آشتیانی

فدراسیون بدنسازی ایران بالاخره تسلیم شد

سرپرست فدراسیون بدنسازی و پرورش‌اندام گفت: با توجه به رایزنی‌هایی که با مسئولان فدراسیون جهانی برای حفظ شأن

سرپرست فدراسیون بدنسازی و پرورش‌اندام گفت: با توجه به رایزنی‌هایی که با مسئولان فدراسیون جهانی برای حفظ شأن ایران انجام داده‌ایم ورزشکاران به زودی در مسابقات جهانی IFBB شرکت می‌کنند.

 

 

نشست خبری سرپرست فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، صبح امروز در محل اداره ورزش استان تهران برگزار شد که محمدرضا کاظمی آشتیانی مقابل خبرنگاران قرار گرفت و به سؤالات آنها پاسخ داد.
وی با اشاره به اینکه رشته پرورش اندام یکی از پر طرفداراترین رشته‌های ورزشی در میان جوانان و خانواده‌های ایرانی است، گفت: از نوجوان ۱۰ ساله تا افراد بالای ۵۰ سال در این رشته فعالیت می‌کنند، در تمام سطح شهر تهران و شهرهای سراسر کشور، باشگاه‌های بدنسازی به وفور در دسترس علاقمندان قرار دارد. در پارک‌ها نیز علاقمندان با استفاده از وسایل موجود به این رشته می‌پردازند.
آشتیانی درباره اینکه آیا برای حضور در انتخابات فدراسیون کاندید خواهد شد و برنامه‌های این فدراسیون گفت: حاضر نیستم به هر قیمتی رئیس فدراسیون شوم. پیشبرد اهداف فعلی و حمایت از برنامه‌هایی که تا به حال انجام شده است از برنامه‌های من است، از طرفی کسب جایگاه‌های بیشتر در سطوح بین‌المللی از دیگر اهداف این فدراسیون است.
وی افزود: از طرفی بهترین نتایج تاریخ پرورش اندام ایران از بدو تأسیس تاکنون در مسابقات جهانی چین به دست آمد که قسمتی از آن هم حاصل تلاش مسئولان فدراسیون قبلی بود.
آشتیانی درباره حضورش در انتخابات این فدراسیون گفت: هر زمان که احساس کنم لازم است، برای حضور در این انتخابات کاندید خواهم شد و با قدرت شرکت خواهم کرد. قول می‌دهم شرایط تبلیغات را برای تمام کاندیداهای رقیب هم فراهم کنم، تا شرایط رقابت برای همه یکسان باشد. حتی سایت فدراسیون نیز برای استفاده آنها و تبلیغات تمام کاندیداها آماده است.
وی با اشاره به افتتاح سایت خبری جدید فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام گفت: ۲۵ مهرماه یعنی در هفته آینده سایت جدید فدراسیون را که در قالب تازه‌ای طراحی شده است افتتاح خواهیم کرد. از تمام رسانه‌ها و خبرنگاران هم می‌خواهم مانند گذشته همچنان این رشته را مورد حمایت‌های خود قراردهند.
آشتیانی در پاسخ به سؤال خبرنگار ی مبنی بر اینکه آیا وی در نظر دارد بار دیگر این فدراسیون به مسابقات جهانی IFBB بازگردد یا اینکه همچنان از حضور ورزشکاران کشورمان در این مسابقات جلوگیری خواهد شد، گفت: شاید در زمان آقای پورعلی‌فرد شرایط اقتضاء می‌کرد که از حضور در مسابقات آن فدراسیون خودداری کنیم، اما رایزنی‌های خوبی با رافائل رئیس فدراسیون جهانی، بدنسازی و پرورش اندام انجام داده‌ایم. البته به او تأکید کرده‌ام که حاضر نیستیم تحت هر شرایطی با آن فدراسیون همکاری کنیم بلکه باید احترام ایران نیز حفظ شود.
وی ادامه داد: اعزام عباس عاقلی به مسابقات مادرید شروع دوباره‌ای برای همکاری با فدراسیون جهانی است، از طرفی با انجمن IFBB در ایران تعاملات خوبی را برقرار کرده‌ایم و مقدمات حضور در مسابقات جهانی را فراهم خواهیم کرد.
سرپرست فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام تصریح کرد: تحول در سیستم آموزش بدنسازی و پرورش اندام از اهداف اصلی فدراسیون است، افزایش سطح دانش فنی مربیان و ارتقاء سطح علمی داوران به همراه ساماندهی باشگاه‌های ورزشی به صورت تخصصی و حضور پزشکان متخصص ورزشی از اهداف بلندمدت ما است. حضور پزشکان ورزشی در باشگاه‌ها می‌تواند کمک زیادی به بهبود عملکرد ورزشکاران نماید و می‌تواند نقش به سزایی در کاهش آسیب‌دیدگی آنها داشته باشد.
آشتیانی با اشاره به اینکه سالانه ۴۵۰ میلیون تومان بودجه از وزارت ورزش و جوانان دریافت می‌کنند گفت: البته هزینه فدراسیون خیلی بیشتر از این مبلغ است، اما با درآمدزایی و کمک حامیان مالی، هزینه‌ها را پرداخت می‌کنیم. خوشبختانه در حال حاضر که در حضور شما هستم هیچ‌گونه بدهی نداریم، از طرفی با برنامه‌ریزی به دنبال پیاده‌سازی طرح‌های فرهنگی در باشگاه‌های ورزشی خواهیم بود و حتی خیلی بیشتر از سایر فدراسیون‌ها در این بخش هزینه‌ کرده‌ایم.
وی درباره وجود دو دستگی و اختلاف در فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام گفت:‌ چنین موضوعی صحت ندارد، اما به طور حتم اختلاف سلیقه و اختلاف نظر نه تنها در فدراسیون‌ها بلکه در هر خانواده‌ای وجود دارد، اما می‌توان به چشم فرصت به آن نگاه کرد، شرح وظایف نفرات شاغل در فدراسیون مشخص است و شاید نیاز به حضور تمام‌وقت برخی افراد در مجموعه فدراسیون نباشد. امیدوارم با حمایت رسانه‌ها بتوانیم این رشته را که با وجود داشتن طرفداران فراوان از نظر بعد رسانه‌های مهجور واقع شده است، بار دیگر به علاقمندان و مخاطبان معرفی کنیم.


ثبت دیدگاه