ورزش

چند خبر از ایربیک و ورزش همگانی

دبیر هیات ورزش های همگانی استان سمنان از برگزاری شش دوره کلاس آموزشی برای ارتقای مهارتها در ورزش

دبیر هیات ورزش های همگانی استان سمنان از برگزاری شش دوره کلاس آموزشی برای ارتقای مهارتها در ورزش همگانی در این استان خبر داد.
ˈحجت الله یحیاییˈ روز شنبه در دومین نشست هم اندیشی مربیان و مدیران باشگاهها تحت پوشش هیات ورزش های همگانی سمنان افزود: هدف از تلفیق هیات آمادگی جسمانی و ایروبیک انسجام بخشی بوده است و به زودی شش دوره کلاس ارتقای آموزش در استان سمنان بر گزار می شود.
وی ارزشیابی مربیان و مدیران باشگاهها و هیات شهرستانها را مورد تاکید قرار داد و افزود: وظیفه این هیات، همگانی کردن رشته های ورزشی تحت پوشش و نه قهرمان محوری است.
سرپرست هیات ورزش های همگانی شهرستان سمنان از تشکیل بانک اطلاعات مربیان خبر داد و گفت: از این پس هر فصل یک مربی فعال و موفق معرفی می شود.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به لزوم کشف استعدادهای برتر از بین ورزشکاران و مربیان برای هرچه پویایی بیشتر در این رشته ها برگزاری لیگ آمادگی جسمانی و ایروبیک ضرورت است.

 

ورزش

 

انتخاب ایران برای ترویج ورزشهای همگانی در كشورهای آسیایی
رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی وزارت ورزش و جوانان كشور به برنامه ریزی های صورت گرفته برای اشاعه ورزشهای همگانی در كشور اشاره كرد وگفت: باید تا سال ۱۴۰۴ بیش از ۵۰ درصد مردم كشور در ورزشهای همگانی مشاركت و فعالیت كنند.
مجد آرا به اعطای لوح تقدیر ترویج ورزشهای همگانی توسط فدراسیون جهانی این ورزش به ایران اشاره كرد و افزود: از این پس ایران، برای گسترش ورزشهای همگانی در كشورهای تاجیكستان، پاكستان، افغانستان و ارمنستان تلاش خواهد كرد.
مجد آرا به برنامه ریزی برای بسترسازی در مناطق مختلف كشور برای ترویج ورزشهای همگانی اشاره و تصریح كرد: این فدراسیون با تشكیل شورای راهبردی ورزشهای همگانی در كشور با حضور تمامی دستگاه های اجرایی و دولتی و وزیر ورزش و جوانان در تلاش برای بكار گیری تمامی امكانات به منظور تحقق این برنامه است.
وی به برگزاری چهار نوع كلاس آموزشی بین المللی در سطح ایران اشاره كرد و ادامه داد: تمامی افراد بالای ۱۸ سال می توانند در این كلاس ها شركت و آموزشهای لازم ورزشهای همگانی رایج در جهان را بگذرانند.
رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی وزارت ورزش و جوانان كشور به توسعه تجهیزات ورزشی در سطح پارك ها و بوستان ها در سطح كشور اشاره و خاطر نشان كرد: شهرداری ها، شورا های اسلامی شهرها و ادارات كل ورزش و جوانان استانها موظف به تجهیز این محوطه ها به وسایل بازی و ورزشهای همگانی هستند.


ثبت دیدگاه