لاغری

پيروی از رژيم های لاغری غير اصولی چه عوارض جبران ناپذیری دارد؟

پيروی از رژيم های لاغری غير اصولی چه عوارض جبران ناپذیری دارد؟ به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران مشهد

پيروی از رژيم های لاغری غير اصولی چه عوارض جبران ناپذیری دارد؟
به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران مشهد دكتر مجبد غيور مبرهن با اشاره به عوارض ديگر اين رژيم ها اظهار داشت : از ديگر عوارض اين رژيم ها ابتلا به بيماري هاي روحي و رواني مختلف ، ناهماهنگي هورموني و ريزش موها است .

 

عوارض لاغری

وي در ادامه با اشاره به اينكه تغيير شيوه زندگي موجب افزايش پديده چاقي در حدود ۳ برابر در چند دهه اخير شده است تصريح كرد : عدم فعاليت بدني ، استفاده از غذاهاي پرچرب و استفاده از سيگار در برخي از موارد اين تغييرات است كه سبب رشد پديده چاقي شده است .

استاديار دانشگاه علوم پزشكي مشهد چاقي را عامل موثر در ابتلا به بسياري از بيماري ها دانست و ادامه داد : يكي از اين بيماري ها سرطان است كه شانس به ابتلا به آن در افراد چاق بيشتر از افراد لاغر است .
غيور مبرهن با اشاره به ديگر بيماري هايي كه اضافه وزن افراد در آنها دخيل است خاطر نشان كرد : بيماري هاي قلبي و عروقي ، سكته هاي مغزي ، سندروم متابوليك از جمله اين بيماري ها هستند .
وي با يادآوري اينكه بافت هاي چربي در علم پزشكي نوين به نام غده هاي چربي شناخته مي شوند افزود : اين غدد چربي در بدن ترشحاتي دارند كه موجب اختلالات هورموني مي شوند و امكان دارد فرد را به ناباروري دچار كنند .
مدير گروه علوم وفنون نوين دانشکده پزشکي تاكيد كرد : همچنين پديده چاقي بدون در نظر گرفتن اين بيماري ها سبب به وجود آمدن عوارضي مانند كمر درد ، آرتروز و عوارض ديگري از اين قبيل مي شود .
استاديار دانشگاه علوم پزشكي مشهد در ارتباط با راه هاي پيشگيري از چاقي بيان كرد : مهمترين راه افزايش تحرك بدني است و اصلاح شيوه تغذيه است.
وي با اشاره به روش هاي از درمان چاقي در صورت ابتلا به اين پديده تاكيد كرد : بايد از رژيم هاي غذايي مناسب و اصولي كه به تدريج موجب گم شدن وزن بدن مي شوند زير نظر پزشك استفاده كرد .


ثبت دیدگاه