بدنسازی

بیشترین پرسش های شما از بدنسازی

بله حتما، بدنسازی یک رشته ورزشی ساده و زیباست که متاسفانه با پیشرفت علم و ازدیاد مکمل ها

پاسخ به بیشترین پرسش های شما در سایت بادی فول

۱- آیا ورزش بدنسازی بدون استفاده از مکمل ها امکان پذیر است؟

بله حتما، بدنسازی یک رشته ورزشی ساده و زیباست که متاسفانه با پیشرفت علم و ازدیاد مکمل ها به گونه ایی در ذهن عموم وابسته به مکمل ودارو معرفی شده در حالی که بدون مکمل و حتی فراتر از آن با یک تغذیه معمولی هم امکان پیشرفت در آن هست. مگر قهرمانان ورزیده صد حتی پنجاه سال پیش آن بدن های ورزیده را چگونه می ساختند؟! آن دوران هیچ مکمل و دارویی نبود حتی علم تغذیه و وسایل پیشرفته امروزی هم نبوده است.

۲- آیا بدنسازی و حرکات پا باعث کوتاهی و جلوگیری از رشد قد می شود؟!

خیر. بر اساس یافته های علمی دانشمندان، رشد قد یک عامل ژنتیکی است و عوامل محیطی تاثیری زیادی در رشد آن ندارد. قد و کل استخوان ها وقتی رشد کنند دیگر کوتاه نمی شوند مگر در سنین بالا با بیماری پوکی استخوان. قد انسان در خواب رشد می کند در هنگام انجام حرکات بدنسازی، انجام حرکات پا بر اساس آخرین تحقیقات باعث ترشح هورمون تستسترون می شود که این خود عامل رشد استخوان ها و عضلات در نوجوانان می باشد.

ولی نوجوانان زیر ۱۸ سال بهتر است تعداد جلسات تمرین بدنسازی کمتری نسبت به جوانان بالای ۱۸ سال داشته باشند تا انرژی بیشتری برای رشد طبیعی بدن داشته باشند به عنوان مثال ۳ جلسه در هفته هر جلسه ۴۵ دقیقه بدنسازی برای افراد ۱۴ سال ورزش مناسبی نیست.

۳-  تازه بدنسازی را شروع کرده ام و می خواهم یک دوره بردارم شما چه پیشنهادی می کنید؟!

بعضی از مربیان در باشگاه ها برای فروش مکمل و دارو به ورزشکاران مبتدی پیشنهاد مصرف چند مکمل و بعضا هورمون می نمایند، آن ها ورزشکاران را به مصرف اجباری مکمل و هورمون بابت نداشتن علم تمرین و سود شخصی مجبور به مصرف مکمل و هورمون می کنند در حالی که یک مبتدی نیازی به مکمل و هورمون ندارد و باید بر روی  تمرین و تغذیه تمرکز کند.

 

 

ثبت دیدگاه