خانم ها

خانم ها دو ساعت بعد تمرین بخورند یا نخورند

شایعه بزرگی در بدنسازی بانوان شنیده میشود که که افراد دارای اضافه وزن تا دو ساعت بعد تمرین

شایعه بزرگی در بدنسازی بانوان شنیده میشود که که افراد دارای اضافه وزن تا دو ساعت بعد تمرین وزنه وهوازی هیچ نخورند البته حتی تعدادی آب را هم دو ساعت حرام میکنند بیشترخانم ها حرف این مربیان را اجرا میکنند ولی افراد باهوش میپرسند چرا؟؟؟ اکثرا جواب مربی بسیار کلی و نا مفهوم است، میگویند زیرا بدن در دو ساعت بعد ورزش نیاز به انرژی جایگزین برای عضلات دارد و از چربی ها استفاده می کند برفرض که این طورباشد با این جواب شاید بانوان ورزشکاران قانع شوند اما ما یک سوال دیگر هم داریم، بعد از دوساعت که ورزشکار تغذیه کرد کالری غذای جدید و وعده های غذای بعدی کجا می رود؟ آیا جایگزین چربی تازه سوخته نمی شود؟  اگر بله، بسیار خوب وقتی این چرخه تکرار می شود چرا ما باید دو ساعت بعد تمرین بدن را در حالت تخریب (کاتابولیک) قرار دهیم تا در نبود کربوهیدرات و آمینو اسید از درصد عضلات مفید ما تغذیه کند و تحلیل برود.

آیا نمیتوانیم به جای گرسنگی و تشنگی بی مورداز کربوهیدرات و پروتئین ومایعات مناسب با مقدار مشخص استفاده کنیم؟

 شاید بهانه های ریزی جهت مثبت بودن این دو ساعت گرسنگی وجود داشته باشد ولی آثار تخریبی آن به مراتب بیشتر از سازندگی آن است.

قبل و بعد تمرین چه بخوریم و چه نخوریم خود یک بحث مفصل است اما این که اصلا چیزی نخوریم درست نیست ورزشکاران برای کاهش و افزایش وزن بایدحداکثر ده دقیقه بعد از تمرین یک ماده غذایی کربوپروتئین دار همراه با مایعات مفید مصرف کنند که به افراد چاق مواد فیبردار، میوه ها ،پروتئین های کامل و کربوهیدرات های کامل پیشنهاد می شود.

مربی عزیز این کلیات رژیم غذایی و تعادل کالری دریافتی و مصرفی است که ورزشکار را به سمت کاهش چربی و یا بدست آوردن چربی سوق می دهد گرسنگی و تشنگی اگر به تاخیر بیافتد از بین نمی رود بلکه شدید تر هم می شود.

 گرسنگی بعد تمرین سنگین مساوی است با کاتابوبیک پروتئین و از دست دادن بافت های عضلانی افت فشار خون آسیب به شادابی پوست و مو حتی ورزش زدگی و عدم مراجعه مداوم ورزشکار به باشگاه وکاهش درامد شما…

بادی فول

 

درباره اصغر مرادی

قهرمان هشت دوره پرورش اندام ومربی بین المللی فدراسیون جهانی بدنسازی IFBB-تحصیل کرده تربیت بدنی-مدیر مجتمع ورزشی گلها-مدیر شرکت تولید دستگاههای بدنسازی بادی فول-مدیر سایت اتحادیه بدنسازی ایران-مشاور مربیگری ,مدیریت وبازاریابی باشگاههای بدنسازی

ثبت دیدگاه