مولکول

شناخت مولکولی جدید برای لاغری

شناخت مولکولی جدید برای لاغری به گزارش ایرنا محققان دانشگاه گوتنبرگ سوئد مولکولی به نام اینترلوکین -۶ را

شناخت مولکولی جدید برای لاغری
به گزارش ایرنا محققان دانشگاه گوتنبرگ سوئد مولکولی به نام اینترلوکین -۶ را در بدن شناسایی کردند که علاوه بر نقش مهمی که در مبارزه با عفونت ها دارد، می تواند به کاهش وزن نیز کمک کند.

 

مولکول

براساس این گزارش، محققان دریافتند که انواع خاصی از سلول ها در مغز وجود دارند که تحت تأثیر ملکول اینترلوکین -۶ موادی تولید می کنند که نه تنها بر احساس ما از گرسنگی و سیری تأثیر می گذارد بلکه توانایی بدن را برای سوزاندن چربی تحت کنترل قرار می گیرد و این عاملی است که توضیح می دهد که چرا سطح بالایی از ملکول اینترلوکین -۶ منجر به کاهش وزن می شود.
نتایج دیگر این مطالعه با بازنگری مطالعات قبلی نیز نشان می دهد که چربی مدلی از موش ها با فقدان این ملکول افزایش می یابد و آنها چاق می شوند و سوخت و ساز بدن آنها با تزریق اینترلوکین -۶ به طور مستقیم به مغز آنها افزایش می یابد.
به گفته محققان اگر چه هنوز مکانیسم چگونگی تأثیر اینترلوکین -۶ در مغز بر روی وزن بدن هنوز به طور کامل درک نشده است اما روشن است که افرادی که مغز آنها قادر به تولید مقادیر بالای این مولکول است در برابر چاقی و اضافه وزن محافظت می شوند و نتایج این تحقیق می تواند در طولانی مدت به افراد در مباره با چاقی کمک کند.


ثبت دیدگاه