آرتریت

درمان طبیعی برای تسکین آرتریت

درمان طبیعی برای تسکین آرتریت آرتریت چیست؟ آرتریت به بیماری مربوط به مفاصل اطلاق می‌شود. مفاصل افرادی که

درمان طبیعی برای تسکین آرتریت
آرتریت چیست؟
آرتریت به بیماری مربوط به مفاصل اطلاق می‌شود. مفاصل افرادی که به این بیماری مبتلا هستند سفت و دردناک می‌شود. متأسفانه آرتریت می‌تواند مانع از فعالیت درست مفاصل شود.
آرتریت در میان افراد مسن شایع است اما کودکان و جوانان نیز ممکن است دچار آن شوند. آرتریت انواع مختلفی دارد که آرتروز شایع‌ترین نوع آن است. معمولاً برای تسکین علائم و دردهای این بیماری از داروهای ضد التهابی استفاده می‌شود. اما باید بدانید که به جای مصرف مشت مشت قرص و مسکن روش‌های دیگری نیز برای بهبود این دردها وجود دارد.

 

آرتریت

از زنجبیل غافل نشوید

 

زنجبیل

برای تسکین درد مفاصل روزانه نصف قاشق چای‌خوری پودر زنجبیل و یا ۳۵ گرم معادل ۶ قاشق چای‌خوری زنجبیل تازه مصرف کنید. زنجبیل برای کاهش و تسکین دردهای آرتریت موثر است. اگر دنبال دلیلش می‌گردید باید بگوییم که این گیاه مفید روی جریان خون تأثیر می‌گذارد و باعث می‌شود مواد التهاب زا زودتر از مفاصل دور شوند.

کپسول روغن ماهی و ماهی

 

ماهی

روغن‌ها را دریابید بیش از هر چیزی روغن ماهی میل کنید. افرادی که مواد غذایی سرشار از امگا ۳ مصرف می‌کنند بهبود زیادی را در مفاصل خود احساس می‌کنند.
امگا ۳ ها در ماهی‌های چرب مانند ماهی آزاد، ساردین و ماکرو به وفور وجود دارد. این اسیدهای چرب باعث کاهش التهاب‌ها می‌شوند. توصیه می‌کنیم برای بهره‌مندی از خواص این اسیدهای چرب از مواد غذایی و یا مکمل‌های امگا ۳ استفاده کنید. برای افرادی که از درد مفاصل رنج می‌برند توصیه می‌شود هر هفته سه مرتبه ماهی میل کنند و همچنین هر روز مکمل روغن ماهی مصرف کنند (مکمل‌های ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ میلی گرمی). البته توصیه اکید می‌کنیم قبل از مصرف هر گونه مکملی حتماً با پزشک خود مشورت کنید.
نتایج پژوهشی که در دانشگاه Cardiff انگلستان انجام شده است نشان می‌دهد که روغن کبد ماهی سرشار از امگا ۳ و ویتامین‌های A و D می‌باشد. این روغن جلوی تخریب غضروف‌ها را می‌گیرد و عوامل التهاب زا را کاهش و درد را تسکین می‌دهد. در مبتلایان به آرتروز غضروف‌ها تخریب شده و تکه های آن آزادانه در مفصل شناور می‌شوند. می‌توانید روزانه دو عدد کپسول یک گرمی روغن کبد ماهی مصرف کنید.

فلفل قرمز یا فلفل کاین تندی خود را مدیون ترکیبی به نام کاپسایسین است. باید بدانید که این ماده پای ثابت بیشتر پمادهای ضددرد و مسکن است. کاپسایسین با فیبرهای کوچک عصبی سیستم بی حسی که باعث تسکین موقت درد می‌شود وارد عمل شده و درد را کاهش می‌دهد
توجه داشته باشید که روغن دانه‌ی کتان نیز سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ می‌باشد. توصیه می‌کنیم این روغن را روی سالادهایتان بریزید و از خواص آن استفاده کنید. حواستان باشد مصرف روزانه سه تا چهار قاشق غذاخوری روغن دانه‌ی کتان کافی است و مصرف بیش از این می‌تواند اثرات منفی روی تیروئید بگذارد. گردو نیز می‌تواند منبع فوق‌العاده‌ی امگا ۳ باشد. برای همین توصیه می‌کنیم از مصرف این ماده‌ی غذایی مفید و مغزی نیز غافل نشوید.

از این‌ها گذشته روغن اکالیپتوس نیز موثر است. چند قطره روغن اکالیپتوس را به طور مستقیم روی منطقه‌ی دردناک یا روی دستتان چکانده و مفاصل را ماساژ دهید. زمانی که از این روغن استفاده می‌کند از دستکش ماساژ یا کمپرس آب گرم استفاده نکنید زیرا ممکن است پوست دچار سوختگی یا حساسیت شود.

ویتامین C!

 

ویتامینc

ویتامین C و آنتی اکسیدان های دیگر می‌توانند به کاهش خطر ابتلا به آرتریت و آرتروز کمک کنند. آنتی اکسیدان ها باعث نابودی رادیکال‌های آزاد می‌شوند و به این ترتیب از سلول‌ها و به خصوص سلول‌های مفاصل محافظت کرده و تخریب بافت‌ها را محدود می‌کنند. برای همین توصیه می‌کنیم مواد غذایی سرشار از ویتامین C میل کنید: مرکبات، انگور فرنگی، کیوی، طالبی، فلفل دلمه‌ای، سیب زمینی تازه، بروکلی و غیره جزو منابع خوب این ویتامین محسوب می‌شوند.

فلفل

 

فلفل

کاپسایسین موجود در فلفل‌ها فلفل قرمز یا فلفل کاین تندی خود را مدیون ترکیبی به نام کاپسایسین است. باید بدانید که این ماده پای ثابت بیشتر پمادهای ضددرد و مسکن است. کاپسایسین با فیبرهای کوچک عصبی سیستم بی حسی که باعث تسکین موقت درد می‌شود وارد عمل شده و درد را کاهش می‌دهد.

گرما و سرما موثر است

 

کیسه آب گرم

گرما می‌تواند درد مفاصل را تسکین دهد. از حوله‌ی گرم، آجر گرم، کیسه‌ی آب گرم و غیره استفاده کنید. توصیه می‌کنیم به مدت بیست دقیقه مفاصل دردناک را گرم کنید. حمام داغ نیز می‌تواند باعث تسکین درد مفاصل شود.
برخی از متخصصان معتقدند که سرما نیز می‌تواند باعث تسکین التهاب شود. چند تکه یخ را در لیف قرار داده و یا در یک حوله بپیچید و روی مناطق دردناک قرار دهید.

ثبت دیدگاه