رژیم غذایی مورد نظر چندان ساده نیست. سرعت کاهش وزن رو به افول می گذارد و تنها به حد یک تا دو پوند در هفته می رسد و همین خود برای دلسرد کردن فرد از ادامه تصمیم کافی است.
اما وسوسه نشوید که برای سریعتر کردن روند کاهش وزن گرسنگی بکشید. رژیم خیلی کم کالری، فاقد تنوع غذایی، ویتامین و مواد معدنی لازم برای حداکثر فعالیت است.
پس از به پایان رسیدن دو یا سه هفته نخست رژیم، ورزش کردن اهمیت بیشتری پیدا می کند. زیرا از این زمان به بعد بدن شما تبدیل پروتئین موجود در بافتهای بدون چربی به انرژی را آغاز می کند و در واقع ماهیچه ها را برای تولید انرژی می سوزاند.
در هنگام تبعیت از رژیم کم کالری، اگر ورزشی نکنید، توده ماهیچه ای شما کاهش خواهد یافت. ورزش کردن ماهیچه های شما را سفت و اندازه آنها را ثابت نگه می دارد.
در صورتی که چند روزی از رژیم مورد نظر خود فاصله بگیرید، می توانید مطمئن باشید که با ورزش کردن، مصرف کالری شما ادامه می یابد و افزایش وزن پیدا نخواهید کرد.

در صورتی که افزایش وزن پیدا کردید، باید بدانید که چربی بدنتان زیاد شده است نه ماهیچه های آن بنابراین فعال باقی بمانید!


ثبت دیدگاه