نگاه اکثریت مردم به ورزش بدنسازی

نگاه اکثریت مردم به ورزش بدنسازی از زبان دوریان یتس , قهرمان شش دوره مستر المپیا که در

نگاه اکثریت مردم به ورزش بدنسازی از زبان دوریان یتس , قهرمان شش دوره مستر المپیا که در جواب گزارشگری که از او پرسیده بود که دوست داری چه چیز را در ورزش بدنسازی تغییر دهی ؟

 

8

جواب : علم و سواد بدنسازی . مردم واقعا نمیدانند که برای ساختن یک فبزیک بدنی در خور توجه چه سختی هایی باید کشید , اگر یک مسابقه ورزشی مثل بسکتبال را تماشا کرده باشید خیلی سریع قابلیت های فلان ورزشکار را دیده و او را تحسین خواهید کرد , در صورتی که در مسابقات بدنسازی تنها نظاره گر محصول نهایی طرف خواهید بود .اگر دستی بر آتش داشته باشید فیزیک بدنی فرد را تحسین خواهید کرد , اما در نگاه اکثریت افراد جامعه این قبیل بدن ها عجیب و غیر طبیعی هستند . آنها از میزان زحمت و مشقتی که فرد متحمل شده و همچنین دانش او در خصوص تغذیه هیچ اطلاعی ندارد .
پوشش تلویزیونی میبایست به گونه ای باشد که به صورت مستند روال آماده سازی فرد برای روز مسابقه را به تصویر بکشد . زمانی که در مسابقه مستر المپیا شرکت میکردم از طرف تلویزیون چند درخواست داشتم و این همان فرصتی بود که من انتظار آن را میکشیدم و خیلی دوست داشتم در خصوص مسائل داخلی رشته بدنسازی بحث و گفتگو کنم و زمانی که مردم از بدنسازی اطلاع کافی پیدا کنند به آن ارج خواهند نهاد و یکسری کج فهمی ها از ذهنشان زدوده خواهد شد , اما تجربه شخصی من با دست اندرکاران تلویزیون به من نشان داد که آنها به شنیدن این قبیل موارد علاقه ای ندارند . آنها از من می خواستند تا به استودیو بیایم و برای آنها فیگور بگیرم و در همان حال به یکسری از سوالاتشان پاسخ بدهم , که این کار برای من قابل قبول نبود , من به آنها گفتم اگر مهمان برنامه شما یک قهرمان رشته ورزشی دیگر بود ( مثل یک دونده سرعت ) , آیا از او می خواستید که در استودیو برایتان یک دو سرعت اجرا کند , و آیا از یک بسکتبالیست حرفه ای می خواستید اینجا برایتان یک اسلم دانک اجرا کند و یا نه با او دور یک میز می نشستید و با او گفتگو میکردید .
این همان چیزی است که من آمادگی اجرای آن را داشتم . به هر حال آنها علاقه ای نشان ندادند و در عوض دوست داشتند یک بدنساز غول پیکر با تیشرت آستین کوتاه استرچ را جلوی دوربین خود داشته باشند تا بتوانند بدین ترتیب مخاطبان بیشتری را به سمت برنامه شان بکشند


ثبت دیدگاه