چند مقاله

تاثیر قهوه برای ورزشکاران مخصوصا رژیمیها هنگامی که شما کافئین را با یک تغذیه کم کربوهیدرات یا بدون

تاثیر قهوه برای ورزشکاران مخصوصا رژیمیها

هنگامی که شما کافئین را با یک تغذیه کم کربوهیدرات یا بدون کربوهیدرات مصرف می‌نمایید کافئین باعث بیرون کشیدن اسیدهای چرب از درون سلول‌ها و سوزاندن آن ها می‌شود. مصرف قهوه ۱۰-۲۰ دقیقه قبل تمرین تا۳۰ درصد چربی سوزی را افزایش میدهد. طبق تحقیقات موسسه ورزش استرالیا، کافئین، عضلات را برای تامین انرژی، بجای استفاده از هیدراتهای کربن، وادار به استفاده از چربی می کند. بسیاری از ورزشکاران استقامتی، برای کسب انرژی بیشتر از ذخایر بدنیشان در طول مسابقه، از قهوه استفاده کرده اند.

شاید تنها یک فنجان قهوه، برای بهرمندی از این تاثیرات سودبخش کفایت کند. یافته های دیگر، حکایت از مطلوب بودن مصرف کافئین، قبل از تمرین و فواید فوق العاده آن در تامین انرژی مورد نیاز می کنند.

قهوه

فواید وزنه زدن

۱٫کاهش چربی بدن

۲ . افزایش قدرت بدون افزایش حجم

۳٫ کاهش خطر پوکی استخوان

۴ . بهبود عملکرد ورزشی

۵٫ قدرت بدنی بیشتر

۶٫ کاهش خطر آسیب، کمردرد و آرتریت

۷٫ کاهش خطر بیماری قلبی

۸٫ کاهش خطر دیابت

۹٫ عدم محدودیت سنی

۱۰٫ بهبود رفتار و رفع افسردگی

وزنه

یک نقش ویتامین ب۱۲ برای بدنسازان

عملكرد‌های این ویتامین زیاد هستند، از جمله شركت در متابولیسم كربوهیدرات و نگهداری از بافت عصبی و تحریك عضلات توسط اعصاب و شركت در عملكرد انقباض و توازن و رشد عضلات نقش دارد. ویتامین ۱۲B از غذاهایی با منشا حیوانی به دست می‌آید بنابراین آن دسته از ورزشكارانی كه یك رژیم گیاهی سخت را ادامه می‌دهند،‌ باید در رابطه با این مكمل‌های ویتامین ۱۲B با یك پزشك مشورت كنند. برای برطرف كردن كمبود این ویتامین تزریقات ۱۲B در بین ورزشكاران متداول است، به طوری كه آنان معتقدند كه ۱۲B عملكرد را بهتر می‌كند.

ب12

چند راه برای کنترل اشتها

۱-آهسته غذا بخورید

۲-کم بخورید ولی همیشه بخورید

۳٫کم کالری ها به صف

۴٫چاشنی ها را محدود کنید

۵٫اجازه ندهید زیاد گرسنه شوید

۶٫بشقاب کوچکتری را انتخاب کنید

۷٫قبل از غذا آب بخورید

۸٫غذاها را از تیررس خارج کنید

۹٫همه غذای پخته شده را همراه با ظرف آن روی میز غذا نگذارید

۱۰٫آرامش خود را حفظ کنید

اشتها

چه سنی برای شروع یدنسازی مناسب است ؟

هر سني براي شروع بدنسازي و ايروبيك مناسب است، به شرطي كه صحيح انجام شود. اين ورزش براي سنين مختلف از خردسالان تا بزرگسالان و حتي كودكان استثنايي مفيد است و به دليل حالت ريتميكي كه دارد در يادگيري حركات به افراد كمك مي‌كند. بهترين سن براي تمرينات بدنسازي از ۱۵ سالگي به بعد است زيرا كودكان پيش از سن بلوغ، نبايد اقدام به انجام ليفت‌هاي پرقدرت و سنگين نمايند. در عوض مي‌توان از وزنه‌هاي سبك با تكرار ۱۰ يا ۱۵ بار تمرينات را همراه با مربيان يا والدين انجام داد كه بهترين ورزش براي آنها “ايروبيك” است

بدنساز


ثبت دیدگاه