چاقی وزن

چاقی عامل موثر در ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها است

چاقی عامل موثر در ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها است افزایش سه برابری چاقی استادیار دانشگاه علوم پزشکی

چاقی عامل موثر در ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها است

افزایش سه برابری چاقی
استادیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: طبق بررسی های انجام شده ، پدیده چاقی در بین افراد جامعه سه برابر چند دهه قبل شده است
به گزارش ایرنا، دکتر مجید غیور مبرهن گفت: تغییر سبک زندگی، عدم فعالیت بدنی و استفاده از غذاهای پرچرب از دلایل گسترش چاقی در بین افراد جامعه است.

 

چاقی

وی با بیان اینکه چاقی عامل موثر در ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها است، افزود: شانس ابتلا به سرطان در افراد چاق بیشتر از افراد لاغر است و چاقی زمینه ساز بیماری‌های قلبی و عروقی، سکته‌های مغزی، کمردرد و آرتروز (التهاب مفاصل) است.
این پزشک متخصص تغذیه با اشاره به اینکه بافت‌های چربی در علم پزشکی به نام غده‌های چربی شناخته می‌شوند، ادامه داد: این غدد چربی در بدن ترشحاتی دارند که موجب اختلالات هورمونی شده و ابتلا به ناباروری را در افراد افزایش می‌دهند.
غیور گفت: افزایش تحرک بدنی، استفاده از رژیم‌های غذایی مناسب که به تدریج موجب کاهش وزن بدن می‌شوند و اصلاح شیوه زندگی از راهکارهای مقابله با چاقی است.
وی با بیان اینکه پیروی از رژیم‌های لاغری غیر علمی، عوارض جبران ناپذیری را به دنبال دارد، افزود: ابتلا به بیماری‌های روحی و روانی مختلف و ناهماهنگی هورمونی و ریزش موها از تبعات رژیم‌های لاغری غیر اصولی است.


ثبت دیدگاه