نارنجی

انتقاد از رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ارومیه

رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام آذربایجان غربی گفت :بیش از ۲۳۰ باشگاه بدنسازی در استان آذربایجان غربی

رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام آذربایجان غربی گفت :بیش از ۲۳۰ باشگاه بدنسازی در استان آذربایجان غربی فعالیت می کنند که از این تعداد ۱۶۰ باشگاه فقط متعلق به ارومیه است و از مجموع این تعداد نیز ۲۰ درصد به صورت قانونی کار می نکنند..

نارنجی  گفت: متاسفانه هیات پرورش اندام و بدنسازی ارومیه در زمینه صدور پروانه برای فعالیت باشگاه ها دخالتی ندارد، و صدور پروانه فعالیت برای باشگاه های بدنسازی بر اساس ماده ۵ تاسیس باشگاه ها در اداره کل ورزش و جوانان انجام می گیرد و هیات پرورش اندام و بدنسازی ارومیه در این رابطه دخالتی ندارد.

 

نارنجی

 

خیرالله نارنجی با انتقاد از رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ارومیه، گفت: اکثر باشگاه ها به طور غیرقانونی درارومیه فعالیت دارند و متاسفانه به دلیل غیر ورزشی بودن آقای حصاری، برخورد های لازم از سوی اداره ورزش و جوانان این شهرستان با باشگاه های غیرقانونی انجام نمی گیرد.

رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام آذربایجان غربی گفت:یک بار از سوی اداه کل ورزش و جوانان استان به من به عنوان رئیس هیات و همچنین مسئولان حراست و همچنین نظارت و بازرسی اداره کل مجوزی مبنی بر بازرسی از باشگاه ها داده شد، در این بازدیدها که طی گزارشی به اداره کل نیز ارائه شد، ۸۰ درصد باشگاه ها از داروها و آمپول های غیرمجاز که بدون نظارت پزشک تجویز شده بودند استفاده می کردند. علاوه بر این پروانه فعالیت ۵۰ درصد از باشگاه ها نیز پایان یافته  بود و برای تمدید آن کاری نکرده بودند و حتی بیشتر مربیان آنها نیز کارت مربیگری نداشتند.

نارنجی  با بیان اینکه متاسفانه به رغم تسلیم این گزارش به اداره کل ورزش و جوانان، هیچ اقدام عملی در راستای مقابله با فعالیت غیرقانونی این باشگاه ها نشد، یادآور شد: ما تمامی باشگاهای غیر مجاز را شناسایی و به اداره کل معرفی کرده ایم اما تا زمانی که اداره کل نخواهد به گزارشی که در رابطه با فعالیت غیرقانونی آنها رسیدگی کند دیگر کاری از ما بر نمی آید.

نارنجی  با اشاره به اینکه متاسفانه در صورت برخوردها اداره کل با باشگاه های غیرقانونی آنها چند روز پس از تعطیلی دوباره فعالیت خود را از شروع می کنند، یادآور شد: بعضی از مسئولان این باشگاه ها با ارتباطاتی که دارند فردای تعطیلی باشگاهشان دوباره فعالیت خود را از سر آغاز می کنند که البته بیشتر آنها نیز در شهرستان ارومیه قرار دارند.
وی  با اعلام اینکه به دلیل عدم رسیدگی به باشگاه ها و همچنین عدم اعلام زمان مسابقه ها به باشگاه های قانونی، حکم فعالیت رئیس هیات پرورش اندام و بدنسازی ارومیه را باطل کردیم، اضافه کرد: پس از ابطال حکم وی، ما با آقای حصاری(رئیس ورزش و جوانان ارومیه) جلسه ای را ترتیب دادیم و از وی خواستیم که رئیس جدیدی را برای ارومیه معرفی کند و این موضوع را نیز قبول کرد اما پس از اتمام و خروج ما از جلسه، وی باردیگر از رئیس قبلی حمایت کرد.

رئیس هیات پرورش اندام و بدنسازی آذربایجان غربی در پاسخ به اینکه چند درصد از باشگاههای دارای پروانه در تجویز دارو و مکمل با پزشک ها در ارتباط هستند؟، گفت: شاید از ۱۰۰ باشگاه فقط پنج باشگاه با پزشک ها برای تجویز مکمل به ورزشکاران شان در ارتباط اند و مابقی خودسر اقدام به تجویز دارو و آمپول می کنند.

نارنجی  همچنین در جواب این سوال که در حال حاضر چند مربی دارای کارت مربیگری در ارومیه وجود دارد و آیا برای آنها دوره آموزشی گذاشته اید یا خیر؟، اظهار کرد: طی سه چهار سال گذشته سه بار اقدام به برگزاری کارگاه های آموزشی کردیم که طی آن ۱۰۴ مربی تحت آموزش قرار گرفتند و برای آنها کارت مربیگری صادر شد.


ثبت دیدگاه